Peklo / Reporty / Rangers vybojovali zpět řeku Hudson, Devils porazili 2-1

Rangers vybojovali zpět řeku Hudson, Devils porazili 2-1

New York Rangers – New Jersey Devils
(29-18-5) – (26-20-7)
8.2.2016 – Madison Square Garden, New York

1. Třetina

Úvodní vhazování vyhráli Devils a bitva o řeku Hudson započala. Devils byli také ti, kdo se dostali do první větší šance. Josefson se dostal k odraženému puku a málem se mu podařilo překonat Lundqvista. Hned z protiútoku však fauloval Gelinas a Rangers šli na přesilovou hru. Jediná zajímavá věc byla, že za vyhození zlomené hokejky přes mantinel byl udělen osobní trest obránci Hayesovi. Domácí byli o něco lepším týmem, ale i tak zůstávalo před první komerční přestávkou skóre nezměněno. Do brejku se dostal Stepan, ale Schneider podržel Devils. Do obrovské šance se dostal čtvrtý útok hostů, Lundqvist byl však znova pozorný. Ba co víc, hostující hráči byli vyloučeni za nedovolené bránění domácího gólmana. Nutno dodat, že Gionta byl do gólmana očividně postrčen domácím obráncem. Rangers však znova potvrdili, že přesilovky jim tuto sezónu nejdou. K vážnější šanci se dostali až při hře 5 na 5, ale minuli bránu. Ďáblové se dostávali k příležitostem hlavně z brejků, které byly ovšem velmi nebezpečné. Z mezikruží střílel Stempniak, ale jeho projektil minul bránu. Jezdci ale nadále dominovali a tvořili si zajímavé šance. Své mířidla však měli prozatím špatně seřízené. Devils přežili tlak Rangers a do šaten se tak šlo za stavu 0-0.

Střely na branku v 1. třetině 17-9
2. Třetina

Druhá třetina začala velmi pozvolna a týmy spíše vyčkávaly na nějakou chybu. Tu první vyrobila obrana Devils, ale spolehlivý Cory Schneider zajímavou střelu lapil. V 5. minutě už byl ale Cory Schneider bezmocný. Rangers ukázkově rozebrali obranu Devils a Klein po výborné přihrávce Zuccarella měl jednoduchou úlohu. 1-0 pro Rangers. Devils málem rychle odpověděli, Palmieri ale trefil pouze brankovou konstrukci! Stempniak nešikovně atakoval Staala a byl odeslán na trestnou lavici. Rangers zavřeli Ďábly v jejich obranné třetině a ti měli co dělat, aby znova neinkasovali. Hlavním strůjcem tohoto malého vítězství byl Cory Schneider. Hra se poté docela uklidnila a dlouho jsme nebyli svědky nějaké větší šance. Pět minut před koncem o sobě dali vědět i Ďáblové, ke gólu to však nevedlo. Do obrovské šance se hned na to dostal Boucher, ale ani ten Lundqvista nepřekonal. Na druhé straně parádně vychytal Schneider Zuccarella a následně prázdnou bránu netrefil Stepan. Minutu před koncem druhé třetiny byl vyloučen Schlemko za zdržování hry. Schneider si připsal další dva až tři úspěšné zákroky a druhá třetina tak skončila 1-0 z pohledu domácích Jezdců.

Střely na branku ve 2. třetině 12-13
3. Třetina

Ďáblové přečkali oslabení a vrhli se do útočení. Jako slepý k houslím přišel Stepan k šanci, do které se dostal. Schneider však skvěle reagoval a udržel naděje hostů. Po pěti minutách hry se k puku dostal J.T. Miller a svižnou střelou trefil mezeru mezi betony Coryho Schneidera. Situace Devils se tak výrazně zhoršila. Hosté však působili velmi zaraženě a nevěděli co mají hrát. Pro bránu Lundqvista tak nevznikalo žádné větší nebezpečí. Dnešní zápas byl tak nějak bez energie a náboje, na který jsme v bitvě o řeku Hudson zvyklí. Devils se osmělili alespoň pět minut před koncem zápasu a zamkli svého soupeře v jeho obranném pásmu. Henrik Lundqvist však puk za svá záda nepustil. Tak teď už je pravděpodobně dobojováno. Andy Greene inkasuje 2:39 před koncem zápasu dvou minutový trest. Tak přeci jen je tu zápletka! Henrique se dostal do úniku v oslabení a perfektně namazal Zajacovi, který překonal strážce domácí brány. Hned na to mohl vyrovnat Stempniak, tentokrát však Lundqvist zasáhl. Rangers se snažili přidat v přesilové hře další gól, ale Schneider byl proti. 43 sekund do konce utkání, 3 sekundy do konce trestu Greena, icing Rangers a timeout Devils. Nápor Devils byl drtivý, ale přišel pozdě. Zápas končí za stavu 2-1 pro Rangers.

Střely na branku ve 3. třetině 8-6
Střely na branku (celkově): 37-28

Branky: 25. Klein (Zuccarello, Staal), 45. Miller (Brassard, Fast) – 58. Zajac (Henrique)

-Jezdci jsou ve své divizi na druhém místě. Po odehrání 52 utkání totiž nasbírali dohromady 63 bodů. K tomu mají skóre 151:136.
-Kdyby Devils vyhráli, dotáhli by se na Rangers na rozdíl dvou bodů.
-Schneider měl před zápasem úspěšnost zákroků 92,9% a Lundqvist 92%.