Peklo / Reporty / Devils nedokázali vyhrát ani na třetí pokus a podlehli Red Wings 2:4

Devils nedokázali vyhrát ani na třetí pokus a podlehli Red Wings 2:4

Dnes v noci se představili Devils na ledě Joe Louis Areny, která patří detroitským Red Wings. Zápas začal pro Devils dobře, když dokázali po čtyřech zápasech skórovat v první třetině, po dorážce Berniera. Jenže pak se skóre začalo otáčet a hra patřila Red Wings. Po druhé třetině Devils už prohrávali 1:4 a naděje na 2 body byly mizivé. To se ve třetí části moc nezměnilo. Detroit byl po celý zápas aktivnější a lepší v kombinaci, a tak bral dva body on.

1. třetina:

Na buly se postavili Zajac a Detroit se vrhá dopředu. Utkání začlo před poloprázdnou Joe Louis arenou. Devils neskórovali v první třetině posledních 4 zápasů, ani jednou. Uvidíme, jestli protrhnou tuto černou sérii. První tlak Ďáblů, střela Salvadora od modré a Bernierova důslednost a důraz zapříčinily první branku. 1:0. Série protrhnuta. Nebezpečný průnik Tatára na druhé straně byl zneškodněn dobrou defenzivní prací vracejícího se Zajaca.

První přesilovka pro Devils. Na trestné se usadil Luke Glendening. Místo tlaku je tu ale únik Helma, který však trefuje jen Schneiderovu výstroj a dorážku tým z Newarku nepovolil,zato vyrazil dopředu na zteč. Bohužel neúspěšně. Red Wings se z pásma dostali rychle a bez problému. Devils jsou osmí ve využívání přesilovek. V dnešní první přesilovce je nicméně forma nezastihla.

Ale pozor! Na ledě Zetterberg a to znamená zvýšený stupeň nebezpečí. Právě on střílí nad Schneiderovo levé rameno, ale i nad branku.

Výtečný zákrok lapačkou Schneidera proti Franzénovi. Jágrova řada si vytvořila pár menších šancí a příležitostí. Jinak je to tempem honě ospalé utkání. Jakoby na hráče působila prakticky nulová  atmosféra v Joe Louis Areně.

Zajac se zmohl jen na nahození, nikdo  ho ale nedojel a puk se tak nepodařilo získat. O chvilku později využili nepozornosti v obraně Tootoo a Gionta, ke gólu jejich snažení však nevedlo.

Bude se vylučovat a trestnou tentokrát “zaplní” Jordin Tootoo. Nebezpečnou střelu z dálky Schneider vyřešil. Devils sevřeni přesilovkovým komandem v čele Zetterbergem, nuceni faulovat a 4 vteřiny budou hrát oslabeni o dva muže. Tootoo se vrací na led. Red Wings pokračují v přesilové hře na “ďábelském” území. Kindlova střela od modré končí v brance. 1:1. Početní výhoda využita.

Co Ďábel nechtěl, se stává skutečností. DeBoer vypadá hodně zklamaně. Jakoby nevěděl jestli má řvát nebo brečet. Devils inkasují podruhé za půl minuty a dobře rozehraná třetina je tak v troskách. 1:2.

Stav: 1:2

Góly: Bernier – (Salvador, Gionta), Kindl – (Tatar, Helm), Smith – (Andersson, Miller)

Střely: 3:14

2. třetina:

Detroit opět zvládl lépe úvodní buly. Jágr skvěle navázal soupeře a vytvořil místo pro střílejícího Zajaca. Howard však jeho pokus vyrazil a na lavici hanby se posadí Jágr za držení a Ericsson za stejný prohřešek proti pravidlům.

Už se hraje 5 na 5 a Schneider zase nejistý v rozehrávce.

Severson vyslal, ne vůbec špatnou střelu z modré čáry na Howarda, ten si však zkušeně poradil. Franzén, Nyquist, Zetterberg a střela těsně mimo branku Devils. Obrovské štěstí pro Devils. Tato kombinace lahodila oku, ne však tomu z New Jersey.

Jágr kontroloval puk a nahrál, ale spoluhráči mu nevyhověli. Tempo nabralo na obrátkách a jsou vidět šance na obou stranách.

Sheahan se proháčkoval až před Schneidera, ale při zakončení neuspěl. K tomu vyloučení Židlického jako přidaná hodnota pro Red Wings. Odehráno jen pár vteřin od vyloučení a hned gól. Franzén zvyšuje na 3:1 pro Rudá Křídla. Detroit je dnes “pánem ledu” Joe Louis Areny.

Přesilovka pro Devils a DeBoer cítí šanci a bere si oddechový čas, aby nechal své důležité hráče odpočinout. Nicméně přesilová hra využita nebyla, přes pár šancí a střel, které Devils vyprodukovali.

2 a půl minuty před koncem druhé třetiny přichází čtvrtý šok pro Devils. Kronwall nahazuje o zadní mantinel, jenže puk končí v brance po odrazu od Schneiderova betonu. 1:4. Ďáblové půjdou do třetí třetiny se ztrátou tří gólů. Frustrace na střídačce Devils očividně narůstá.

Stav: 1:4

Góly: Franzén – (Kronwall, Zetterberg), Kronwall – (Bez přihrávky)

Střely: 11:24 (celkový stav)

3. třetina

Do třetí třetiny jedna změna. V brance se objevil Keith Kinkaid. Třetí úvodní buly ve prospěch Red Wings. Devils zvýšili nasazení a agresivitu. Mnoho času na obrat už není. Zničehonic střílel Židlický od modré, Howard vyrazil přesně na hokejku Tootooa a tento hráč, eskymáckého původu, snižil na 2:4. Akcie Ďáblů tím narostly o dost výš. Jenže to by musela ofenziva Ďáblů dopředu něco vymyslet. Dalších zhruba 10 -12 minut se sice mělo odehrávat v útočném pásmu Devils, avšak ke zděšení fanoušků a trenérů Devils tomu tak nebylo. Devils se stále snažili zavést kotouč do třetiny. Všechny pokusy buď končily na obráncích “města automobilů” nebo byly zastaveny vlastní chybou útočníků. Zoufalost se vystupňoovala do takové míry až z toho v 48. minutě byla početní výhoda Rudých Křídel. Gionta se v oslabení obětoval natolik, že zblokoval střelu vlastní helmou při střele Zetterberga.

Skvělá spolupráce Abdelkadera se Sheahanem ke gólu nevedla. Vedla k potyčce u branky Kinkaida. Z toho plynula přesilovka Ďáblů, Devils si o minutu později dokonce dovolili odvolat brankáře a rozehráli tak přesilovou hru 6 na 4. V této výhodě se Devils konečně předvedli, na branku Howarda pálili jak u Verdunu. Jenže gól z toho stejně ke vší smůle nebyl, a tak Devils pocestují směr Boston ke třetímu zápasu na tripu, po matném výkonu v Detroitu.

Statistika vs. Detroit od roku 1998 byla před dnešním utkáním následující 1-9-1. Dnes se jen potvrdila. Rovněž se potvrdilo, že Ďáblové nyní prožívají útlum a je jen na nich, kdy z něj “vybruslí.”

Konečný stav: 2:4

Střely celkem: 17 -31

Góly: – 4. Bernier (Salvador, Gionta), 43. Tootoo (Židlický) – 19. Kindl (Tatar, Helm), 20. Smith (Andersson, Miller), 32. Franzén (Kronwall, Zetterberg), 38. Kronwall

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Ericsson, Kronwall, DeKeyser, Smith, Kindl, Lashoff – Franzén, Zetterberg, Nyquist – Abdelkader, Andersson, Tatar – Helm, Sheahan, Nestrašil – Cleary, Glendening, Miller.Trenér: Mike Babcock.

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid vystřídal ve 41. minutě ) – Severson, Greene, Židlický, Salvador, Larsson, Gelinas – Jágr, Zajac, Zubrus – Ryder, Eliáš, Brunner – Bernier, Josefson, Sislo – Tootoo, Gionta, Ruutu. Trenér: Peter DeBoer

Vy se ještě můžete těšit na ohlasy, které budou k mání na našem webu klasicky odpoledne. U příštích zápasů se těším nashledanou!

zdroj obrázku: nhl.com, Dave Reginek