Peklo / Ohlasy / Hynes: Víme, že musíme vyrovnané zápasy vyhrávat

Hynes: Víme, že musíme vyrovnané zápasy vyhrávat

Jersey přerušili šňůru tří proher a v Xcel Energy Center vydolovali dva body za vítězství v normální hrací době. V lednu to bylo tak teprve druhé vítězství Ďáblů. 2. ledna porazili Hvězdy z Dallasu 3:2 po prodloužení.

Jon Merrill včera jakoby cítil, že se stane něco dobrého a ona intuice byla opravdu správná. Třiadvacetiletý obránce Devils dal svůj první gól za 13 měsíců. Merrillova branka a Schneiderovo 17 zákroků ukončili třízápasové trápení bez bodu. Devils se tak začali opět sápat po příčkách tzv. wild card (divoká karta), tedy posledním dvěma postupovým místům ve Východní konferenci.

Vyjádření Merrilla ke svému gólu

“Neskóroval jsem už nějakou dobu, proto jsem si svojí chvilku slávy užil. Bylo to velké vítězství na  čtyřzápasovém tripu. Jsem rád, že jsem týmu pomohl.” Neskrýval nadšení zadák Merrill. Jeho poslední gól se datuje ke 13. prosinci minulé sezóny, tedy rok 2014. Před tímto gólem měl Merrill na arénu Xcel Energy jen špatné vzpomínky, jelikož byl na ledě při prohře s Minnesotou Duluth, když hrál za Univerzitu Michigan. Díky tomu získali titul NCAA právě minnesotští. 3. listopadu zase utrpěl na stejném místě zranění obličeje. Sám k tomu odvětil. “Poprvé to nebylo dobré, nicméně nyní mám i dobré vzpomínky.”

Šťastný Merrill mluví o důvodu svého gólu

Obvykle muž jen pár slov, Merrill se včera usmíval na celé kolo, poté co pomohl k týmu ke dvěma bodům. “Je to trochu karma” vysvětluje Merrill. “Tahle aréna mi něco dlužila.” A Ďáblové to sakra potřebovali.

Ďáblové přerušili šňůru tří proher

“Je to důležité, hlavně po těch třech prohrách, ale myslím, že jsme udělali nějaké změny a vyšlo to,” říká Hynes. Devils začali tento trip se záplatovanou sestavou, chybělo šest hráčů. O to víc chtěli po porážce s Medvědy z Bostonu uspět. “Když se podíváte na náš první zápas proti Bostonu s touto záplatovanou sestavou mluvili jsme přesně o tom, co jsme nechtěli. To byl první test. Dnes večer to bylo lepší a my musíme pokračovat v tomto nastoleném trendu.”

Devils málo skórují, ale i málo inkasují

Předtím než skórovali Henrique a Merrill na začátku třetí třetiny, Devils dali jen 2 góly v předchozích 11 třetinách, ale také dovolili Divočákům z Minnesoty jen sedm střel za první dvě třetiny. “Věděli jsme, že to bude vyrovnaný duel a že musíme vyrovnané zápasy jako tento vyhrávat, a to se dnes podařilo,” chválí kouč Hynes.

Henriqueova trefa do sítě Darcyho Kuempera

Henrique dal Ďáblům vedení 1:0 v čase 41:21 svým patnáctým gólem v sezóně. Nováček Joe Blandisi dovezl kotouč na konec kluziště po levém křídle, byl sražen na kruhu obráncem Wild Jonasem Brodinem. Brodin puk vyhodil jen na Henriquea a ten ho umístil střelou zápěstím pod Kuemperovu rukavici. Henrique řekl ke své trefě: “Snažím se jen dostat puk na branku, jsem povahou spíše střelec, ani jsem nevěděl, že to byl gól, než jsem uviděl radujícího se Leeho Stempniaka.”

Merrillův rozhodující gól

Vyjádření Johna Hynese k Merrillovu gólu: “Myslím, že je rozdíl, když se vaši obránci zapojují do útoku a když ne. Bylo hezké ho vidět skórovat poprvé a my musíme zapojovat své obránce do útoku častěji.”

Merrill dodává: “Myslím, že obranné dvojice se snažili využít příležitosti ke střelbě a být více ofenzivně laděné.”

Devils potřebují góly i od obránců, poněvadž mají sami problémy se skórovaním.

Další program

Devils nyní čekají tři utkání na venkovních kluzištích. Po Minnesotě ozkouší led v St.Louis, Coloradu a nakonec se podívají do Arizony. Zatím drží poslední postupovou pozici, avšak mají náskok jen jednoho bodu. Pod nimi jsou minimálně 4 týmy, které chtějí také nakouknout do vyřazovacích bojů.

Zdroj: Fire and Ice Blog, Tom Gulitti