Peklo / Reporty / Diabli vyhrali prvý zápas sezóny, Philadelphiu porazili 6:4

Diabli vyhrali prvý zápas sezóny, Philadelphiu porazili 6:4

Včera odštartoval 97. ročník najlepšej hokejovej ligy sveta, no hráčom Devils začala základná časť o deň neskôr – 9. októbra. Diabli si zahrali svoj otvárací zápas v hale Wells Fargo Center, kde si zmerali sily s divíznym rivalom Philadelphiou Flyers. Diabli tento zápas zvládli, vyhrali 6:4 a z Pennsylvánie si vezú 2 body.

V drese Diablov sa poprvýkrát “naostro” predstavili útočníci Mike Cammalleri, Martin Havlát a Jordin Tootoo, ktorý si za svoje výkony v príprave vyslúžil zmluvu s prvým tímom. Svoj prvý zápas v Národnej Hokejovej Lige si odkrútil mladý obranca Damon Severson ( taktiež v príprave ukázal, že má na to byť v hlavnom tíme ) tréner Peter DeBoer mu našiel miesto v prvom obrannom páre vedľa Andyho Greena. Do brány sa postavili jednotky oboch tímov – Steve Mason na domácej strane a Cory Schneider na strane hostí.

Zápas odštartoval úvodným vhadzovaním, kde bol úspešnejší kapitán domáceho tímu Claude Giroux. Zápas začali prvé formácie oboch tímov, no prvú šancu mal člen štvrtého útoku domácich, Pierre-Édouard Bellemare, ktorý po troch minútach hry trafil hornú konštrukciu Schneiderovej bránky. Ďalšia šanca prišla o pár minút neskôr, keď od modrej pálil Luke Schenn, no Schneider mal odkrytý výhľad, a tak nemal s touto strelou žiadny problém.

Hostia hrali v prvej tretine dobre, nestrácali zbytočne puky, nesilili rozohrávku, spoľahlivo sa vracali do obrany. Za svoju snahu dostali odmenu v podobe gólu. Čas 12:05 – po nepresnej strele obrancu Flyers sa puku zmocnili hráči Devils, Ryan Clowe potiahol akciu do útočného pásma, počkal si na nabiehajúceho Michaela Rydera z druhej vlny a ten chladnokrvne zakončil. Brankár Mason nemal nárok na túto strelu, pretože pred ním dobre clonil Adam Henrique.

5 minút do konca tretiny sa hralo 4 na 4, kde sa do útočného pásma predral český útočník Martin Havlát, prihral Greeneovi, ten vystrelil od modrej, no trafil iba Masonove betóny, následne Seversonovi nevyšla dorážka, a tak z tejto akcie nič nebolo.

Do tretiny sa skóre nemenilo, hostia si udržali tesný jednogólový náskok.

Strely: 10-5

Po dvoch odohratých minútach v druhej tretine sa opäť dokázali presadiť hráči hosťujúceho mužstva. Po chybnej rozohrávke obrany sa puku zmocnil Ryder, posunul ho Henriquemu a ten nemal problém zakončiť z pravého kruhu – 2:0 pre Diablov.

O ďalšie tri minúty sa hostia tešili z ďalšieho streleného gólu. Jaromír Jágr potiahol puk cez stred až do útočného pásma, vystrelil a prvý gól v drese Diablov si pripísal sniper Mike Cammalleri, ktorý tečoval Jágrovu strelu – 3:0 pre Diablov.

V čase 15:30 si šiel na trestnú lavicu sadnúť Patrik Eliáš za hákovanie. Domáci túto presilovú hru využili – strelou zápästím strieľal kapitán Claude Giroux, ktorý sa tak tešil zo svojho prvého gólu v sezóne – 3:1 pre Diablov.

Hostia prestali byť koncentrovaní, v druhej tretine robili zbytočne veľa chýb v obrane, puk im odskakoval z hokejok, a tak prišiel čas Waynea Simmondsa, ktorý za poslednú minútu druhej tretiny dokázal vyrovnať stav stretnutia. 57 sekúnd pred koncom tretiny si hráči New Jersey nerozumeli v obrannom pásme, Matt Read šikovne zobral puk Andymu Greenovi, prihral voľnému Simmondsovi, ten najprv naznačil strelu, pod ktorú sa hádzal Merill, obišiel ho a mal dostatočne dlhý čas na pripravenie gólovej strely – Schneider bol v tejto situácii bezmocný. inkasoval a Flyers sa dotiahli na rozdiel jedného gólu – 3:2.

To však nebolo od tohto útočníka všetko – 5 sekúnd pred koncom si šiel odpykať trest Ryan Clowe za podrazenie Marka Streita. Giroux vyhral vhadzovanie, Lecavalier zobral puk, prihral Simmondsovi pred bránu a ten nasmeroval puk za Schneiderov chrbát – do šatní sa šlo za vyrovnaného stavu 3:3.

Strely: 16-12

Hráči oboch mužstiev išli do tretej tretiny s cieľom vyhrať. Bližšie k výhre mali Diabli už po 4 minútach hry, kedy sa po ukážkovej akcii trafil český veterán Patrik Eliáš – 4:3. Zubrus zaviezol puk do útočného pásma, kde si skvele porozumela česká trojica Havlát-Židlický-Eliáš.

Radosť z Eliášovho gólu však netrvala dlho – do prečíslenia 2vs1 sa dostala domáca dvojica Schenn-Lecavalier, Lecavalier vzal zodpovednosť na seba a v čase 4:31 sa hráči Flyers mohli radovať z vyrovnaného stavu 4:4.

Ani tento stav však dlho nevydržal na ukazovateli skóre. 13 minút do konca riadnej hracej doby sa trafil z pravej strany Dainius Zubrus – 5:4. Tento gól je zároveň víťazným, asistencie pri tomto góle si pripísali Adam Henrique a Michael Ryder.

V zápase sa už nič neudialo, Diabli kontrolovali stav stretnutia, a keď prišlo na odvolanie brankára domácich Masona, Mike Cammalleri zakončil zápas strelou do prázdnej bránky – 6:4.

Strely: 13-9

Philadelphia Flyers 4-6 New Jersey Devils

Góly: 36. Giroux (Streit, Voráček), 40. Simmonds (Read,  MacDonald), 40. Simmonds (Lecavalier, Giroux) 45. Lecavalier (Simmonds, Streit) – 13. Ryder (Clowe, Greene), 23. Henrique (Rydder) 26. Cammalleri (Jágr, Židlický), 45. Eliáš (Židlický, Havlát), 48. Zubrus (Henrique, Ryder), 60. Cammalleri (Jágr)