Peklo / Reporty / Winnipeg udeřil ve 2. třetině a pokazil Devils domácí premiéru

Winnipeg udeřil ve 2. třetině a pokazil Devils domácí premiéru

Kolem prvního zápasu New Jersey v rámci sezóny 2015/16 proti Winnipegu Jets se motalo velké množství otázek, ať už šlo o výkony debutantů v ďábelském dresu či jaký bude mít kouč Hynes v soutěžním zápase vliv na tým, jenž v létě naskočil do procesu kompletní přestavby. Konečný výsledek i předvedená hra napovídá, že před Devils stojí ještě mnoho překážek, než dojdou k vysněnému cíli.

New Jersey Devils – Winnipeg Jets 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 33. Tlustý (Cammalleri, Stempniak) – 22. Scheifele (Ehlers, Perreault), 24. Wheeler (Ladd, Myers), 37. Ladd (Perreault, Wheeler)

Po otevírací sezónní show, která posunula začátek utkání zhruba o 15 minut, konečně přišlo na řadu také úvodní buly a ďábelský nástup do nového ročníku NHL. Od samého startu domácí linie s chutí přecházely střední pásmo a nutily bránící dvojici Winnipegu k nutným defenzivním rozhodnutím, ovšem ani jedna z vcelku zajímavých příležitostí New Jersey neotupila Hutchinsonovu pozornost.

Aktivita domácí družiny časem ztrácela na důrazu, proto se zhruba v polovině prvního dějství začali objevovat ve střeleckých pozicích i kanonýři Jets, jež musel uzemňovat Cory Schneider. Brankář Devils byl s přibývajícími minutami stále důležitějším článkem sestavy, neboť po učebnicovém vstupu červeně oděných se vepředu stále častěji prosazovali kanadští protivníci. Hlavně jeho zásluhou svítilo na tabuli po první etapě skóre 0:0.

O to více tak Ďábly bolely události zkraje druhé dvacetiminutovky, kdy s na milimetr přesnou střelou o břevno uspěl Scheifele a následně jej doplnil druhým brankovým výstřelem z místa u levého mantinelu Wheeler.

Snaha Devils vrátit se do hry dlouho vyznívala naprázdno, přestože Tootoo s Henriquem vyprodukovali solidní rány. Vše vyvrcholilo teprve umístěným projektilem Jiřího Tlustého, na který ale Winnipeg zanedlouho odpověděl třetím zásahem, čímž si zarezervoval klidné vedení do poslední části.

Zahájení třetí periody nápadně připomínalo brzké dění v úvodní třetině, avšak aktivní hráče Newarku srážela váhavá rozehrávka. Ta v určitých momentech vyklíčila až v nebezpečnou akci hostů. Celkový obraz hry ovládalo spíše mužstvo z kanadské provincie Manitoba, jež si zakládalo na účelné kombinační filozofii.

Domácím zástupcům se nedařilo ani během přesilových her, v nichž New Jersey nezvládlo vyvinout dostatečně silný nápor na klec hostujících hokejistů. Utkání proto už žádnou dramatickou zápletku nenabídlo, Jets ukořistili druhou výhru v řadě a ukázali, že družstvo Devils má určitě nadále na čem pracovat.

Marcus Johansson: V klubu mu patří prvenství. Jaké?

Organizace Devils a její manažer Ray Shero překvapili v neděli v noci hokejový svět, když klub oznámil, že získal levé křídlo Marcuse Johanssona z Washingtonu Capitals. Podpis zkušeného útočníka se uskutečnil výměnou za volbu v druhém kole (dříve získané z Floridy za Marca Savarda, 10. června 2016) a volbu v třetím kole (dříve získané z Toronta jako …