Peklo / Reporty / Svedberg vynuloval Devils, ti po nepovedeném výkonu podlehli Bruins 0:3

Svedberg vynuloval Devils, ti po nepovedeném výkonu podlehli Bruins 0:3

Devils hráli další utkání na ledě Bostonu Bruins i před zraky 12 skautů ostatních týmů NHL a reprezentačních trenérů USA a České republiky. Mike Cammalleri odehrál 700. zápas v kariéře v NHL, stejně jako domácí Chris Kelly a Patrice Bergeron.

Do utkání si Ďáblové nevybrali zrovna nejlepší vstup. Hned v úvodních minutách totiž hráli v oslabení, celkem 68 sekund se dokonce bránili ve třech. Tlaku domácích ale dokázali odolat.
Bruins nadále potvrzovali roli favorita a svého soupeře poměrně drtili, nemohli se ovšem dostat do větších příležitostí. To Devils zase do žádných.
Zajímavá příležitost pro hosty přišla v 16. minutě, kdy se ke kotouči před brankou dostal Chris Kelly, za záda Schneidera ho ale procpat nedokázal.
Tlak Bostonu pokračoval a vygradoval v další přesilovou hru, v čase 18:28 byl vyloučen Jaromír Jágr. A tuto početní výhodu Boston dokázal využít. David Krejčí předal kotouč na Milana Lucice, který si vybruslil do dobré střelecké pozice a dal na 1:0. Schneider vůbec nic neviděl.
Střelecká převaha jednoznačně dokazuje převahu domácího celku nad tím hostujícím.
Střely: 18:3

V úvodu druhého dějství vypadala hra úplně stejně. Bruins pokračovali v herní převaze a svému soupeři nedovolovali téměř nic.
Druhé branky se dočkali v čase 28:31, kdy Fraser prohrál souboj v rohu kluziště, kotouč se náledně dostal ke Carlu Söderbergovi, který dokázal Schneidera propálit a dát tak na 2:0.
Ve 30. minutě se Ďábly pokusil šarvátkou s Jordanem Caronem nabudit Jordin Tootoo.
Další příležitosti si ale připsali na své konto domácí. Ke konci 32. minuty od modré střílel Chára, Schneider toho moc neviděl a tak měl s pokusem slovenského obra poměrně problémy. Situaci ale nakonec zvládl.
Následující příležitost přišla pouze o 30 sekund později, šance to ale byla daleko větší. Daniel Paille dostal přihrávku mezi kruhy, kde byl úplně nehlídaný a jel tak sám na Schneidera. Katastrofální chybu obrany Devils ale pohotovým sklapnutím betonů zachránil.
Největší šanci měli hosté ve 35. minutě, kdy v přečíslení 2 na 1 od Gomeze dostal přihrávku Ryder, jeho hůl ovšem přeseknul Paille, jenž byl tak vyloučen na dvě minuty.
A tato přesilovka jakoby hostům vlila krev do žil. V čase 36:02 našel Gomez před brankou volného Merrilla, jenže ten odkrytou branku trefit nedokázal.
O necelé dvě minuty později přišla další velká příležitost, opět v ní měl prsty Scott Gomez. Tentokráte útočník Ďáblů trefil svou střelou tyčku.
Více zajímavého se v tomto dějství už nestalo, Boston tak po 40 minutách hry vedl 2:0.
Střely: 11:4

Ve třetí třetině se Boston snažil utkání dovézt do vítězného konce zodpovědnou defenzivní hrou.
Hosty držel ve hře především brankář Cory Schneider, který nejprve ve 46. minutě vyrazil bekhendovou kličku Bergerona a o minutu později zlikvidoval dvě šance Carla Söderberga.
Velkou šanci na snížení měl po přihrávce Gomeze zpoza branky Jaromír Jágr v polovině 49. minuty, branku ovšem trefit nedokázal.
Marná snaha Ďáblů pokračovala. 110 sekund před koncem utkání byl Schneider odvolán z branky a hosté to zkoušeli v šesti, ale ani to nevyšlo.
V čase 59:48 výhru Bruins gólem do prázdné branky potvrdil Milan Lucic. Boston tak zvítězil 3:0.
Střely: 14:7

Boston Bruins 3:0 New Jersey Devils
19. Lucic (Krejčí, Krug), 29. Söderberg, 60. Lucic (Bergeron, Kelly)

Střely celkově: 43:14

Hvězdy zápasu: 1. Carl Söderberg (1+0), 2. Milan Lucic (2+0), 3. Niklas Svedberg (14 zásahů, 100%)

Bruins: Svedberg (Rask) – Chára, Hamilton, Seidenberg, McQuaid, Krug, Miller – Marchand, Krejčí, Pastrňák – Lucic, Bergeron, Paille – Kelly, Söderberg, Smith – Caron, Campbell, Cunningham
Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson, Fraser, Židlický, Helgeson, Merrill – Henrique, Gomez, Jágr – Eliáš, Zajac, Cammalleri – Havlát, Zubrus, Ryder – Ruutu, Sestito, Tootoo

Rozhodčí: Kimmerly, Watson – Brisebois, Murphy

Zdroj obrázku: nhl.com, Brian Babineau