Peklo / Reporty / Lavina zavalila Devils, nevyšlo to ani podeváté

Lavina zavalila Devils, nevyšlo to ani podeváté

Ani v devátém zápase v řadě nedokázali Devils zvítězit. Celý zápas dotahovali, ale nejhoršímu týmu ligy nakonec podlehli.

Colorado začalo aktivněji a v první minutě vyslali na Coryho Schneidera tři střely. Prvním střelcem Ďáblů, který prověřil domácího Calvina Pickarda byl český talent Pavel Zacha. A byla to jedna ze tří střel, které Devils na domácího gólmana vyslali v první části zápasu.
Hra v první třetině se spíše podobala tréninku, oba týmy měly plno nepřesností a připravit si slibnou střeleckou pozici se zdálo býti velmi obtížné. Aktivnějším týmem byli domácí a to zejména díky dvou přesilovým hrám v krátkém intervalu po sobě. Největší šanci na otevření skóre měl útočník Colorada Gabriel Landeskog, ale Cory Schneider měl štěstí, puk nepřekročil brankovou čáru. Avalanche byli lepším a aktivnějším týmem.
Střely: 10-3

Do druhé části vlétli ďáblové značně motivovaní, v prvních osmi minutách si dokázali vytvořil převahu a nepustili Colorado do žádné šance. To se ale v druhé polovině třetiny změnilo, domácí začali opět hrozit a ve 32.minutě se trefil Nathan McKinnon a svým 14-tým gólem v sezóně otevřel skóre zápasu. 1:0
Do druhého hvizdu rozhodčích ukončující třetinu se hrál aktivní hokej na obou stranách. Šance od hostujících Devils přišli od Taylora Halla a Kylea Palmieriho, ale Pickard byl velmi pozorný a udržel čisté konto.
Střely:  2-13

Poslední část začala pro ďábly velmi dobře. Skvělým forčekingem se drželi v útočném pásmu a po střelách Palmieriho a Lovejoye se k odraženému puku dostal Taylor Hall a vyrovnal. 1:1!
Devils tak prolomili nepodařenou sérii, necelých 175 minut hry bez vstřeleného gólu. Radost však trvala pouze 4 minuty, dva hráči New Jersey nedokázali uhlídat Reneho Bourquea a ten v pádu překonal překvapeného Schneidera. 2:1!
Hosté odpověděli za dvě minuty a Stefan Noesen po nádherné přihrávce Bennetta „zavěsil“ puk pod horní tyčku. 2:2!
Do konce třetiny se hrál velmi aktivní hokej, šance na obou stranách, menší převahu měli domácí. Jejich tlak v posledních minutách se vyplatil, dvoubodový zisk zajistil pohotovou střelou zpoza obránce Francois Beauchemin. 3:2!
Střely:  10-11

Colorado Avalanche  3:2  New Jersey Devils
(0:0 1:0, 2:2)
32. MacKinnon (Barrie, Tyutin), 45. Bourque (Andrighetto), 59. Beauchemin (Comeau) – 41. Hall (Lovejoy), 47. Noesen (Bennett, Blandisi)

Vyloučení: 1:3  Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 11.886 Střely na branku: 22:27  (10:3, 2:13, 10:11).

Hvězdy zápasu:

1. Beauchemin (COL) – 1+0, 3 střely, čas na ledě 18:30
  2. Bourque (COL) – 1+0, 2 střely, čas na ledě 18:41
  3. Hall (NJD) – 1+0, 4 střely, čas na ledě 20:32

Československá stopa:
Pavel Zacha (NJD) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 8:24

Sestava Devils: Schneider (Appleby) – Merrill, Lovejoy, Prout, Santini, J. Moore, Severson – Hall, Zajac (A), Palmieri – Zacha, Henrique (A), Smith-Pelly – Wood, Coleman, Lappin – B. Bennett, Blandisi, Noesen.
Vynechali: Greene, Cammalleri (A), Josefson, Rooney, Kinkaid
Sestava Avalanche: Pickard (J. Smith) – Barberio, E. Johnson, Ťutin, Barrie, Beauchemin (A), Wiercioch – Landeskog (C), MacKinnon, R. Bourque – Andrighetto, Duchene (A), Rantanen – J. Mitchell, Compher, Comeau – Grigorenko, Söderberg, Nieto.
Vynechali: Colborne, Goloubef

Rozhodčí: Rank, Joannette – Alphonso, Murchison

• v prvních 2 přesilovkách nedovolili Devils Coloradu ani jednu střelu na branku
  • útočník Joseph Blandisi odehrál za Devils 56 zápasů, málokdo ale ví, že byl v roce 2012 draftován právě Coloradem.
  • Devils prolomili střeleckou smůlu a vstřelili gól po téměř 175minutách hry (174:51)
  • Taylor Hall skóroval po sedmi zápasech, Stefan Noesen se trefil po 15.zápasové odmlce
  • Ďáblové v měsíci březnu odehráli 5 zápasů a nezískali zatím jediný bod

Srovnání možných jedniček draftu Patricka a Hischiera, kdo je lepší?

Nolan Patrick Nolan Patrick promeškal poměrně dost zápasů sezóny 2016-17. Bojoval s několika zraněními, ale i přesto patří mezi nejvýše postavené hráče na draftu 2017, alespoň podle očekávání. Castron hodnotí přednosti Nolana Patricka na ledě: „ Je to centr, velký vzrůstem, s čichem na góly a přehledem, zároveň hraje zodpovědně dozadu, což je ojedinělé a velmi …