Peklo / Reporty / Devils si poradili s Hurricanes aj v druhom zápase

Devils si poradili s Hurricanes aj v druhom zápase

Devils porazili doma Carolinu až po nájazdoch. Za Devils si pripísal prvý gól Nick Lappin.

Domáci začali aktívnou hrou hneď od začiatku zápasu, ale prvú vážnejšiu šancu si vypracoval hosťujúci Stålberg. Ten sa ocitol osamotený na ľavej strane, no svoju šancu nevyužil. Devils boli aj naďalej aktívny smerom dopredu a snažili sa otvoriť skóre zápasu. Prvú presilovú hru si zahrali domáci, vážnejšiu šancu si v nej ale nevypracovali. Šance prišli po presilovej hre, ale brankár Ward držal svoje mužstvo. Otvoriť skóre zápasu mohol bývali hráč Devils Stempniak, ktorý svoju šancu nepremenil, a tak s protiútoku skórovali domáci. Pri ľavom mantineli potiahol puk Zajac, ktorý preniesol hru na druhú stranu, kde bol voľný P.A. Parenteau a ten strelou švihom nedal Wardovi šancu. Do kabín sa tak šlo za stavu 1:0 pre domácich Devils.
Strely: 19:8.

Hurricanes začali druhú tretinu veľmi aktívne. Najskôr sa v dobrej šanci ocitol Teuvo Teräväinen, ktorému sa Schneidera nepodarilo prekonať. Následne si svoju prvú presilovú hru zahrali aj hráči Caroliny. Prvú veľkú šancu mal Skinner, ale domácich opäť od gólu zachránil Schneider. Hostia svoju presilovú hru nakoniec dokázali využiť, keď sa po pravej strane predral Slavin až pred bránu a zo šťastím jeho prihrávka prešla ku Jordanu Staalovi a ten sa už nemýlil. Po góle sa dostali hráči Hurricanes do ďalšej šance. Lindholm šiel po ľavej strane sám na bránu, ale ponúknutú šancu nevyužil. Možnosť si zahrať svoju druhú presilovú hru dostali aj domáci. Najprv mohol v oslabení streliť gól Jordan Staal, ale Schneider bol namieste. Veľkú šancu mal aj Taylor Hall, ktorý pozorného Warda neprekonal. Devils si vybojovali aj tretiu presilovú hru, ale ani tá im nevyšla podľa predstáv a skóre sa nemenilo. Hurricanes boli v druhej tretine lepším týmom a za svoju aktivitu boli odmenený gólom. Od modrej čiary skúsil strelu švihom Klas Dahlbeck a puk skončil v bráne. Carolina tak v druhej tretine otočila stav zápasu na 2:1.
Strely: 8:9.

Do záverečnej tretiny domáci vstúpili zo snahou vyrovnať a to sa im aj podarilo. Po pravom krídle sa predral Kalinin ktorý aj zakončil, ale puk ostal ležať pred Wardom, kde sa najlepšie zorientoval Nick Lappin, ktorý strelil svoj prvý gól v NHL. Tréner Hurricanes si po góle vzal coach challenge, no aj po pozretí videozáznamu rozhodcovia gól uznali. Devils pokračovali v aktivite aj naďalej a hostí do šancí nepúšťali. V 52.minúte zabojoval Hall pri pravom mantineli, kde vybojoval puk a poslal ho pred bránu. Osamocený P.A. Parenteau ale Warda neprekonal. Hostia pohrozili necelé dve minúty pred koncom. McClement nabil v útočnom pasme Sebastianu Ahovi, ktorý vyslal bombu na bránu Schneidera, ale ten vytiahol krásny semafor. V poslednéj minúte si Carolina vytvorila tlak, ale domáci hráči tento tlak ustáli a zápas putoval do predĺženia.
Strely: 11:13.

Predĺženie sa hralo zo strany na stranu. Najväčšia šanca prišla až 6 sekúnd pred koncom. Moore našiel voľného Zajaca, ale toho vychytal pozorný Ward.
Strely: 3:3

Zápas tak dospel až do nájazdov. Domácému P.A. Parenteauovi a Tayloru Hallovi sa podarilo svoj samostatný nájazd premeniť, narozdiel od Jeffa Skinnera a Jaccoba Slavina. Devils tak oslavujú víťazstvo po samostatných nájazdoch.

Bilancia nájazdov: 2:0

New Jersey Devils 3:2sn. Carolina Hurricanes
Góly a prihrávky : 17. Parenteau (Zajac, Hall), 44. Lappin (Kalinin, Fiddler), rozh. náj. Parenteau – 25. J. Staal (Slavin, Pesce), 38. Dahlbeck
Vylúčenia: 1:3. Využitie: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 12 179. Strely na bránu: 41:33 (19:8, 8:9, 11:13, 3:3)

Zostava Devils: Schneider – Severson, Greene, Lovejoy, Auvitu, Quincey, Moore – Parenteau, Zajac, Hall – Palmieri, Henrique, Zacha – Cammalleri, Josefson, Bennett – Lappin, Fiddler, Kalinin.
Zostava Hurricanes: Ward – Pesce, Slavin, Hainsey, Dahlbeck, Nakládal, Hanifin – Lindholm, Rask, Skinner – Nestrašil, Staal, Nordström – Stempniak, Teräväinen, Di Giuseppe – Aho, McClement, Stålberg.