Peklo / Reporty / V Columbuse bez bodu, gólová mizéria pokračuje

V Columbuse bez bodu, gólová mizéria pokračuje

Devils boli strelecky aktívny, ale gól Columbusu nedali ani v druhom zápase v rade.

Zápas na ľade Columbusu začal aktivitou hostí a prvú veľkú šancu mal Henrique, ktorý sa ocitol sám pred bránou, ale Bobrovskij zakročil. Prvú početnú výhodu v zápase mali domáci, ale gólovú radosť pre Jackets nepriniesla. Po presilovke boli domáci aktívnejším celkom, ale do vyloženej šance sa nedostali. Jackets stupňovali tempo a Kinkaid sa musel obracať. Devils sa podarilo streliť gól, keď Proutovu strelu tečoval Hall. Tento gól, ale uznaný nebol, lebo Hall ho dosiahol vysokou hokejkou. Devils sa v závere tretiny dostali do dvoch sľubných šanci, ale domáci brankár bol namieste.
Strely: 9:16.

Druhá tretina pokračovala v dobrom tempe a prerušovalo sa minimálne. Možnosť si zahrať v početnej výhode mali opäť domáci, keď na lavici hanby sedel bývali hráč Jackets Prout. Columbus nevyužil ani túto presilovku. Svoju prvú presilovku si následne v polovici zápasu zahrali aj hráči Devils, ale ani teraz sa skóre nemenilo. Po návrate domáceho hráča s trestnej lavice sa dostali Jackets do prečíslenia 3 na 1, ale Kinkaid spoľahlivo zasiahol. Ani v tejto časti hry gól nepadol a tak sa šlo do kabín za stavu 0:0.
Strely: 7:9.

Posledná časť začala opatrným hokejom, keď ani jeden tím sa nechcel dopustiť chyby. Na prvý gól sa čakalo až do 50.minúty. Spoza brány Gagner posunul presnú prihrávku medzi kruhy Oliverovi Bjorkstrandovi a ten prestrelil Kinkaida. Šancu na vyrovnanie mal Zacha, ale Bobrovsky opäť zasiahol a podržal svoj tím. Devils skúsili v závere hru bez brankára a inkasovali druhý gól, keď sa presadil Cam Atkinson.
Strely: 9:8.

Columbus Blue Jackets  2:0 New Jersey Devils

Góly a prihrávky:  50. Bjorkstrand(Gagner, Hartnell), 59. Atkinson(Dubinsky, S.Jones)

Vylučenia: 1:2. Využitie: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 15 947. Strely na bránu: 25:33 (9:16, 7:9, 9:8).

Zostava Columbus: Bobrovsky (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, D. Savard, J. Johnson, Nutivaara, Quincey– N. Foligno, Wennberg, Saad – Atkinson, Dubinsky, Jenner – Bjorkstrand, Gagner, Hartnell – Tynan, W. Karlsson, Korpikoski.
Zostava Devils: Kinkaid (Schneider) – Lovejoy, Merrill, Santini, J. Moore, Prout, Severson – Palmieri, Zajac, Hall – Smith-Pelly, Henrique, Zacha – Lappin, Coleman, Wood – Noesen, Blandisi, B. Bennett.

Zaujímavosti:

• Ben Lovejoy odohral svoj 400.zápas v NHL
  • Devils nestrelili gól už 134 minút (naposledy sa presadili v 46.minúte proti Bostonu)