Peklo / Preview / Úterní noc bude patřit souboji Devils – Blackhawks

Úterní noc bude patřit souboji Devils – Blackhawks

Dnes v noci se Jersey utká s týmem, který je považován za jednoho z nejlepších v současné NHL, Chicaga. Zápas začíná v 1 hodinu na ledě Prudential Center.

Něco o soupeři – Chicago Blackhawks

Chicago oplývá vyrovnaným kádrem. Největšími hvězdami jsou pak P.Kane, Toews, Hossa, Keith a spousta dalších, dalo by se říct. Vždyť za poslední čtyři roky vyhráli Černí Jestřábi dvakrát Stanley Cup a to v letech 2010 a 2013. Svůj druhý Stanley Cup vyhráli ve zkráceném ročníku 2012/13. V Chicagu, na Wrigley field, se konalo v roce 2009 Winter Classic, Blackhawks zde podlehli Rudým Křídlům z Detroitu 4:6.

Minulý zápas s Carolinou

Devils sice poslední utkání vyhráli, ale útočný dojem nezanechali prakticky žádný. Zase nedokázali vstřelit víc jak dva góly. Poslední třetinu prohráli na střely dokonce 1-17, což je na úrovni NHL poměrně nevídaný rozdíl. Navíc vezmeme-li v potaz, že Jersey je ve všech tabulkách před Hurricanes. “Jágrova noc,” dalo by se říct. 1 gól dal druhý připravil. Překonal Dionnea v historických tabulkách. Dostal se před něj na celkové 5.místo v kanadských bodech.

Všechna pozornost fanoušků týmu z Newarku tak byla upřena na Coryho Schneidera. Vydrží útočný tlak Canes ve třetí třetině? 17 střel za jednu třetinu, všechny “Schneids” pochytal. Byl to jeho zápas. Za celý duel na něj mířilo 40 střel, pustil jedinou. Skvělá čísla. Nicméně je druhým dechem potřeba dodat, že Schneider nepodává vynikající výkony každý hrací den. Bude muset ustálit své výkony, aby jeho celkové statistiky šly nahoru.

Aktuální informace:

Útočník první formace Dainius Zubrus utrpěl proti Carolině tržnou ránu na levé noze, pravděpodobně nožem brusle. Jeho start tak zůstává nejistý. DeBoer po zápase řekl: “Dainius se chtěl vrátit do hry, ale nemohl.”

Jestli se Zubrus nedá dohromady:

Devils budou muset povolat dalšího útočníka ze záložního týmu Albany, dokud se Cammalleri, Eliáš, nebo jeden z dalších útočníků na marodce, neuzdraví.

Gelinas vs. DeBoer

Gelinas odstoupil v průběhu druhé třetiny ze zápasu. “Důvodem nebylo zranění,” jak sdělil po utkání DeBoer novinářům. Na další otázku, proč Gelinas odstoupil, DeBoer odpověděl: “Pusťte si záznam ze zápasu a uvidíte.” Jeho start dnes proti Chicagu je také opředen tajemstvím. Je však potřeba počítat, že nenastoupí.

Sestavy:

NJD: Schneider (Clemmensen) – Greene, Severson, Merrill, Židlický, Helgeson, Harrold – Zubrus, Gomez, Jágr – T.Ruutu, Henrique, Ryder – Havlát, Josefson, Sislo – Tootoo, S.Gionta, Bernier

CHI: Darling (Raanta) – Keith, Seabrook, Hjalmarsson, Oduya, Dahlbeck, Rozsíval – Saad, Toews, Hossa – Versteeg, B.Richards, P.Kane – Bickell, A.Shaw, Sharp – Carcillo, Krüger, B.Smith

zdroje: Fire and Ice Blog, en.wikipedia.org

Petr Straka opouští organizaci Devils, vrací se do mateřské Plzně

V listopadu 2016 byl útočník Petr Straka vyměněn z Philadelphie do New Jersey za sedmé kolo draftu. Šanci v NHL v dresu Ďáblů nedostal, hrál pouze na farmě. Tam stihl sehrát 38 zápasů, ve kterých dal 4 góly a na dalších 9 přihrál. Nyní pětadvacetiletý forvard svou zámořskou misi ukončuje po osmi letech, kdy v …