Peklo / Reporty / Devils oslávili Brodeura víťazstvom nad Oilers

Devils oslávili Brodeura víťazstvom nad Oilers

Devils doma porazili vo fantastickej atmosfére Edmonton a pripísali si povinné, no ťažko vybojované dva body v boji o play-off.

AUTOR REPORTÁŽE: RADOVAN GÁL
Dnešný večer, kedy bol pod strop Prudential Center vyvesený dres domácej legendy Martina Brodeura odštartoval vyhraným vhadzovaním domácich Devils. No tribúny mohol už v 1.minúte schladiť hosťujúci Hall, ktorý sa ocitol v samostatnom úniku, no Schneider bol pozorný. Dobými streleckými pokusmi sa prezentovali aj domáci Palmieri a Zajac, ale bez úspechu. V 8.minúte chyboval na útočnej modrej domáci kapitán Greene. McDavid mu vzal puk a rútil sa sám na bránu, no aj tento pokus Schneider zlikvidoval, keď puk vyrazil na tyčku. V 9.minúte si domáci zahrali presilovú hru, ktorú aj využili na strelenie úvodného gólu, keď Boucherovu strelu za Talbota dorazil Adam Henrique. Pri góle treba vyzdvihnúť aj skvelé clonenie Stempniaka. Stav 1:0 dlho nevydržal, keď po buly v pásme Devils získal puk McDavid a ten zadovkou našiel Pouliota a ten ponúkol pohodlne zasunúť puk Eberlemu – 1:1. Šesť minút do konca tretiny si presilovú hru zahrali aj Oilers, no paradoxne si šancu vypracovali Devils, keď Gionta zabojoval o puk a poslal ho pred bránu Josefsonovi, no skóre sa nemenilo. Na konci presilovej hry prišiel faul Stempniaka, a tak Oilers išli opäť do presilovky, no našťastie bol už Helgeson na ľade. Táto presilová hra priniesla jednu skrumáž pred bránou Devils, ale skóre sa nemenilo. Sedem sekúnd pred koncom vyhodil puk mimo plochu Hall, a tak Devils dostali možnosť ďalšej presilovej hry, ktorú predelila prestávka.

Devils druhú tretinu začali v početnej výhode, no tá im absolútne nevyšla. Po skončení presilovky si domáci nedali pozor, keď sa puk dostal k Hallovi, ktorý sa vracal z trestnej lavice. Hall v prečíslení poslal krížnu prihrávku na Letestua, ktorý vystrelil z prvej, no Schneider bol znova famózny a halou sa začalo ozývať mohutné CORY! CORY! Od tohto momentu boli aktívnejší domáci, ale Kalinin ani Josefson svoje šance nevyužili. V polovici zápasu sa v strednom pasme odohrala bitka, keď si to rozdali domáci Helgeson a Hendricks. Úspešnejším v tejto bitke bol Helgeson. Ojedinelá strela obrancu Oilers bola pre Schneidera dosť ťažkou a chvíľu nevedel, kde sa puk nachádza, no obrana Devils tento puk poslala do bezpečia. V 16.minúte putoval na lavicu hanby Eberle. Devils počas tejto presilovky vyslali na bránu dve strely. V posledných dvoch minútach sme videli strelu z medzikružia od Blandisiho, no Talbot aj túto situáciu vyriešil. Šestnásť sekúnd pred koncom tretiny hral vysokou hokejkou domáci Greene, a tak Oilers končili tretinu v početnej výhode, v ktorej následne pokračovali aj po prestávke.

Devils začínali poslednú tretinu v oslabení, no ukázali znovu svoju defenzívnu silu, keď hráči Edmontonu nevystrelili na bránu ani raz. Dlho sa hral hokej bez šancí, keď v 6. minúte vyhodil puk na tribúnu Clendening a prišla tak šanca pre Devils. V presilovke sa krásne presadil cez celú obranu Blandisi, keď následne položil na ľad aj brankára Talbota a poslal prihrávku na Josefsona, ktorý sám pred prázdnou bránou zaváhal. Našťastie pre Devils prišla o chvíľu gólová radosť. Henrique z ľavého kruhu prihral na pravý, kde bol nachystaný Reid Boucher a ten presnou strelou do pravého rohu nedal Talbotovi šancu – 2:1. O chvíľu dostali možnosť hrať presilovú hru opäť hráči Devils. Strelecké príležitosti si vytvorili, no stav sa nemenil. V 12. minúte sa do šance mohol dostať hosťujúci Purcell, ale puk mu ušiel. Tri minúty do konca tretej tretiny za vlastnou bránou chyboval Sekera. Boucher mu puk vzal, poslal ho pred bránu Kennedymu, ktorý Talbota neprekonal. Veľkú šancu mal aj Hall, keď si rukou v medzikruží spracoval puk a z otočky vystrelil, ale Schneider bol pozorný. Edmonton si vzal svoj oddychový čas a posledné dve minúty hral v šiestich. Dobrú strelu vyslal na bránku Devils Draisaitl, no Schneider puk udržal a nedovolil hráčom Oilers žiadnu dorážku. Devils záverečný tlak ustáli a oslavujú dva body za výhru 2:1.

New Jersey Devils 2:1 Edmonton Oilers
11. Henrique (Stempniak, Boucher), 48. Boucher (Henrique, Kennedy) – 12. Eberle (Pouliot, McDavid)

Strely celkom: 26:20

Zostavy
Devils: Schneider (Kinkaid) – Larsson, Greene, Schlemko, Helgeson, Severson, Moore – Stempniak, Henrique, Blandisi – Palmieri, Zajac, Kalinin – Kennedy, Josefson, Boucher – Tootoo, Gionta, Farnham
Oilers: Talbot (Nilsson) – Fayne, Sekera, Gryba, Davidson, Clendening, Nurse – Pakarinen, Draisaitl, Hall – Eberle, McDavid, Pouliot – Jakupov, Letestu, Purcell – Kassian, Hendricks, Korpikoski

Adam Henrique se zachoval jako džentlmen. Fanynce, co přišla o dům, poslal podepsaný dres

Fakt, že někteří hokejisté udělají pro své fanoušky cokoliv, je znám nějakou dobu. Mezi tyto osobnosti patří také Adam Henrique, který věnoval svůj dres fanynce, jež přišla o střechu nad hlavou. Ashley krom dresu dostala také pozvánku od organizace Devils na první domácí utkání příští sezóny. Něco zlé je k něčemu i dobré.