Peklo / Reporty / Devils opět ztratili vedení a Canucks vyhráli v prodloužení

Devils opět ztratili vedení a Canucks vyhráli v prodloužení

Devils si vezou z Vancouveru pouze bod, přestože vedli 2:0.

Do zápasu nastoupili poprvé v této sezoně Rostislav Olesz a Mark Fayne. Na jejich úkor nehráli Ryan Carter a Adam Larsson.
V brance se objevil Cory Schneider, pro něhož to bylo 100. utkání v NHL. Jaromír Jágr dnes zase odehrál 1395. utkání, čímž vyrovnal rekord Romana Hamrlíka v počtu odehraných zápasů v NHL na českého hráče.

Zápas byl od úvodu poměrně vyrovnaný, ale první šance zaznamenali hosté. Ve druhé minutě se po Volchenkově střele zkoušel před brankou prosadit Jágr, ale neuspěl. Velkou příležitost měli v minutě páté, kdy Ryder skvěle prošel do útočného pásma, nahrál na volného Zajaca, jehož bekhendové zakončení ale betonem vyrazil Roberto Luongo. Ten si následně poradil i s pokusem Zubruse z první. Poté dvakrát nebezpečně zahrozili domácí. Nejdříve si velmi dobrý zákrok připsal Cory Schneider, který zneškodnil dorážku Henrika Sedina, po střele jeho bratra Daniela, z blízkosti! Schneider si pak poradil i s pokusem Garrisona od modré. O minutu později se před Schneidera probil David Booth, ale útočník Canucks nezakončil dobře a tak z toho nic nebylo. V devatenácté minutě předvedli Greene s Oleszem velmi dobré napadání. Český útočník následně nabil do šance Bernierovi, ten ale na Luonga v této velmi dobré příležitosti nevyzrál. Následně měl dobrou šanci domácí Richardson, ale Cory Schneider byl připraven. V čase 18:52 skvěle zafungovala česká spolupráce. Židlický našel Eliáše a ten ještě do lepší pozice předložil Jágrovi, který už neměl problém otevřít skóre zápasu – 0:1! Tím skončila první třetina.
Střely: 9:8

Ve 24. minutě vystřelil od mantinelu pohotově Steve Bernier. Střelu tečoval před Luongem Rostislav Olesz, ale brankář Canucks včas zareagoval a puk chytil do lapačky. O dvě minuty později si v útočném pásmu vybruslil do dobré pozice David Booth, jenže jeho střelecký pokus švihem chytil Schneider, taktéž do lapačky. Canucks se i nadále hnali za vyrovnáním. Bieksovu střelu z dobré pozice opět zneškodnil Schneider, který následně i s pomocí obránců zamezil Santorellimu dorážet. Pak ale přišla pro domácí rána. Eliáš posílal puk před branku na Jágra, ten se ale nakonec ani nemusel touše dotknout a i tak to byl gól! Puk se totiž nešťastně pro Luonga odrazil do brány. Snížit vzápětí mohl Henrik Sedin, svou šanci ale nevyužil, Schneider byl připraven. Vše o pár sekund později napravil jeho bratr Daniel, který si vyměnil na modré puk s Tanevem, vystřelil a s tečí obránce Volchenkova překonal Coryho Schneidera – 1:2. Ve 34. mintu se dvakrát ocitl v šanci Edler. Nejprve jeho střelu statečně zblokoval Ryane Clowe, ikdyž za cenu zranění. Pak už se ale obránce Canucks prosadil. Dostal před branku skvělý pas od Daniela Sedina a vyrovnal na 2:2. Devils jakoby opět přestali hrát. Ve 36. minutě se do úniku dostal Jannik Hansen, situaci ale zachránil Cory Schneider, jenž jeho střelecký pokus vyrazil. Dobrou zprávou pro hostující tým bylo alespoň to, že se do zápasu po chvíli vrátil Ryane Clowe. Ve 39. minutě po dlouhé době zahrozili i hosté. Od modré nebezpečně vystřelil Peter Harrold a před Luongem clonil Zubrus. Brankář domácích si s tím i přesto poradil. Na konci třetiny vystřelil od modré Garrison a před brankou byl velký rozruch, naštěstí pro Ďábly z toho nepadl gól.
Střely: 14:7

Třetí dějství začalo vyrovnaně. Šanci skórovat měli Devils ve 47. minutě, kdy byl vyloučen Henrik Sedin. Bernier v této přesilovce nahodil puk před branku, kde stál Henrique a spoustu dalších hráčů, ale puk nakonec zůstal pod Luongem. Jinak ale hosté nic nevymysleli a tak přesilovou hru nevyužili. V 50. minutě dostali stejnou příležitost domácí, vracející se Eliáš totiž zahákoval soupeře. V ní domácí hrozili více, než předtím Devils. Například střela Garrisona byla velmi nebezpečná, statečnost zde prokázal Adam Henrique, jenž jí zblokoval. Domácí dále nebezpečně kombinovali, jenže Ďáblové dobře bránili. V 52. minutě si po vypršení trestu Eliáše vytvořil šanci Jágr, na Luonga ovšem nevyzrál. O tři minuty později na druhé straně se pokusil na Schneidera vyzrát Dale Weise – neuspěl. Stav zůstal nezměněný i po šanci Higginse, opět svého bývalého spoluhráče totiž vychytal Cory Schneider. V poslední minutě se ještě Devils pokusili skórovat, dobrou šanci měl Bernier anebo Židlický, ale gól z toho nebyl.
Střely: 6:8

Potřetí v řadě tak nebylo rozhodnuto v základní hrací době. Devils opět vstupovali do prodloužení. V něm zahrozil Chris Higgins, jenž zakončoval baseballově ze vzduchu, ale naštěstí pro New Jersey mimo bránu. Trenér Peter DeBoer si poté vzal timeout a upřesnil svým svěřencům některé herní situace. Jenže to nevyšlo. V 63. minutě totiž nahodil od modré Jason Garrison a jelikož před Schneiderem clonil Mike Santorelli, neměl brankář Devils nárok – Canucks tak vyhráli v prodloužení.
Střely: 3:0

Vancouver Canucks 3:2pr. New Jersey Devils
29. D. Sedin (Tanev, Stanton), 34. Edler (D. Sedin, H. Sedin), 63. Santorelli (Garrison, Booth) – 19. Jágr (Eliáš, Židlický), 28. Eliáš (Volchenkov, Jágr)

Střely celkově: 32:23

Canucks: Luongo – Edler, Bieksa, Hamhuis, Garrison, Stanton, Tanev – D. Sedin, H. Sedin, Hansen, Higgins, Kesler, Booth, Weise, Richardson, Santorelli, Sestito, Dalpe, Weber
Devils: Schneider – Salvador, Židlický, Greene, Fayne, Volchenkov, Harrold – Zubrus, Eliáš, Jágr, Henrique, Zajac, Ryder, Clowe, Loktionov, Brunner, Olesz, Gionta, Bernier

Blake Coleman – dříč, co nevyrůstal v hokejovém prostředí

Blake Coleman je často označován jako pomalý startér. Řekl to o sobě i sám. „Obvykle mi z nějakého důvodu trvalo nějakou dobu, než jsem vystřelil první,“ řekl s bezzubým úsměvem poté, co si na konci března zapsal svůj první gól v NHL v dresu New Jersey Devils, po sedmnácti zápasech své kariéry v NHL. „Jako …