Peklo / Reporty / Devils v Torontu podlehli až po nájezdech

Devils v Torontu podlehli až po nájezdech

Po důležitém vítězství proti Flyers se Ďáblové vydali do Toronta, kterému se letos zvláště daří. Proti svému bývalému zaměstnavateli nastoupil i útočník David Clarkson. Po delší pauze se do brány postavil brankář Cory Schneider, který kryl 27 střel.

Hned za začátku utkání měli domácí obrovskou příležitost. Od Masona Raymonda se puk odrazil právě k Davidu Clarksonovi, který puk potáhl, vystřelil na Schneidera, jemuž puk propadl, ale na čáře ho dokázali hostující hráči odpravit pryč. O dvě minuty si opět lajna Davida Clarksona vypracovala další šanci. Nazem Kadri dovezl puk za bránu, přes tři hráče se skvěle uvolnil, přihrál Clarkosonovi, ale ani on i dorážka Raymonda skončila na betonech Schneidera. Během první periody byli Devils dvakrát vyloučeni. Dvě minuty si odseděl Mattias Tedenby a Peter Harrold, ale Kanaďané výhodu nedokázali zužitkovat. V první třetině se více již neudálo a do kabin se šlo za stavu 0:0.
Střely: 7:8

V úvodu druhé třetiny Phil Kessel zkazil přihrávku, Michael Ryder se vydal dopředu, spolu s ním ještě dva spoluhráči, vzniklo přečíslení 3 na 1. Michael Ryder zavezl puk až do pásma, ale Zajacovi přihrál na brusle a když už mohl vystřelit, tak byl u brankáře Leafs, který jeho případný pokus zhatil chycením. Ve 27. minutě byl vyloučen Ryan Carter, ale Leafs nevyužili ani svou třetí přesilovku. Do další šance se ve 32. minutě dostala dvojice Zubrus – Jágr. Zkušený český útočník zavezl puk do pásma, posunul na křídlo Zubrusovi, ale ten trefil beton Berniera, puk se k němu vrátil, tak ho hned nahazoval do brankoviště, kde čekal na důrazného Jágra, ale puk se odrazil od brusle jednoho z domácích obránců a skončil na hrudi Berniera. V posledních dvou minutách měl šanci opět Mason Raymond, který nahodil puk a trefil Schneidera do betonů, nebezpečná střela se naštěstí pro hosty neodrazila k žádnému hráči v modrém. Ani ve druhé třetině se fanoušci gólu nedočkali.
Střely: 15:8

Na začátku třetí třetiny byl vyloučen Phaneuf, ale ani Devils výhodu nevyužili. Ve 46. minutě se do protiútoku dostalo duo Gionta-Carter. Gionta krásně zavezl puk, předal ho Carterovi, ten udělal před Bernierem skvělou kličku, ale Bernier se roztáhl a puk betonem vyrazil. Vyloučen byl Andy Greene a Leafs čekala čtvrtá přesilovka v utkání. Phil Kessel dostal puk před svojí brankoum, projel celý kluziště, dostal se před Schneidera, kterému nasadil “jesle”- 0:1! Pět minut před koncem Devils hráli přesilovku, vyloučen byl střelec jediné branky, Phil Kessel. Eric Gélinas posunul na Michaela Rydera, který z velkého úhlu nahodil na Berniera, který slabou střelu pustil a velkou chybou dopustil vyrovnání. Za stavu 1:1 se šlo do prodloužení.
Střely: 11:10

V prodloužení skvěle zaútočil Michael Ryder, ale ani kličkou nepřekonal Berniera. Po nepovedeném útoku Devils se do přečíslení dostala trojice domácích hráčů Van Riemsdyk – Phaneuf – Kessel. Riemsdyk si vyměnil puk s Phaneufem, ten ještě posunul na Kessel, kterého úžasně vychytal Schneider. Šlo se na nájezdy.