Peklo / Reporty / Zápas s Dallasem rozhodl jediný gól, Schneider přispěl k výhře čistým kontem

Zápas s Dallasem rozhodl jediný gól, Schneider přispěl k výhře čistým kontem

Díky brance Michaela Rydera a čistému kontu Coryho Schneidera porazili Devils Dallas Stars 1:0.

Před utkáním oznámili Devils velkou novinku – posilu do svých řad. Ale ne mezi hráče, nýbrž mezi sponzory – partypoker.com.
Zápas měl poměrně nudný úvod. V páté minutě křížem nahrával Zajac na Židlického, ten ale puk nedokázal zpracovat a dopravit ho do odkryté branky. O chvíli později se faulu dopustil Bryce Salvador a Devils tak šli do čtyř. Podařilo se to ovšem ubránit a poté už se mohli Ďáblové opět pustit do útoku. V 11. minutě Clowe nabil Ryderovi a ten vystřelil z první, Kari Lehtonen byl připraven. Finský brankář puk vyrazil.  O minutu později vyniknul domácí brankář. Schneider totiž zneškodnil střelu i následnou dorážku nejproduktivnějšího hráče Stars – Tylera Seguina – a vysloužil si ovace diváků v Prudential Center. První lajna zatlačila Ďábly i v 16. minutě, ale ani Peverley, ani Seguin a ani Jamie Benn ve svých zakončeních neuspěli. Buď je pochytal Schneider anebo zblokovala obrana. Dobrou šanci měl následně Henrique, který se pokusil tečovat do branky prudkou přihrávku Sisla, ale Lehtonen byl opět na místě. 1:33 před koncem prvního dějství inkasoval dvě minuty trestu za vysokou hůl Jordie Benn a první přesilovou hru tak měli k dispozici hráči Devils. Z posledních sedmi zápasů využili 2 z 20, jak ukazovala statistika stanice MSG+. Určitě doufali, že by mohli to menší číslo navýšit. V první, té větší, části přesilovky se jim to nepovedlo. Část si tedy přenesli do druhé třetiny.
Střely: 10:8

Zbylých 27 sekund z přesilové hry Devils nevyužili. Ve 24. minutě jsme byli svědky doposud největší šance zápasu – Židlický vyslal Sisla samotného na branku, ten se pokusil zakončit po zemi mezi betony, ale na Lehtonena si nepřišel. Díky tomuto zákroku rodáka z Helsinek tak bylo skóre stále bezbrankové. Na druhé straně nebezpečně zahrozil skvěle hrající Tyler Seguin, připravenost ale prokázal i Cory Schneider. Tomu se v tu dobu jistě hlavou honily myšlenky typu “kdy moji spoluhráči začnou střílet góly, když jsem v bráně?”. V průběhu 26. minuty vystřelil od modré Eric Gelinas pořádně tvrdou dělovku, kterou ještě lehce tečoval Jágr. Lehtonenovi střela vypadla a už putovala za brankovou čáru, ale vracející se útočník Chiasson jí dokázal odpálit ještě před jejím překročením. To byla pro domácí velká škoda. Tlak domácího celku pokračoval, z rychlého kontru se neprosadil Gionta. Ve 29. minutě už to ale vyšlo! Zajac se skvěle uvolnil od bránícho hráče, našel Michaela Rydera a ten z prostoru před brankovištěm propálil Lehtonena – 1:0! (střelce první branky správně uhodli Tomáš “Nieds” Bělaška, Pavel Hřebíček a Jakub “Kubajs” Rozdolský). Ve 31. minutě byl podruhé v utkání vyloučen Jordie Benn. Šanci přidat svou druhou branku měl Michael Ryder, jenže tentokrát mířil nad bránu. Následně nebezpečně vypálil Gelinas a před brankou se pokoušel tečovat Henrique, ani jeden z domácích borců ale neuspěl. Efektivitu střelby se rozhodl vyzkouše i Marek Židlický. V tuto dobu hrálo New Jersey přesně tak, jak se má. Přesilovku se ovšem využít nepodařilo. Velkou příležitost neproměnil ve 35. minutě Ryan Carter. V pozoru ale musel být i Cory Schneider, střelu Garbutta totiž vyrazil maskou pouze před sebe a dorážející Eakin byl hodně dravý. Nedokázal ovšem dobře zakončit. Krátce na to fauloval Gionta Jamieho Benna před brankou (oplácel krosčekem do obličeje, inkasoval čtyři minuty). Svěřenci trenéra Lindyho Ruffa tak měli velkou příležitost na srovnání skóre. Blízko tomu byli především poté, když Cole nahrál na Jamieho Benna a ten zakončoval u levé tyče Schneiderovy branky. Gólman Devils si s tím ale poradil a opět tak svůj tým podržel. A i díky němu se tak domácí ubránili.
Střely: 12:9

Třetí třetina začala ze strany domácího celku opatrně. Devils totiž pochopitelně nechtěli nic riskovat a přijít o vedení. Velkou šanci na vnesení většího klidu do řad domácích měl Ryan Carter, který pálil z první po příhře od Berniera, ale trefil pouze Lehtonena. Ve 44. minutě zakončoval individuální akci obránce Stars, Alex Goligoski střelou, kterou Schneider ukryl ve své výstroji. Zápas příliš akcí nenabízel, chyběly tedy především ty gólové (ze strany Devils samozřejmě). V 51. minutě to mohl prolomit Mark Fayne, který dostal puk do jízdy, ale z prostoru pro vhazování lapačku Lehtonena nepropálil. Ihned po vhazování se po Jágrově přihrávce do tutové šance dostal Zajac. Kari Lehtonen se stal hrdinou okamžiku a jeho střelu z první  udržel před brankovou čárou, ikdyž možná sám ani nevěděl jak. V průběhu 54. minuty se uvolnil do šance Ryder, jeho zakončení už ale příliš povedené nebylo a tak brankou neskončilo. V minutě osmapadesáté unikali Bernier a Gionta do přečíslení 2 na 1. Prvně jmenovaný zkusil přímou střelou na brankáře, tou ale díky včasnému zásahu vracejícího se hráče zcela minul branku. Dallas držel především brankář Lehtonen. Další dobrý zákrok si připsal po střele Merrilla, kterou tečoval Henrique. Minutu a tři čtvrtě před koncem třetí třetiny si do mezikruží vybruslil Zajac. Jeho prudkou a vysokou střelu ale finský gólman sebral do lapačky. Ďáblové chtěli druhou, pojišťovací branku přidat co nejdříve. Zajac měl poté další šanci, ale dopadl stejně – tentokráte Lehtonen včas vytasil svůj levý beton. Lehtonen putoval na střídačku 35 sekund před koncem, do té doby Devils skvěle napadli rozehrávku Stars a nepouštěli je ani z vlastního pásma. O 10 sekund později si trenér hostů, Lindy Ruff, vyžádal oddechový čas. Vedení 1:0 už se podařilo udržet a Devils tak vyhráli za dva body!