Peklo / Ohlasy / Kdybychom vedli o dva, zkusil bych skórovat, říká včerejší hrdina Schneider

Kdybychom vedli o dva, zkusil bych skórovat, říká včerejší hrdina Schneider

Nejlepším možným způsobem vzdal Cory Schneider hold klubové legendě Martinu Brodeurovi, jemuž se před včerejším utkáním s Edmontonem dostalo pocty v podobě vytažení dresu s číslem 30 pod strop Prudential Centre. Za svá záda pustil Martyho nástupce jen jeden z dvaceti pokusů hostí a zejména v první a třetí třetině tým z Newarku několika skvělými zákroky podržel. Devils tak ve slavnostní den zvítězili na domácím ledě 2:1 a před třídenní zápasovou pauzou se s 61 body dotáhli na Pittsburgh. Ten momentálně okupuje pozici pro druhou divokou kartu, oproti Devils má však 3 zápasy k dobru.

“Včera byl rozdílovým hráčem,” řekl na adresu amerického gólmana lodivod New Jersey John Hynes. “Měl to hned na začátku utkání hodně těžké. Ale zvládl to skvěle, což nám dalo možnost zkonsolidovat po první třetině síly a vrátit se ke hře, kterou musíme hrát,” vyzdvihl kouč výkon Coryho Schneidera, jenž během prvních 7 minut čelil hned dvěma samostatným únikům v podání Taylora Halla a Connora McDavida.

“Asi se chtěl ujistit, jestli už jsem rozhýbaný,” zlehčuje Cory Schneider moment, kdy pouhých 36 sekund po úvodním buly zneškodnil pravým betonem samostatný brejk Taylora Halla. “Ani nevím, jak jsem to chytil. Ještě jsem se nestihl ani pořádně rozkoukat. To se ale občas stává. Ve výsledku mě ten moment spíše nakopl a pomohl mi se po ceremoniálu dostat rychle do tempa. Dokud nemusíte puk lovit z brány, tak vám tyto situace spíše pomáhají,” dodává Schneider s tím, že o necelých 7 minut později už mohlo být hůře. Poukazuje tím na další únik, tentokrát v podání Connora McDavida, jehož střelu vytěsnil vyrážečkou na pravou tyč. “Tam jsem měl i trochu štěstí,” přiznává.

S úsměvem vzpomíná brankář Devils také na samotný závěr zápasu, kdy se Oilers v šesti hráčích na ledě snažili poslat zápas alespoň do prodloužení. V této fázi duelu se dvakrát ocitl za brankou při rozehrávání kotouče, přičemž v obou případech byl z hlediště hlasitě nabádán k tomu, aby se pokusil přes celé hřiště vystřelit za opuštěnou klec. “Ano, slyšel jsem to,” potvrzuje Schneider. “Říkal jsem ale klukům, že až taková situace nastane těsně před koncem a budeme mít náskok dvou branek, tak to třeba zkusím. Takhle jsem se ale soustředil hlavně na to, abych nic nepokazil,” uzavírá.

Utkání rozhodl 13 minut před koncem přesilovkovým gólem Reid Boucher, jenž si po vyloučení Adama Glendenninga sjel pro přihrávku do pravého kruhu a nekompromisně propálil Cama Talbota střelou k bližší tyči. “Snažil jsem se jen co nejrychleji dostat k brance, Henrique mi poslal parádní zadovku a na mě už zbylo jen překonat gólmana,” popisuje situaci útočník, jenž si vedle vítězného gólu připsal i asistenci u úvodní přesilovkové trefy Adama Henriqua a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Pro Bouchera to byly první body po sedmizápasové odmlce. Také trenér John Hynes byl tak s dvoubodovým příspěvkem týmového benjamínka spokojen. “V posledních utkáním se mu sice nedařilo bodově, ale hrál velmi dobře, takže v něj stále máme důvěru,” nepochybuje o kvalitách mladého forwarda kouč. “Měl dobré momenty, ale ke skórování mu chyběl ten poslední krůček. Takže jsme moc rádi, že se mu ten dnešní večer takhle povedl. Věříme, že když bude ve své hře pokračovat, bude se se svým talentem dostávat stále častěji do šancí, a zajistí si tak i mnohem více příležitostí zejména v přesilovkách. Body se pak budou sbírat mnohem lépe,” uzavírá Hynes na adresu včerejšího hrdiny.

• Devils se podařilo zvítězit dosud ve všech čtyřech utkáních v historii, jimž předcházel slavnostní ceremoniál vyřazení dresu některé z klubových legend. Poprvé se tak stalo v únoru 2006, kdy po vytažení dresu s číslem 4 dlouholetého kapitána Scotta Stevense porazili Carolinu 3:0. O měsíc později uctili vítězstvím 4:2 nad Bostonem někdejšího obránce Kena Daneyka a jeho číslo 3. Naposledy pak v prosinci 2011 putovalo ke stropu Prudential Center číslo 27 obránce Scotta Niedermayera. V navazujícím utkání si Devils poradili s Dallasem poměrem 6:3.
  • Reid Boucher zaznamenal v probíhajícím ročníku NHL zatím 3 góly ve 13 zápasech. Všechny 3 zásahy však byly vítězné.
  • Devils vstřelili v 5 zápasech od All-Star Game 6 branek v přesilovkách, 1 v oslabení a pouze 3 ve hře pět na pět. Při normálním počtu hráčů na ledě se z gólu radovali naposledy v sobotu proti Rangers.

Zdroj: Fire & Ice blog

zdroj obrázku: nhl.com (Elsa)

Pět hráčů, kteří se letos mohou stát jedničkou draftu

Největší výhra sezóny pro fanoušky i vedení Devils nastala až po jejím skončení. Krátce po druhé hodině ranní středoevropského času se rozhodlo o týmu, jenž bude draftovat z prvního místa – los přál New Jersey Devils, kteří si tuto situaci vyzkouší vůbec poprvé v historii. Nabízíme vám pět prospektů, jenž se mohou stát jedničkou.