Peklo / Reporty / Dva góly Kalinina na výhru s Lightning nestačily

Dva góly Kalinina na výhru s Lightning nestačily

Hned po 37 vteřinách se střetli dva Češi – Šustr s Eliášem. Hostující bek nestíhal a útočníka Devils faulova, následovala tedy přesilovka. Dobrý tlak přišel hned v úvodu, Schlemkova střela se dokonce odrazila od tyče. Tři střely si ale cestu do branky nenašly. Ďáblové poté byly nachytáni s šesti hráči na ledě a v oslabení byli oni, přesto se dokázali bez větších problémů ubránit. Posléze už se jim ale v obranném pásmu nezadařilo. Andrej Šustr nejprve trefil tyčku, k dorážce se však probojoval Eric Condra, který prostrčil pod ležícími hráči puk do branky – 0:1! V 18. minutě si šanci vytvořila aktivní druhá lajna. Eliáš zpoza branky nahrál Josefsonovi, který trefil jen Bena Bishopa. Na druhé straně pálil krátce po buly Blunden, jeho ránu ale zastavila tyčka! Další příležitost neproměnil Palmieri, ačkoliv unikl bránícím hráčům – bekhend totiž poslal mimo bránu. Posledních 18 minut a 49 sekund první třetiny neměli Devils střelu na bránu.
Střely: 3:10

Druhá třetina začala nebezpečnou střelou z pravého křídla, kterou vyslal Adam Larsson, ale Bishop ji vyrazil do bezpečí. Obrovskou šanci měl ve 24. minutě Bobby Farnham, jenž se dostal do samostatného úniku. Na brankáře Tampy si však nepřišel! V přesilové hře Bolts měl po ráně Taorminy dobrou dorážku Garrison, brankáře Kinkaida však zaskočil Schlemko. Ve 28. minutě už New Jersey srovnalo. Střelu Johna Moorea po buly úspěšně tečoval Sergej Kalinin a bylo to 1:1! Ruský forvard měl posléze šanci na obrat, tentokráte ale trefil jen Bishopa. V průběhu 35. minuty nebezpečně vypálil Boucher, před hostujícím gólmanem se strhlo trma-vrma, úspěšné ale nebylo. A potvrdilo se pravidlo nedáš-dostaneš. Valtteri Filppula z krásné útočné akce vybídl ke skórování Cedrica Paquetteho, který poslal hosty znovu do vedení! Mohlo být ale okamžitě vyrovnáno. Mozíkova střela byla Farnhamem tečována jen těsně mimo tři tyče! V poslední minutě druhé třetiny ještě nebezpečný, avšak neúspěšný pokus zaznamenal Adam Henrique.
Střely: 11:7

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili Devils s dobrou útočnou aktivitou, kterou ale zpočátku nezúročili. A Tampa Bay to potrestala. Ve 44. minutě se do parádní akce pustil Jonathan Drouin, který střelou švihem upravil na 3:1 pro svůj celek! Ďáblové zbraně nesložili, další obrovskou šanci ale nedokázal proměnit Adam Henrique. V polovině třetí třetiny New Jersey snížilo. Napadající Bobby Farnham sebral puk brankáři Bishopovi, kterého posléze svou druhou brankou v utkání překonal Sergej Kalinin, 2:3! Svěřence kouče Hynese to nabudilo. Zajímavou šanci měl Palmieri, který ovšem tečoval přihrávku Zajaca ze strany jen do Bena Bishopa. Tlak Devils s ubývajícím časem stoupal, brankář Bishop ale podával dobrý výkon. Podržel ale i Kinkaid, který vychytal Kučerova v úniku. Se šesti hráči to domácí zkusili v době, kdy do konce třetiny zbývalo 66 vteřin. Bolts toho ovšem využili, do prázdné klece se trefil Valtteri Filppula a bylo rozhodnuto.