Peklo / Reporty / I potřetí v sezoně dokázali Devils Rangers porazit!

I potřetí v sezoně dokázali Devils Rangers porazit!

Těsně před zápasem jsme se dozvěděli, že nenastoupí Marek Židlický, kvůli zranění v horní polovině těla. Jeho místo převzal Peter Harrold. Dnešní zápas byl pro Zajace zápasem číslo 500 v NHL.

Ďáblové začali aktivně a v prvních dvou minutách si hned vytvořili dvě větší šance. Tu první připravil přihrávkou z poza brány pro Jágra Boucher, o minutu později si dobře na střelu mezi kruhy sjížděl Gelinas. Ovšem jako první se z gólu radovali domácí. Peter Harrold udělal chybu na modré čáře a vzniklo přečíslení 2 na 1. Richards vzal situaci na sebe a v polovině 4. minuty zápěstím prostřelil Brodeura 1-0. 6 minut do konce se podařilo Brunnerovi po levé straně přebruslit obranu a natlačit se před Lundqvista, ten ale puk za svá záda nepustil. O několik vteřin později byl Brunner vyloučen za hákování. Devils zvládli oslabení bez problémů a povolili Rags pouze jednu střelu. Více toho úvodní třetina kvůli mnoha nepřesnostem na obou stranách nenabídla.

Střely 8 – 9

Hned v 1. minutě 2. třetiny přidali Rangers 2. gól. Zuccarello dorazil střelu Callahana a Rags tak vedli už 2-0. Ve 4. minutě se do situace 2 na 1 dostali Nash a Stepan, ale naštěstí zůstalo u dvougólového manka. V 6. minutě ujížděli 2 na 1 Sestito a Janssen. Sestito volil střelu, vyražený puk se odrazil k Janssenovi a od jeho brusle do brány. Rozhodčí situaci zkoumal a gól uznal 2-1! I nadále měli však více ze hry Rangers. Ďáblům se nedařilo podržet puk ani udržet se trochu déle v útočném pásmu. Až v posledních dvou minutách se dostali Devils do tlaku a to vyústilo v přesilovou hru. Za vražení na hrazení byl vyloučen Boyle a Devils měli 40 vteřin na konci 2 třetiny. Stav se však neměnil, takže do kabin se šlo opět s jednogólovým rozdílem 2-1.

Střely 16 – 20

Ďáblové tedy začínali třetinu zhruba 80vteřinovou přesilovkou. Devils zbytek této PP nevyužili, naopak mohli opět pochybě Harrolda inkasovat, ale nestalo se tak naštěstí. Ve 3. minutě byl vyloučen Gelinas za sekání. Ani třetí přesilovka tohoto zápasu nebyla využita. V 6. minutě jsme se dočkali vyrovnání! Po perfektní práci Jágra, který udržel puk v rohu, zavezl za bránu a předložil před bránu Zajacovi, který dokázal srovnat na 2-2. V polovině třetiny odvedl dobrou práci Brunner, puk však ztratil a následně fauloval. I 3. oslabení Devils ubránili. 6 minut do konce se Brunner dostával do samostatného úniku Brunner, puk však zpracoval vysokou holí. 4 minuty do konce po skvělé individuální akci Rydera zakončené mezi betony Lundqvista se Devils dostali porvé do vedení 3-2! Minutu před koncem došlo ke komplikaci. Zajac vyhodil puk z obranného pásma mezi diváky a byl vyloučen. Bohužel 20 vteřin do konce Kreider srovnal.

Střely 24 – 23

Po odehrané minutě se Devils naskytla 4minutová přesilovka. Callaghanovu hokejku v obličeji měl Greene. Tu Gelinas po 15-ti vteřinách využil! Devils 4-3 Rangers!

Střely 24 – 24

New York Rangers 3 – 4OT New Jersey Devils

3:32 Richards – Zuccarello, Falk; 20:57 Zuccarello – Callahan, Girardi; 26:02 Janssen – Sestito, Brodeur; 45:58 Zajac – Jágr, Zubrus; 55:56 Ryder – Sestito; 59:38 Kreider – Callahan, McDonagh; 61:15 Gelinas – Eliáš, Jágr

Brodeur – Greene, Fayne, Volchenkov, Harrold, Gelinas, Merrill – Boucher, Zajac, Jagr, Zubrus, Elias, Brunner, Bernier, Henrique, Ryder, Sestito, Loktionov, Janssen

Lundqvist – McDonagh, Girardi, Staal, Stralman, Falk, Moore J. – Nash, Stepan, Kreider, Callahan, Richards, Zuccarello, Miller, Brassard, Hagelin, Pyatt, Moore D., Boyle