Peklo / Reporty / Z ledu Toronta vezou Ďáblové bod

Z ledu Toronta vezou Ďáblové bod

V Air Canada Centre nakonec New Jersey vybojovalo jeden bod, když svému soupeři podlehlo po samostatných nájezdech.

AUTOR ČLÁNKU: JAN ZHEJBAL
New Jersey Devils vlétli na Javorové listy ve velkém stylu. Aktivní hrou si vysloužily přesilovou hru, kterou dokázal využít tečí Mooreovy střely Lee Stempniak a dostal tak svůj tým brzy po začátku do vedení. 0:1!
Tlak Newarských neustával až do 7.minuty, kdy jeden z obránců překonal Coryho Schneidera, ale pomohla mu tyčka. To bylo na dlouhou dobu ze strany Toronta vše. Hrálo se v dlouhých intervalech, Leafs se těžko dostávali do obranného pásma ďáblů. Obrana fungovala na 100%. Až na situaci pět minut před koncem první třetiny, kdy ledabyle nahodil puk do pásma PA Parenteau a skákající puk se dostal až do branky. 1:1!
Ke konci periody měli domácí velkou převahu a také dva újezdy na Schneiderovu branku, ale ani v jednom případě nedokázali ďábelského brankaře překonat.
Střely na branku 17 – 7

Opatrný začátek druhé části značně ubral na atraktivnosti utkání. Po vyloučení Merrila za hákování nastala přesilové hra Leafs, ve které od modré čáry vypálil Phaneuf a před brankou tečoval James van Riemsdyk. 2:1!
Oba týmy pokračovaly v obranné hře i když měli více ze hry kanadští hráči. Ve 32 minutě měli možnost Devils hrát přesilovou hru a po skvělé poziční hře se nakonec dostal ke střele Kyle Palmieri a dělovkou zařídil vyrovnání. 2:2!
Chvíli po vyrovnávacím gólu hráli hosté další přesilovou hru, ale tu si Toronto pohlídalo. Domácí měli blízko vyrovnání 2 minuty před koncem druhé části, ale Mike Cammalleri hákoval a tak Newarští dohrávali ve čtyřech.
Střely na branku   25 – 17

Třetí třetinu začali ďábelští hokejisté ve třiceti vteřinovém oslabení a poměrně dlouho se hrála vyrovnaná hra s šancemi na obou stranách. K vetší šanci se dostali Devils až 48.minutě. Bobby Farnham začal vystrkovat růžky a provokovat Komarova a Polaka. Hosté pomalými kroky postupovali do pásma Leafs a prověřují pozornost domácího gólmana Sparkse. Cory Schneider se dostal do varu a předvedl jeden ze svých pověstných zákroků ramenem a vymazal tak pokus útočníka v modrém dresu. Změnu skóre nepřinesla ani přesilová hra čtyři minuty před koncem základní hrací doby a tak utkání přešlo do prodloužení.
Střely na branku 34 – 25

V nastaveném čase měli velkou převahu právě hráči Devils, když celou minutu a půl byli nastěhovaní v obraném pásmu Leafs. V polovině prodloužení měli domácí velkou šanci, ale Schneider byl proti. Po chybě v komunikaci mohl druhý bod získat tým z Toronta, ale ďábelský Cory vše zachránil. Jelikož se v prodlouženém čase nerozhodlo, nastoupily na řadu samostatné nájezdy.