Peklo / Ohlasy / Devils i přes počet střel 16-40 v jejich neprospěch porazili Canes. Schneider hlavním strůjcem vítězství.

Jágrův gól a asistence, dvě asistence Scotta Gomeze a gól Adama Henriquea v přesilovce pouhých 13,4 sekundy před sirénou druhé třetiny.Přesně tak se v noci Ďáblové dostali do vedení.Ale to bylo snad vše co předvedli.

Ve třetí třetině se už tak za delší konec tahající hráči Devils skoro vypařili z ledu. Všechna zbylá práce tak zůstala na betonech a lapačce Coryho Schneidera. Cory to zvládl – nepustil ani jeden gól ze 17ti střel Hurricanes a výrazně se podepsal pod výhru Jersey 2:1.

Schneider podal jeden z nejlepších výkonů. O tom svědčí i to, že dnes pochytal nejvíce puků – 39 – pouze jeden našel cestu do jeho svatyně.

,,Toto vítězství je hlavně Schneidsovo a Jagsovo,” řekl Henrique. ,,Schneids nás neskutečně držel od začátku až do konce. A to je důvod proč jsme dnes vyhráli. Jágr dokázal dát gól když jsme potřebovali vyrovnat a pak vymyslet skvělou přihrávku a já mohl skórovat. Vítězství bereme. Je to sice hnusné vítězství, ale my ho bereme, několikrát se to stalo i nám, proto jsme rádi, že tentokrát bereme 2 body my.”7

17 střel Hurikánů na branku ve 3. třetině je nejvíce co v této sezóně Devils v jedné třetině dovolili. (Tato situace se stala i v zápase proti Detroitu avšak ve druhé třetině, Ďáblové nakonec prohráli 5-4 na nájezdy.)

Canes vystřelili na bránu celkově 94x (Devils 46 – z toho pouze 16 na bránu). Ve 3. třetině byly střely celkově 46:3.

Hráči Jersey zablokovali 19 stře pouze ve třetí třetině. Obránce Andy Greene s Markem Židlickým zablokovali v této části utkání oba po pěti střelách.

,,Udrželi jsme to,” odpověděl Pete DeBoer na výzvu k popsání třetí třetiny. ,,Momentálně mě to nezajímá. Nesbíráme body za krásu. My je zkrátka potřebujeme. tvrdá práce proti tak zoufalému týmu. Nemůžete hrát proti více zoufalému týmu než je tento. Minule prohráli s Detroitem 1:3. Jsou hned za námi. Předpokládali jsme obrovský tlak od nich a hodně odvážných bloků střel a tak dál.”

Jedinou střelou na bránu ve třetí třetině si připsal Henrique.

,,Měl jsem tam krásnou bekhendovou střelu,” vtipkoval Henrique. ,,Schneids nás opravdu zachránil. Myslím si, že i obrana odvedla pořádný kus práce. Snažili se odvracet puky pryč, blokovat střely apod.”

Schneider porovnával dnešní výhru s prohrou proti Caps (1:4).

,,Přestříleli jsme Washington 14-3 nebo tak nějak (15-4).Teď hrajeme zoufalé zápasy. A tohle je to, co zoufalé týmy dělají. Střílí na vás vše, co můžou. Byla to dobrá snaha ve třetí třetině. Samozřejmě bychom byli raději kdybychom měli puk na svých hokejkách více, ale někdy musíte často blokovat střely a snažit se bojovat o odražené puky.Myslím si, že kluci udělali hodně dobrých pohybů a klíčových bloků a mě se k tomu povedlo pár dobrých zákroků takže to byla velice týmová snaha.”

,,Potřebujeme takové zápasy,” řekl Jágr. ,,Máme hodně zraněných hráčů. To je ten problém. Někdy když vedete, tak nechcete riskovat a proto to vypadá, že vás ten druhý tým přehrává. Nechcete trávit mnoho času v útočném pásmu. Proto ty druhé týmy často vypadají o mnoho lepší, než opravdu jsou. Kdybychom prohrávali 1:2 tak by to bylo o něčem úplně jiném.”

Devils dnes hráli s provizorními lajnami kvůli četným zraněním, ale dnes proti Chicagu Blackhawks to bude o něčem jiném. Hurricanes jsou na posledním místě Metropolitní divize s pouze 19ti body a jejich vlastními problémy se zraněními.

Sem tam to vypadalo spíše jako přípravné utkání. hlavně po oznámení návštěvy – 9 815 diváků.

,,Dnes jsme znova měli na střídačce dost místa poté, co Zubrus opustil hru kvůli pořezané levé noze. Ale myslím, že se s tím hráči poprali. Nebylo to hezké, ale vyhráli jsme.” Prohlásil DeBoer.

***

Eric Gelinas dále pokračuje ve snažení získat si DeBoerovi důvěry. 23 let starý obránce se kupříkladu ve 2. třetině dostal na led až v její druhé polovině.

,,Mám k tomu své důvody, ne zdravotní. Na víc se neptejte.” Řekl DeBoer.

Gelinas řekl, že to bylo kvůli tomu, že dělal špatná rozhodnutí.

,,Nevím co se dělo, cítil jsem se dobře, bruslil jsem dobře. Nereagoval jsem však dobře. zachytili mi pár přihrávek což se v zápasech jakou jsou tyto nesmí stávat. Kouč se rozhodl nechat hrát hráče, kteří byli dnes v lepším rozpoložení než já. Chceme vyhrát a já to rozhodnutí respektuji a chápu ho. Je na mě dělat správná rozhodnutí.”

Gelinas strávil na ledě pouze 7 minut a 27 sekund-.

S pouze pěti obránci ve druhé třetině odehrál John Merrill 27:01, Židlický 24:39, Greene 24:16, Severson 20:12 a Harrold 16:29.

zdroj: Fire & Ice blog

zdroj obrázku: nhl.com, Gregg Forweck

Petr Straka opouští organizaci Devils, vrací se do mateřské Plzně

V listopadu 2016 byl útočník Petr Straka vyměněn z Philadelphie do New Jersey za sedmé kolo draftu. Šanci v NHL v dresu Ďáblů nedostal, hrál pouze na farmě. Tam stihl sehrát 38 zápasů, ve kterých dal 4 góly a na dalších 9 přihrál. Nyní pětadvacetiletý forvard svou zámořskou misi ukončuje po osmi letech, kdy v …