Peklo / Reporty / Devils propadli v oslabení a i díky dvěma gólům Plekance podlehli Montrealu vysoko 2:6

Devils sehráli druhé ze tří letošních utkání proti Canadiens. Po skvělém vstupu však nedokázali tempo udržet, inkasovali třikrát z přesilové hry a ani kontaktní snížení na 2:3 jim nepomohlo. Z Bell Centre si nakonec odvážejí prohru 2:6. Po dvou gólech v dresu domácích zaznamenali Tomáš Plekanec a Dale Weise, pro něhož to bylo první dvougólové představení v kariéře. Tři asistence si připsali P. K. Subban a David Desharnais. Za Devils skórovali Mike Cammalleri a Jacob Josefson.

1. třetina:

K úvodnímu buly se postavili Travis Zajac a David Desharnais. Útočník Devils byl úspěšnější. V první šanci zápasu se však ocitli domácí, když Tomáš Plekancec 2. minutě prověřil Keitha Kinkaida. Hned v následném protiútoku se ale prosadili hosté. Peter Harrold poslal střílenou přihrávku od pravého mantinelu. Mike Cammaleri si sjel před bránu a tečoval kotouč za Careyho Price: 0:1. V 7. minutě se do šance z levé strany dostal Jiří Sekáč, Kinkaid ale jeho střelu vyrazil a pokryl i následnou dorážku Gabriela Dumonta. Hra se přelévala ze strany na stranu. Canadiens byli více na puku, Devils naopak několikrát zahrozili z rychlých protiútoků. K zakončení se však dostávali spíše jen sporadicky, a i proto bylo po 15 minutách skóre na střely 10:3 ve prospěch kanadského týmu. V dobrém světle se ukázala 4. formace Ďáblů, střela Tuoma Ruutua bohužel mířila vedle svatyně hostí. Dvě minuty před první sirénou se do velké šance dostala Plekancova formace, avšak Kinkaid lapil střelu Alexe Galchenyuka do lapačky a i v následném závaru puk udržel. Tlak Canadiens sílil, další nebezpečnou ránu vypálil P.K. Subban a Tomáš Plekanec se málem dostal do svého typického úniku. Obrana Ďáblů v čele s famózním Kinkaidem však nekapitulovala, a hosté si tak do kabiny mohli odnést těsné vedení 1:0.

Střely v první třetině: 14:3

2. třetina:

Na začátku druhé třetiny se hra opět vyrovnala. Střídavě zahrozily oba týmy, nejdříve Max Pacioretty a chvíli nato na druhé straně Adam Henrique. Ve chvíli, kdy to vypadalo, že domácí opět převezmou otěže zápasu, najel si z pravého křídla do velké šance Mike Cammalleri. Carey Price však společně s obránci jeho nájezd zneškodnil. Po dvou po sobě následujících střídáních Devils, kteří více než minutu a půl tlačili domácí v jejich obranném pásmu, ujeli do brejku 2 na 1 Galchenyuk s Gallagherem. Před brankou si nahráli kotouč, avšak Keith Kinkaid předvedl dosud nejlepší zákrok zápasu. Rozštěpem se vymrštil k pravé tyči a Gallagherovu střelu vyrazil betonem. Ve 30. minutě přišlo první vyloučení. Za faul vysokou holí byl vyloučen Dainius Zubrus, a protože došlo i ke krvavému zranění P. K. Subbana, bylo to vyloučení 2+2. Canadiens v následující početní výhodě dokázali konečně skórovat, a to dokonce dvakrát. Nejprve brankoviště propálil Andrei Markov a o minutu později druhou část Zubrusova trestu proměnil v gól Lars Eller střelou z mezikruží: 2:1. U obou přesilovkových branek Montrealu asistoval P.K. Subban, pro kterého to tak byla povedená odveta za krvavé zranění. Góly v početní nevýhodě položily hráče Devils do kolen. Na ledě byli najednou vidět jen domácí a Keith Kinkaid měl čím dál víc práce. 3 minuty před koncem druhé části obrana Ďáblů propadla a před Kinkaidem se zcela osamocený ocitl Brandon Gallagher. Americký brankář však jeho kličku skvěle vychytal betonem a kotouč si pak podržel pod výstrojí. Následovala šarvátka, za kterou byli vyloučeni Zajac a Galchenyuk. Na obou stranách se tak hrálo ve čtyřech. Otevřeného prostoru chtěl na pravé straně využít Desharnais, a donutil tak k faulu Petera Harrolda. Ten byl posazen na trestnou lavici za hákování, a Ďáblové se více než minutu museli bránit ve třech. A i třetí přesilovku dnes domácí využili. 9 sekund před koncem třetiny a 21 sekund před Harroldovým návratem napřáhl na hrotu zámku Tomáš Plekanec a propálil obranu hostí i s bezmocným Kinkaidem: 3:1. V posledních devíti sekundách třetiny se už nic podstatného nestalo, a Devils tak po třech zásazích v početní nevýhodě odcházeli do kabin za nepříznivého stavu 1:3. Věděli, že pokud chtějí ještě myslet alespoň na bodový úspěch, budou muset v poslední části zabrat především směrem dopředu a zároveň se vyvarovat vyloučením. Přesilovky domácích jsou totiž zatím pro hráče New Jersey doslova zabijácké.

Střely ve druhé třetině:16:9

3. třetina:

Na začátku poslední třetiny se hra opět uklidnila. Hned po třech minutách se však po skvělém uvolnění ocitl v nájezdu Jacob Josefson. Propletl se mezi obránci a prostřelil Price pod lapačkou: 3:2. Krátce nato to s tvrdostí u mantinelu přehnal Alexei Emelin, když šel až moc dolů v souboji s Tootooem. Devils tak dostali poprvé v zápase možnost přesilovky příležitost k vyrovnání. Svého dnešního soupeře však v úspěšnosti nenapodobili a v celé dvouminutovce se nepropracovali ani ke střele. Hráči Montrealu už se soustředili především na bránění, a do velkého tlaku se ani nepouštěli. Naopak Devils byli najednou více vidět. Cammalleriho zadovku před branku málem v gól přetavil Dainius Zubrus, avšak Carey Price skvěle zasáhl, čímž jen potvrdil, že letos bude patřit k hlavním kandidátům na zisk Vezina Trophy. Zákrok kanadského olympionika jako by Habs probudil k dalšímu ofenzivnímu snažení. Plekancova formace následně zamkla hosty před jejich svatyní. Po pěkné kombinaci vypálil právě český centr ve službách Montrealu a Kinkaida podruhé v zápase propálil, tentokrát z pozice na pravé straně: 4:2. A pouhých 30 sekund po Plekancově trefě už to bylo 5:2. To když Kinkaid neudržel střelu Dalea Weiseho, a puk skončil až za brankovou čarou. A bylo ještě hůř. V 56. minutě se po prohraném souboji v rohu kluziště dostal k puku znovu Dale Weise a z bezprostřední blízkosti poslal za Kinkaidova záda již šestý puk: 6:2. Dvě minuty před koncem ještě sjel od mantinelu na střed Pacioretty, aby orazítkoval tyč. Obrana Devils v tu chvíli jen přihlížela. Další gól už však do konce zápasu nepadl a hráči New Jersey, kteří ještě na začátku třetí části po trefě Josefsona vyhlíželi vyrovnání a třeba i bodový zisk, tak nakonec odjíždí z Bell Centre s šestigólovým přídělem.

Střely ve třetí třetině: 14:11

Montreal Canadiens  6:2  New Jersey Devils

2. Cammalleri (Harrold, Jágr), 44. Josefson (Ruutu, Židlický) – 32. Markov (Subban, Desharnais), 33. Eller (Subban), Plekanec (Subban, Gonchar), 53. Plekanec (Gallagher, Markov), 53. Weise (Pacioretty, Desharnais), 56. Weise (Pacioretty, Desharnais)

Střely celkově: 44:23

Přesilovky:               3/3 : 0/1
Trestné minuty:           8 : 4
Vhazování:                  44 : 24