Peklo / Reporty / Devils odchádzajú z Minnesoty s cennými dvoma bodmi

Devils odchádzajú z Minnesoty s cennými dvoma bodmi

Tím z Newarku dnes čakal prvý zápas na tripe. Hráčov Devils v tomto týždni čakajú ešte tri stretnutia na klziskách súperov zo Západnej konferencie. V prvom stretnutí, ktoré odohrali proti Minnesote Wild, zvíťazili tesným rozdielom 2-1 a zo zápasu berú plný počet bodov.

AUTOR REPORTÁŽE: RADOVAN GÁL

Prvá tretina

Začiatok zápasu priniesol svižný hokej bez veľkých šancí. V 3. minúte sa do prečíslenia dostali hráči Wild, keď na seba zobral zodpovednosť Ryan Suter a za Schneiderom zvonila tyč. O minútu a pol sa peknou akciou prezentoval Sergej Kalinin, keď si potiahol puk medzi kruhy a následne vystrelil, ale domáci brankár bol na mieste. Z protiútoku prišla opäť strela aktívneho Sutera a následne aj hosťujúceho Seversona, ale skóre sa nemenilo. V 9. minúte si sadol na lavicu hanby Merril, ale toto oslabenie Devils zvládli bravúrne, keď Wild nedovolili ani raz vystreliť. Po skončení presilovej hry sa na dlho hral hokej hore-dole, ale bez vážnejších šancí. V čase, keď do konca tretiny ostávala 1 minúta a 5 sekúnd si svojou aktívnou hrou vypýtal faul Schlemko. No nikto nečakal, že tento istý hráč bude faulovaný aj o 14 sekúnd, keď ho zozadu v nebezpečnej zóne pri mantineli fauloval Stoll a tak sa dostali hostia do výhody o dvoch hráčov. Devils držali puk na svojich hokejkách, vyslali aj pár striel, ale skóre sa nemenilo. Do druhej tretiny tak Devils vstupovali v presilovke o 2 hráčov, z ktorej si ešte do prostrednej hry preniesli 55 sekúnd.

Strely: 3-7

Druhá tretina

Druhú tretinu Devils odštartovali v početnej výhode o dvoch hráčov. Celú presilovku režíroval z modrej čiary nováčik Gragnani veľmi dobre, no žiadnej nebezpečnej strely sme sa nedočkali, a tak aj po tejto početnej výhode bol stav stále bezgólový. V 4. minúte našiel Blandisi na pravom krídle voľného Henriqua no ten potvrdil, že momentálne hrá bez formy. 7. minúta priniesla chybu Larssona, keď zle rozohral puk a hráč Wild išiel sám na bránu, no našťastie pre Devils mal puk na dlhú hokejku, a tak svoju šancu nevyužil. V 8. minúte vyzval hneď po vhadzovaní na pästný súboj Tootoo Cartera. Tootoo nenechal nič na náhodu a z tohto súboja vyšiel víťazne. O dve minúty neskôr sa do potyčky dostali aj Blandisi s Niederreiterom, ale na zhodenie rukavíc neprišlo, a tak si išli posedieť na dve minúty. V 12. minúte si spravil priestor na strelu aktívny, Schlemko no ani tento pokus gól nepriniesol. Wild sa v 17. minúte dostali do prečíslenia 3-na-2, no obrana Devils ukázala, že stojí na pevných nohách. V poslednej minúte tretiny sa v sľubnej šanci medzi kruhmi ocitol Zajac, no obranca Wild mu nedovolil zakončiť tak, ako si útočník Devils predstavoval. Do tretej tretiny sa tak šlo za stavu 0:0.

Strely: 4-6

Tretia tretina

Tretia tretina začala tým pravým hokejovým korením. V čase 1:21 zlomil svoju smolu krásnou strelou z ľavého kruhu Adam Henrique – 0:1. V čase 3:05 sa prekľučkoval celou útočnou tretinou Mikko Koivu a následne spoza brány prihral Zachovi Parisemu, ktorý tak dal gól svojmu ex-zamestnávateľovi a vyrovnal na 1:1. No odpoveď Devils na seba nenechala dlho čakať a opät to boli Devils, ktorí strhli stav na svoju stranu. Z ľavého kruhu švihom vystrelil Jon Merrill a Kuemper nemal šancu zakročiť. Pre Merrilla to bol prvý gól od decembra roku 2014. V 10. minúte mali Wild šancu na vyrovnanie, no obrana Devils ustála aj tento útok a hneď otočila hru a peknou strelou sa prezentoval Blandisi. O malú chvíľu Palmieri prihral medzi kruhy Kalininovi a ten z otočky v páde vyslal na bránu Wild nebezpečnú strelu backhandom. Posledná 5-minútovka priniesla očakávaný tlak Wild. Wild mali sľubné šance, no Shneider spolu so svojimi spoluhráčmi tento tlak ustáli. V čase, keď do konca ostávali 2 minúty Wild stiahli brankára a skúšali to so šiestimi korčuliarmi. Wild si vytvorili 2 obrovské šance, no skóre sa už nezmenilo, a tak Devils získali cenné dva body.

Strely: 11-4

Minnesota Wild 1-2 New Jersey Devils

Góly: 44. Parise (Koivu, Suter) – 42. Henrique, 47. Merrill (Kalinin, Palmieri)

Brankári: D. Kuemper (15/17, 88,2%SV) – C. Schneider (17/18, 94,4%SV)

Hviezdy stretnutia: 3. Zach Parise (MIN), 2. Adam Henrique (NJD), 1. Jon Merrill (NJD)

zdroj obrázku: Bruce Kluckhohn/GettyImages, nhl.com