Peklo / Reporty / Henrique dvojgólový, Devils vyhrali 5-2

Henrique dvojgólový, Devils vyhrali 5-2

Diabli dnes vyhrali proti Letcom 5-2, Adam Henrique strelil dva góly, Steve Bernier si pripísal tri asistencie a Keith Kinkaid zneškodnil 25 z 27 streleckých pokusov. Diabli strácajú na Play off stále 10 bodov a čaká ich ešte 16 stretnutí.

Do brány domácich sa postavil mladý Keith Kinkaid, ktorý nechytal pre zranenie od 21. februára, Flyers sa opäť spoľahli na Stevea Masona. Devils odohrali domáce stretnutie netradične v bielych dresoch. Problém bol však asi na strane hostí, včera odohral proti Flyers domáce stretnutie Boston Bruins, ktorý sa v TD Garden ukázal v bielych dresoch.

Zápas začal opatrne z obidvoch strán, na ľade sa postupne vystriedali všetky formácie, po slabom začiatku sa dvakrát do šance dostal Gionta a následne strieľal Merrill  zo stredu, ale Masona prekonať nedokázali. Prvú strelu na domáceho Kinkaida zaknihoval Couturier, ktorý poslal skákavý puk, Kinkaid vyrazil, Simmonds pred bránou dorážal, ale domáci brankár sa nenechal prekonať.

Gól – 4:49 – Henrique si našiel puk medzi hráčmi Flyers a bekhendom prekonal Masona – 1-0. Pochvalu pri góle si zaslúži Harrold, ktorý výborne vybojoval puk pri mantineli.

Diabli mali po chvíli výhodu prvej presilovky – 5:03 – Colacaiovo nedovolene narazil Harrolda na mantinel. Diabli strávili presilovku zakladaním útokov, nedostali sa úspešne do pásma a ani raz Masona neohrozili.

Po zákazanom uvoľnení sa vhadzovalo po Kinkaidovej lapačke, Giroux vyhral buly, ale Streitova strela trafila len pripraveného Kinkaida.

Gól – 7:45 – White vyhral buly pre L. Schenna, ktorý nahodil od modrej a White tečoval strelu za chrbát Keitha Kinkaida – 1-1.

O dobrý forčeking sa v 9. minúte postarali Zajac s Cammallerim, ale Flyers dostali puk do bezpečia. Na druhej strane sa dostal do dvoch dobrých šancí 4. útok – Bellemare dvakrát vystrelil, ale domáceho brankára neprekonal. O chvíľu neskôr sa opäť vhadzovalo v útočnom pásme hostí, Umberger dostal puk a pohotovo vystrelil, Kinkaid vykopol puk pravým betónom.

Hra sa prelínala zo strany na stranu, akcie končili na hokejkách obrancov, Flyers začali hrať agresívne, dvakrát sa tvrdým hitom prezentoval Colaiacovo (5:03 – narazenie Harrolda na mantinel), tlačili sa pred bránu, ale všetky akcie končili neúspechom. Simmonds ohrozil Kinkaida z tesnej blízkosti, domáci brankár nepustil puk do brány.

4 minúty pred koncom tretiny sa pokúsil Damon Severson o strelu z modrej, ale jeho pokus bol zblokovaný. Koniec tretiny patril hosťom – v poslednej minúte vystrelil Manning od modrej, Kinkaid vyrazil strelu betónom, Read dorážal do odkrytej brány, ale trafil iba tyčku.

Strely: 6-9

Druhú tretinu začali aktívnejšie hostia, Voráčkove dva pokusy obrana zblokovala a puk nakoniec skončil v Kinkaidovej lapačke. Na druhej strane sa pred Masona pretlačil Eliáš, ale pri poslednej kľučke ho dobre bekčekoval Voráček. Po minúte a pol stratil puk v útočnom pásme Cammalleri, Simmonds sa vybral do útoku, vystrelil, ale Kinkaid jeho pokus chytil.

Adam Larsson za domácou bránou hákoval Rinalda, za čo si šiel odpykať 2-minútový trest. V oslabení odviedli skvelú prácu Josefson s Giontom, za čo boli odmenení gólom. 3:32 – Josefson vyviedol puk po pravom krídle, posunul ho Giontovi, ktorý vystrelil a Josefson dorazil puk do brány – 2-1. Josefson na svoj 4. zásah v sezóne čakal 12 zápasov.

Kinkaid vytiahol skvelý zákrok, Voráček presunul hru na druhú stranu, kde si zbehol Colaiacovo, vystrelil a puk našiel len Kinkaida.

Diabli si 17 sekúnd zahrali oslabenie o dvoch hráčov, Voráček v ňom dvakrát vystrelil, Greene oba pokusy zblokoval. V druhej presilovke strieľal nebezpečne Giroux, Kinkaid sa opäť stihol presunúť.

Po pár minútach išli Diabli znovu do oslabenia – Fraser odošiel na trestnú za krosček na Umbergera.

Kinkaid predviedol pár skvelých zákrokov a Diabli naďalej držali jednogólový náskok.

Po oslabení sa do situácie 2-na-1 dostali Zajac a Henrique, Zajac vystrelil z ľavého kruhu, prekonal Masona, ale zaznela iba bránková konštrukcia. Hráči Devils sa dostávali do dobrých pozícií, najväčší problém im robila finálna prihrávka.

14:43 – do menšej roztržky sa dostali Tootoo a White, rozhodcovia ich stihli oddeliť, ale domáci útočník úštedril protivníkovi pár rán.

2:18 pred koncom tretiny vybojoval Zubrus puk pre Eliáša, ten na Masona vystrelil z ľavého kruhu, Gionta si zbiehal pred bránu na dorážku, ale bol faulovaný, a tak si Diabli zahrali presilovku.

V presilovke strieľal zápästím Gelinas od modrej, trafil iba tyčku.

Gól – 19:49 – Gelinas dostal puk od Gomeza, z prvej vystrelil a prepálil všetkých hráčov aj s brankárom Masonom – 3-1.

Diabli mali ďalšiu presilovku – White forčekoval za bránou, ale podrazil Greenea a odišiel na trestnú lavicu. V presilovke Diabli odohrali dobré striedanie, gól nestrelili, a tak dohrávali presilovku v tretej tretine.

Strely: 9-9

Diabli nevyužili presilovku ani v tretej tretine, do prvej šance v tretej časti sa dostali hostia, Colaiacovo posielal strieľanú prihrávku od ľavého mantinelu, White tečoval puk do brány, ale Kinkaid zastavil strelu betónom. V 4. minúte spravil kľučku na obrancu Zubrus, puk prešiel k Eliášovi a český útočník zakončil nepresne.

Gól – 5:31 – Henrique vypichol puk pred Schultzom na modrej, šli s Bernierom sami na Masona, Adam prihral Bernierovi, ten mu puk vrátil a Henrique zakončil do odkrytej brány – 4-1.

7:30 – Larsson vyviezol puk do útočného pásma, poslal pas na rozbehnutého Zajaca a ten v rýchlosti nedokázal prekonať brankára hostí.

Diabli sa mohli stále spoliehať na pozorného Kinkaida, ktorý pred záverečnou 10-minútovkou inkasoval iba jeden gól.

V čase 10:55 sa opäť vylučovalo – Couturier hákoval Zajaca, v predošlých troch využili jednu a pripísali si dve strely.

Gól – 11:44 – White našiel nabehnutého a nikým nepokrytého Raffla pred bránou, ten tečoval puk za Kinkaidov chrbát a v oslabení znížil na 4-2.

Nedáš – dostaneš, tak by sme mohli označiť situáciu pri 5. góle Diablov  čas 13:31 – Couturier sa objavil sám pred Kinkaidom, položil si ho, ale netrafil bránu, Eliáš ihneď rozohral na Giontu, ktorý sa dostal do samostatného úniku a našiel medzeru medzi Masonovými betónmi – 5-2.

3 minúty pred koncom sa do menšej roztržky dostali VandeVelde s Fraserom a od rozhodcu dostali 2-minútové tresty.

Oba tímy už nič nevymysleli, a tak Devils porazili Flyers pomerom 5-2.

Strely: 6-9

New Jersey Devils 5-2 Philadelphia Flyers

Góly: 5. Henrique (Gomez, Bernier), 24. SHG – Josefson (Gionta, Greene), 39. PPG – Gelinas (Gomez, Bernier), 46. Henrique (Bernier), 54. Gionta (Eliáš, Greene) – 8. White (L. Schenn), 52. SHG – Raffl (White, Mason)

Brankári: K. Kinkaid (25/27, 92,6%SV) – S. Mason (16/21, 76,2%SV)

Strely: 21-27

Hviezdy stretnutia: 3. S. Gionta (1+1), 2. S. Bernier (0+3), 1. Adam Henrique (2+0)