Peklo / Reporty / Loučení s domácím publikem nevyšlo, Devils prohráli s Islanders 2:4

Loučení s domácím publikem nevyšlo, Devils prohráli s Islanders 2:4

Devils se představili naposledy v sezóně 2016/2017 před vlastním publikem. Před začátkem se událo poslední kolečko Patrika Eliáše, který absolvoval rozbruslení před utkáním. Těsně před jeho startem obdržela jeho ženu kytku a Patty se objal se svými bývalými spoluhráči. Samotné utkání nabídlo aktivní hru od Devils, domácí celek ale své šance nevyužíval a Islanders tak zvítězili díky dobré produktivitě 4:2.

Hned po padesáti sekundách se po chybě Seversona dostal do zakončení Jason Chimera. Ten obdržel takový fotbalový centr od Ladda, v tváří tvář Kinkaidovi ovšem neuspěl. Následně byli hodně aktivní domácí. Z otočky se ovšem neprosadil Blake Coleman, následně z dobré pozice neskóroval ani Taylor Hall.
Ke konci třetiny byli Devils opět aktivnější. V přesilové hře již střílel do odkryté branky Michael Cammalleri, střela se ale neuskutečnila díky skvělému bloku. Ve stejné výhodě střílel zajímavě i Josefson, i on ale bez úspěchu. Třetinu neproměněných šancí ukončil svým únikem Taylor Hall, kličkou slovenského brankáře nepřekvapil.
Střely: 14:4

Domácí pokračovali v aktivní hře i na začátku druhé třetiny. Taylor Hall našel před brankou osamoceného Henriquea, ani on ale neotevřel skóre. A když v brance neskončila ani střela Cammalleriho, přišla branka na straně druhé. Adam Pelech zavezl kotouč do útoku a rychlou střelou mezi betony dal svou třetí branku v sezóně. Ostrované měli následně přesilovou hru. Tu sice nevyužili, ale hned po jejím skončení své vedení navýšili. Nick Leddy na modré čáře napřáhl a takovou střílenou přihrávku našel Anderse Leeho na hranici brankoviště. Jeho teč se od tyčky odrazila za záda Keitha Kinkaida.

Hosté mohli své vedení následně navýšit již na 3:0. Na začátku přesilovky nezachytil přihrávku Taylor Hall a Cal Clutterbuck ujížděl sám na Kinkaida. Toho ale bekhendem nepřekonal, domácí brankář se v této situaci vyznamenal. Do dobrého zakončení se prodíral i Miles Wood, Jaroslav Halák ale působil jako zeď. Do konce třetiny se do šance dostal hostující Alan Quine, z pravého kruhu ale trefil připravený beton Keitha Kinkaida. Isles ve druhé třetině získali maximum a vyhráli jí 2:0.
Střely: 25:14 (11:10 ve druhé třetině)

Následná bezmoc byla znásobena. Andy Greene z dobré pozice napálil tyčku a hosté se vydali do útoku. Alan Quine zadovkou vybídl ke skórování Jasona Chimeru, který ráznou střelou neodmítl. Ostrované tak šli na začátku třetí třetiny již do tříbrankového vedení. Tento stav vydržel jen chvíli. Když to domácím nešlo vypracovaně, muselo to jít jinak. Beau Bennett vystřelil od levého mantinelu. Puk se odrazil od tyčky a zůstal za zády Haláka, ten si jej následně betonem poslal do branky.

Hosté nadále své šance využívali naprosto jednoduše. Anders Lee dostal v přesilové hře přihrávku před Kinkaida, kterého bekhendem pod víko dokázal překonat podruhé v utkání. Poté se střetnutí spíše dohrávalo a než hokej, bavil fanoušky humor komentátorů MSG+. Především ex Ďáblové Ken Daneyko a John MacLean perlili. Čestnou branku na konec sezóny zaznamenal dvě sekundy před koncem utkání Beau Bennett, který tečoval dělovku Daltona Prouta od modré čáry.
Střely: 39:20 (14:6 ve třetí třetině)

New Jersey Devils 2:4 New York Islanders
Branky a nahrávky: 45. Bennett, 60. Bennett (Prout, Wood) – 23. Pelech (Kuljomin), 27. Lee (Leddy, Beauvillier), 44. Chimera (Quine, de Haan), 49. Lee (Bailey, Leddy)
Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 16 541. Střely na branku: 39:20 (14:4, 11:10, 14:6)

Sestava Devils: Kinkaid – Lovejoy, Greene, Severson, Moore, Prout, Merrill, Kapla – Henrique, Zajac, Pamieri – Hall, Zacha, Cammalleri – Bennett, Josefson, Noesen – Coleman, Wood.

Sestava Islanders: Halák – Leddy, Boychuk, de Haan, Seidenberg, Pelech, Mayfield, Hickey – Lee, Beauvillier, Ho-Sang – Ladd, Quine, Chimera – Nelson, Bailey, Jones – Gionta, Clutterbuck, Kuljomin.

Zajímavosti

• Jaroslav Halák měl před utkáním pět vítězných utkání z pěti po návratu z AHL. Svou šňůru proti Devils natáhl na šest.
  • Beau Bennett vstřelil dvě branky a svůj účet v sezóně zaokrouhlil na osm tref. Aktuálně má tedy stejně gólových zásahů jako Pavel Zacha, Stefan Noesen a Miles Wood.
  • Poslední utkání New Jersey Devils sledovalo vyprodané Prudential Center.

Devils zakončili sezónu prehrou, dnes nestačili na Red Wings

Hráči New Jersey dnes ukončili sezónu stretnutím proti Detroitu Red Wings. Derniéra v Joe Louis Aréne nakoniec nevyšla tímu z Newarku podľa predstáv, keď domácemu celku podľahli pomerom 4:1.