Peklo / Reporty / Šance na play-off utrpěly velkou ránu, Devils podlehli Calgary 0:1

Šance na play-off utrpěly velkou ránu, Devils podlehli Calgary 0:1

Ďáblové na svém ledě přivítali předposlední tým Západní konference, Calgary Flames.

Devils začali poměrně aktivně a už od prvních minut zaměstnávali hostujícího brankáře. V páté minutě předvedl pěknou přihrávku na k brance sjíždějícího Zajaca Jágr, ale puk branku po lehké teči minul. V čase 5:02 byl vyloučen Carter za vysokou hůl na čtyři minuty. Dvakrát nebezpečně v ní pálil obránce Mark Giordano, ale poprvé byl vychytán Schneiderem a následně puk zblokovala obrana. Poté přišla šance Monahana po přihrávce zpoza branky,  Schneider se ale nenechal nachytat a puk chytil. Zbytek přesilovky bránili Devils už tak dobře, že vybojovali vyloučení. Rämö byl Sislem napadán při rozehrávce a 45 sekund před koncem Carterova trestu vyhodil puk mimo kluziště. A minutu před koncem následující přesilovky fauloval Lance Bouma, takže Devils měli 60 sekund výhodu dvou mužů v poli. Peter DeBoer zde ucítil velkou šanci skórovat, a tak si vzal timeout. Přesilová hra 5 na 3 trvala ale pouze 13 sekund, protože pak byl vyloučen Zajac za faul na Cammalleriho. Následovaly dvě dobré šance Brunnera (jedna při hře 4 na 3, druhá při hře 4 na 4). První zneškodnil Rämö, druhou zachránil obránce Butler. V 15. minutě, tedy už při plném počtu hráčů na ledě, měl dobrou příležitost otevřít skóre zápasu Curtis Glencross, Cory Schneider byl ovšem na místě. Devatenáctá minuta se nesla ve znamení dvou velkých šancí – tu první měl Jágr, ale ten pouze vyprášil betony brankáře Flames. Následně pálil Zajac a Carter dorazil puk do branky, bohužel ale bruslí s prokazatelným úmyslem, a tak gól nemohl platit. První třetina tedy skončila za bezbrankového stavu.
Střely: 12:7

Na začátku druhé třetiny byl za hákování vyloučen Cammalleri. Velkou šanci měl po Greeneově střele Brunner, který už dorážel do odkryté branky, Calgary ale tentokráte zachránila dobrá práce obránců, kteří švýcarského útočníka pro tentokrát zneškodnili. Přesilovka tak nebyla využita. V průběhu 24. minuty udržel Rämö puk navzdory nátlaku Cartera s Giontou. Dvě minuty nato pálil od modré Greene, ale na místě byl opět zatím bezchybný finský gólman Karri Rämö. A o pár sekund později se blýsknul skvělým zákrokem lapačkou proti pokusu Berniera. Calgary bylo pod silným tlakem, další šanci měl Zajac a krátce po něm Jágr, ale ani jednou neskončil puk v brance. Na střely to před první komerční přestávkou v této třetině bylo 7:0. Následoval velký zmatek v brankovišti Flames, ale Gionta tísněný obráncem trefil pouze tyčku. Pak zbytečně fauloval Carter a dal tak hostům šanci dostat se zpět do hry. I v oslabení ale přišla šance, kterou měl Zubrus. A to bylo také to jediné, co se během těchto dvou minut stalo, Devils bránili skvěle. Ve 33. minutě se ke střele dostal TJ Galiardi, ale Schneider byl připraven, ačkoliv do té doby moc zasahovat nemusel. Na druhé straně nadělala problémy střela Merrilla. Na další šanci se čekalo až do 39. minuty. Tu měl rodák z New Jersey hrající za Flames, Ken Agostino, ale Schneider jeho samostatný únik zneškodnil. Došlo ale k faulu, který měl na svědomí Jon Merrill a tak Flames druhou třetinu mohli dohrát v přesilovce. Cory Schneider si další dobrý zákrok připsal proti střele Butlera od modré. Po druhé třetině tak stále platil bezbrankový stav.
Střely: 10:9

26 sekund zbývajících z přesilovky Flames využili – Giordano vypálil po přihrávce Hudlera od modré a puk se zastavil až v brance, 0:1. To byla pro Devils poměrně rána pod pás. Místo snahy získat vedení tak byli pod tlakem, jelikož museli bojovat o vyrovnání. Velkou šanci měl ve 43. minutě Carter, který už dorážel puk do odkryté branky, ale trefil pouze boční síť. A předtím ještě pálil Fayne a puk tečoval Jágr. Kotouč prošel mezi betony brankáře Calgary, ale ten ho dokázal bruslí zázračně vykopnout mimo. Zde měli domácí opravdu smůlu. V 51. minutě měli šanci i hosté, Van Brabant v přečíslení 3 na 1 volil zakončení, branku ale minul i díky teči Harrolda. Na druhé straně se snažil prosadit Carter, ale neuspěl. Diváci v Prudential Center, kterých bylo celkem 14 297, podporovali svůj tým a hnali ho za vyrovnáním. Každý v budově si byl vědom toho, jak moc potřebují Ďáblové vyhrát. V 54. minutě byl před hostující brankou zmatek po střele Jágra, ale gól z toho nepadl. Devils teď skutečně makali, dřeli a bojovali, to jim nikdo upřít nemohl. Na hokejkách domácího celku se ale držela smůla. V 58. minutě se o tom přesvědčil Jágr, který z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat dnes skvěle chytajícího Rämöa. 1:19 před koncem odvolali Devils brankáře. Ani přes velký tlak už se ovšem nepodařilo vyrovnat.