Peklo / Reporty / Generálka na ligu vyšla lépe floridským Panthers

Generálka na ligu vyšla lépe floridským Panthers

Tak tohle Ďáblům moc nevyšlo. V posledním přípravném utkání, které se hrálo na vojenské základně v newyorském West Pointu, padli s Floridou 2:4.

Florida Panthers 4:2 New Jersey Devils
Přitom vstup měli vydařenější hosté z Newarku, když ve čtvrté minutě skóroval kapitán Andy Greene po vynikající přihrávce od Kylea Palmieriho. V polovině první dvacetiminutovky ale vyrovnal Jonathan Marchessault v přesilové hře a ve druhé třetině se Colton Sceviour, Aaron Ekblad a Vincent Trocheck postarali o dokonání povedeného obratu Panterů. Ti tak vedli 4:1 po 40 minutách hry. Ve třetí třetině byli lepší Devils, jejichž branku již hájil podle předzápasových plánů Keith Kinkaid. Po zásluze tedy alespoň snížili v přesilovce zásluhou bomby Michaela Cammalleriho, na více už to ovšem nestačilo.

Branky a nahrávky: 10. Marchessault (Yandle, Huberdeau), 26. Sceviour, 37. Ekblad (Marchessault, Yandle), 40. Trocheck (Jokinen, Smith) – 4. Greene (Palmieri, Josefson), 45. Cammalleri (Auvitu, Smith-Pelly).
Vyloučení: 4:3, navíc Ekblad (FLA) a Zajac (NJD) oba 5 min. za bitku. Využití: 1:1. Střely na branku: 23:27 (8:8, 7:9, 8:10).
Sestava Panthers: Luongo (Reimer) – Yandle, Ekblad, Matheson, Demers, Pysyk, Petrovic – Huberdeau, Barkov, Jágr – Jokinen, Trocheck, Smith – Marchessault, Malgin, Sceviour – McCann, MacKenzie, Harper.
Sestava Devils: Schneider (od 41. Kinkaid) – Greene, Severson, Moore, Lovejoy, Auvitu, Santini – Hall, Zacha, Smith-Pelly – Cammalleri, Zajac, Palmieri – Boucher, Kalinin, Bennett – Josefson, Fiddler, Speers.