Peklo / Reporty / Z Philadelphie si Devils odváží dva body a čisté konto!

Z Philadelphie si Devils odváží dva body a čisté konto!

Devils dokázali zvítězit ve Philadelphii 3:0!

Do sestavy New Jersey se vrátili Anton Volchenkov, Peter Harrold a Travis Zajac.
První branka padla už ve druhé minutě – Gelinas vystřelil od modré, puk tečoval Henrique a střelecké trápení New Jersey z posledních zápasů bylo ukončeno. Devils vedli 1:0! V páté minutě hráli Flyers přesilovku po vyloučení Larssona, ale nevyužili jí. Na hostujícím týmu byla vidět velká útočná snaha. V osmé minutě zakončoval rychlý útok dobrou střelou Bernier, se kterou si ale Emery poradil. O chvíli později v přečíslení 3 na 2 neuspěl ani Židlický první střelou přes obránce, ani Loktionov dorážkou z blízkosti. V 11. minutě se v rohu kluziště strhla šarvátka více lidí, ale vyloučený byl pouze Carter. Flyers tak opět hráli přesilovou hru. Hned v jejím úvodu vystřelil Voráček a před brankou tečoval Hartnell, Brodeur ale zareagoval včas. Nakonec se ale domácím ani tato početní výhoda nepodařila využít. Těsně po jejím vypršení měl ale šanci Giroux, který zůstal sám v mezikruží, jenže Brodeur stál na správném místě. O chvíli později zahrozil z nebezpečného kontru Rinaldo střelou mimo. Ve 14. minutě se za obranu Philadelphie dostal Mattias Tedenby, ale na Emeryho nevyzrál. O chvíli později se scénář opakoval, ale nutno podotknout, že tentokrát zakončoval švédský útočník z těžší pozice. V průběhu 16. minuty se uvolnil mezi kruhy Couturier, ale jeho střela šla nad branku. 1:15 před koncem první třetiny byl vyloučený Claude Giroux a první početní výhodu tak měli k dispozici Ďáblové z New Jersey. Skóre mohl navýšit Zajac, který posílal povedenou střelu od modré, jenže Emery jí viděl a tak jí chytil. Třetina už se tak dohrála za stavu 0:1.
Střely: 8:8

Zbytek přesilové hry z konce první třetiny (45 sekund) nedokázali Devils využít. Na druhé straně se vyrovnat střelou zpoza obránce pokusil Brayden Schenn, na Brodeura si ovšem nepřišel. O chvilku později podobně dopadl i Loktionov, Emery jeho pokus vyrazil ramenem nad bránu. Ve 26. minutě byl vyloučen Scott Hartnell, což znamenalo jediné – Devils hráli druhou přesilovku v zápase. A stejně jako v té první, ani v této neskórovali. Bylo vidět, že oba týmy sužuje koncovka. Ve 29. minutě si do dobré šance vybruslil Lecavalier, ale branku následně minul. V průběhu 33. minuty Hartnella zahákoval Stephen Gionta a tak měli Flyers možnost vyrovnat z přesilovky. Hned v jejím úvodu po vhazování vystřelil z první obránce Mark Streit, ale Brodeur se včas přesunul, střelu viděl a puk chytil. Více si ale domácí celek nevytvořil. Na konci druhého dějství od modré vystřelil Gelinas a dorážel Zubrus, ale puk skončil mimo. Následně bekhendem zakončoval Loktionov, ale z toho taktéž nic nebylo. Po druhé dvacetiminutovce tak zůstal stav nezměněn, 0:1.
Střely: 6:8

Ve 44. minutě od modré vystřelil Larsson a v mezikruží puk tečoval Cam Janssen, který tak dal gól hned ve svém prvním zápase po povolání z farmy – 0:2! Vstřelil první gól v NHL od 30 března 2011 (celkově má 4 góly). A hned poté přišla možnost vedení navýšit, vyloučený byl totiž Hartnell. Flyers ale zodpovědně bránili a stále se tak drželi ve hře. Ve 49. minutě od modré nebezpečně pálil Greene, ale Emery puk vyrazil. Třetí třetina nenabízela příliš pohlednou podívanou. New Jersey se snažilo držet v útočném pásmu a k ničemu Philadelphii nepouštět. Přílišná útočná aktivita ale nebyla vidět ani na jedné straně. V 52. minutě střelu Hartnella z blízkosti zblokoval Gelinas. Mladý obránce musel předčasně do kabin, jelikož to bylo velmi bolestivé. Kulhal a moc dobře to nevypadalo (aktualizace o jeho zranění později během dne). Pak měl šanci Loktionov s Jágrem, ale Emery svůj tým stále držel ve hře. Stav 0:2 byl pro Flyers ještě určitým způsobem nadějný. Jenže chtělo to gól a domácí to moc dobře věděli. Díky dobře organizované defenzivě Devils se ale k ničemu nedostávali. 2 minuty a několik sekund před koncem se rozhodli pro odvolání brankáře. Kouč Berube to viděl jako jedinou možnost. Šanci měl Hartnell, ale Brodeur se včas přesunul k tyči a puk nepropustil za svá záda. 85 sekund před koncem si vzal domácí trenér timeout. V poslední minutě se po střele Girouxe pokusil protlačit puk za záda zkušeného brankáře Simmonds, ale neuspěl. Necelé dvě sekundy před koncem ještě výhru potvrdil gólem do prázdné branky Jaromír Jágr!
Střely: 8:9

Philadelphia Flyers 0:3 New Jersey Devils
2. Henrique (Gelinas, Ryder), 44. Janssen (Larsson, Carter), 60. Jágr

Střely celkově: 22:25

Flyers: Emery – Timonen, Coburn, Grossman, Streit, Meszároš, Gill – Hartnell, Giroux, Voráček, B. Schenn, Lecavalier, Simmonds, Raffl, Couturier, Read, Newbury, Hall, Rinaldo
Devils: Brodeur – Greene, Harrold, Volchenkov, Židlický, Gelinas, Larsson – Zubrus, Loktionov, Jágr, Tedenby, Henrique, Ryder, Brunner, Zajac, Bernier, Carter, Gionta, Janssen

Marcus Johansson: V klubu mu patří prvenství. Jaké?

Organizace Devils a její manažer Ray Shero překvapili v neděli v noci hokejový svět, když klub oznámil, že získal levé křídlo Marcuse Johanssona z Washingtonu Capitals. Podpis zkušeného útočníka se uskutečnil výměnou za volbu v druhém kole (dříve získané z Floridy za Marca Savarda, 10. června 2016) a volbu v třetím kole (dříve získané z Toronta jako …