Peklo / Reporty / Ďáblové prohráli v Amalie Areně v prodloužení

Ďáblové prohráli v Amalie Areně v prodloužení

V předposledním utkání sezony 2014/2015 se Devils představili na ledě Tampy Bay Lightning. Debut v NHL si odbyl běloruský obránce Raman Hrabarenka.

Do utkání lépe vstoupili hosté. Těm se totiž podařilo v šesté minutě využít přesilovou hru hned po tří sekundách, když se prakticky po buly trefil Steve Bernier.
Vyrovnání přišlo o 80 sekund později, po povedené akci ruského šikuly Kučerova skóroval Tyler Johnson.
Do vedení se Blesky dostaly v průběhu přesilové hry v 10. minutě, když se prosadil obránce Nikita Nestěrov.
Střely: 8:3

Ďáblové ale dokázali vyrovnat. Konkrétně se to povedlo Patriku Eliášovi v čase 30:17, když mu asistoval Gionta.
V čase 37:42 si ale Tampa své vedení vzala zpět, přesilovou hru dokázal využít Steven Stamkos. Na trestné lavici opět seděl Larsson, jenž už byl vyloučen podruhé v zápase a podruhé z toho byla branka.
O 16 sekund později bylo ovšem opět vyrovnáno, znovu se o to navíc postarala první formace. Na konci poměrně i šťastně provedené kombinace stál Steve Bernier, jenž se trefil podruhé v zápase.
Střely: 15:10

Třetí třetina nám rozuzlení nepřinesla. Branku jsme v ní neviděli, i když šance rozhodně nechyběly. Muselo tedy nastat prodloužení.
Střely: 7:11

Prodloužení začali Lightning přesilovkou. Tu nakonec dokázali využít poměrně šťastným gólem. Tyler Johnson nahrával před branku, kde se puk odrazil od bránícího Helgesona za Kinkaidova záda. Tampa tak získala bonusový bod navíc.
Střely: 1:0

Tampa Bay Lightning 4:3pp New Jersey Devils
7. Johnson (Kučerov, Palát), 10. Nestěrov (Johnson, Kučerov), 38. Stamkos (Palát, Hedman), 62. Johnson (Kučerov, Palát) – 6. Bernier (Henrique, Gomez), 31. Eliáš (Gionta), 38. Bernier (Henrique, Gomez)

Střely celkově: 31:24

Tři hvězdy zápasu: 1. Tyler Johnson (2+1), Steve Bernier (2+0), Ondřej Palát (0+3)