Peklo / Ohlasy / Trochu jsem znervózněl, když ho kontrolovali, ale jsem šťastný, říká o gólu Lappin

Trochu jsem znervózněl, když ho kontrolovali, ale jsem šťastný, říká o gólu Lappin

Druhé střetnutí s Carolinou, druhé vítězství.

Opět se vracíme k jednomu jménu – Taylor Hall. Od prvního střídání nastavil stupeň rychlosti o něco výš než soupeř a jen zrychloval. Připsal si asistenci na prvním gólu Paranteaua a pak zařídil gólem vítězství po nájezdech. „Vždycky je úplně na jiné úrovni. Bruslí s těmi nejlepšími, pracuje s pukem, vytváří šance. Je sranda s ním hrát,“ říká obránce Damon Severson.

„Byly to naše první divizní utkání. Bylo kritické, abychom ubránili domácí led,“ komentuje gólman Cory Schneider po 31 zákrocích. Ward jich zastavil 39.

Parenteau otevřel svým gólem skóre utkání, v nájezdech se také prosadil. „Na nájezdu jsem chtěl jít buď pod nebo nad lapačku. To dělám rád. Když jsem viděl, že dal lapačku trochu níž, vystřelil jsem nahoru. Vyšlo to,“ říká další z hrdinu utkání Parenteau.

„Cítili jsme, že jsme vyhráli, ale pokud chceme i tentokrát, musíme přidat. Vypadá to, že naše lajna hraje dobře. Vyzkoušeli jsme si různé varianty a je super, že jsme našli tu správnou. Ještě ale musíme zapracovat na tom, aby Parenteau více střílel,“ říká Hall.

Ďáblové zápas vyrovnali první brankou v NHL Nicka Lappina. Gól přežil trenérskou výzvu a přezkoumání videa, zda Vern Fiddler nebránil Wardovi. „Líbila se mi naše odolnost. Zajacova lajna pracovala výborně,“ říká trenér Hynes.

Lappin hrál ve čtvrté lajně s Fiddlerem a Kalininem. „Byl to neuvěřitelný pocit. Byl jsem trochu nervózní, když gól kontrolovali pod videem. Naštěstí ho uznali. Fiddler dostal puk do útočné třetiny, já nahrál Kalininovi, ten puk poslal na bránu a já se dostal k dorážce. Byla to krásná práce všech tří,“ řekl Lappin.

Lappin odehrál přes 13 minut stejně jako Fiddler. Kalinin odehrál 10 minut po návratu z tribuny. „Rád bych viděl statistiky, jak dopadají naše zápasy, když se prosadí čtvrtá lajna. Bylo super vidět je, jak jsou odměněni,“ řekl Hall.

„Udělali parádní práci v útočné třetině. Byli tvrdí na puku, tlačili se do brány,“ řekl trenér Hynes.

zdroj: fireandice.northjersey.com
zdroj obrázku: nhl.com

Čtěte také

Blake Coleman – dříč, co nevyrůstal v hokejovém prostředí

Blake Coleman je často označován jako pomalý startér. Řekl to o sobě i sám. „Obvykle mi z nějakého důvodu trvalo nějakou dobu, než jsem vystřelil první,“ řekl s bezzubým úsměvem poté, co si na konci března zapsal svůj první gól v NHL v dresu New Jersey Devils, po sedmnácti zápasech své kariéry v NHL. „Jako …