Peklo / Reporty / Devils neudolali Medvědy a prohráli třetí zápas v řadě

Devils neudolali Medvědy a prohráli třetí zápas v řadě

New Jersey Devils – Boston Bruins
(20-16-5) – (20-16-4)
9.1.2016 – Prudential Center, Newark, New Jersey

AUTOR REPORTÁŽE: JAN ZHEJBAL

Začátek zápasu sliboval zajímavou podívanou díky velkým změnám v sestavě New Jersey a přímý boj o pozici v lize. Ovšem nepřesnosti ve hře Devils tomu chtěli jinak. Již ve třetí minutě po závaru před Cory Schneiderem se nejlépe zorientoval Vetrano a protlačil puk do branky. 0:1!
Na ledě byla vidět rivalita obou týmů, což se potvrdilo v polovině třetiny, kdy se do sebe pustili Tootoo a Rinaldo. Ďáblové měli ještě dvě další zbytečná vyloučení, ale dokázali při hře v oslabení, že dokáží i v početní nevýhodě „tlačit“ na soupeře. Do konce třetiny se skóre neměnilo a tak Domácí prohrávali těsným výsledkem.
Střely: 7-11

Ve druhé části zápasu začali lépe domácí a prověřili dvěma střelami hostujícího gólmana Gustavssona. Ovšem v páté minutě se po obsazení třetiny prosadil střelou z dálky Ryan Spooner. 0:2!
Ďáblové měli několik šancí, odehráli výbornou přesilovou hru v polovině třetiny, ale hostující gólman byl vždy pozorný. Osm minut pře koncem druhé periody protlačil kolem pravého mantinelu puk Stephen Gionta a Bobby Farmham překvapil Gustavssona nízkou střelou. 1:2!
Vše nasvědčovalo tomu, že se bude dramatizovat utkání, Devils skvěle forčekovali, ale necelé dvě minuty před koncem druhé části tečoval střelu od modré Jimmy Hayes. 1:3!
Střely: 6-9

Ve třetí části vlétli Devils Bruins jako uragán, zlepšili hru ia nahrávky. Celý začátek třetí třetiny měli dost šancí, Cory Schneider měl několik jistých zákroků. Boston ale nenechal nic náhodě a při jednom nájezdu do obrané třetiny roztočili kolotoč po nahrávce Seidenberga se tvrdou střelou prosadil Colin Miller. 1:4!
Při tomto skóre už si Boston kontroloval hru nepouštěl New Jersey do žádných větších akcí. Střela na branku Mědvědů byla spíše náhoda. Domácí gólman měl několik vynikajících zákroků. Tři minuty před koncem ještě fauloval Sergey Kalinin a dostal tak svůj tým do oslabení. V posledních sedmi minutách utkání nevystřelili na branku Gustavssona domácí ani jednou a tak prohráli s rivalem z Bostonu v poměnu 1:4!
Střely: 4-14

New Jersey Devils 1–4 Boston Bruins

Branky: 32. Farnham (Gionta, Larsson) – 3. Vetrano (Miller), 25. Spooner (Seidenberg, Connolly), 39. Hayes (PPG) (Chara, Beleskey), 47. Colin Miller (Seidenberg, Spooner)

Střely na branku: 20 – 31

– Boston Bruins před zápasem měli balanci 1-5-0 v posledních 5ti zápasech
– V sestavě Devils se objevily tři nová jména. Obránce Marc-Andre Gragnani a útočníci Paul Thompson a Jim O‘Brien.
– Právě Obránce Gragnani už má s NHL zkušenost, nastoupil již ve 74 utkáních za Buffalo Sabres, Vancouver Canucks a Carolinu Hurricanes
– V týmu Boston Bruins nastoupil český útočník David Pastrňák, reprezentant českého národního týmu do 20ti let.