Peklo / Reporty / Kinkaidův večer! Devils jeho výkon přinesl dva body

Kinkaidův večer! Devils jeho výkon přinesl dva body

AUTOR: JAN ZHEJBAL

Zápas začal ve velmi vysokém tempu, oba týmu nechtěly udělat chybu. První hvizd byl slyšet až v šesté minutě, kdy po střele Warsofskyho musel zasahovat domácí gólman Martin Jones. Devils se zdáli trochu aktivnější, napadali a snažili se střílet ze všech úhlů. Ovšem do počtu zásahů brankářů to tak slavné nebylo. V druhé polovině třetiny se hra uvolnila, zpomalila a hrál se ne moc pohledný hokej. Nejzajímavější situací z první třetiny se zdálo být vyloučení na straně San Jose tři minuty před první přestávkou, během něhož se gólový účet ale neotevřel.
Střely na branku v 1. třetině  6 – 7

Druhá část začala v podobném stylu jako ta první, nahazování puků za branku, nepřesné přihrávky, hra celkově neměla rychlost. Až ve čtvrté minutě si po nahrávkách Mikea Sisla a Stephena Gionty najel po levé straně Devante Smith-Pelly a střelou zpoza obránce Romana Poláka otevřel skóre. 0:1!
Domácí Žraloci po inkasovaném gólu změnili styl hry a začali více napadat a hlavně střílet. V přesilové hře měli několik příležitostí k vyrovnání, ale proti byl ďábelský gólman Keith Kinkaid. San Jose přestříleli Ďábly v druhé třetině, ale nedokázali skórovat.
Střely na branku ve 2. třetině  16 – 3

Třetí část začala velmi aktivně ze strany hostí, hned ve druhé minutě se vytvořil nátlak na Jonesovu branku a po střele Travise Zajaca se puk „dokutálel” za brankovou čáru. 0:2!
Po druhém vstřeleném gólu Newarští úplně změnili hru a začali velmi aktivně napadat soupeře a tím mu zabraňovali vytvořit si šanci na zvrácení výsledku. Frustrace na straně Sharks se prohlubovala, zejména po šanci při přesilové hře, kdy při nátlaku zastoupil vyjetého Kinkaida na brankové čáře John Moore a Devils tak neinkasovali. To vyústilo k tomu, že bývalý trenér New Jersey, Peter DeBoer, nyní ve službách Sharks, více než dvě minuty před koncem zkusil hru bez brankáře, a domácí tak měli výhodu šesti hráčů v poli. To se nakonec hodilo hostím a Travis Zajac pečetil konečný výsledek. 0:3!
Střely na branku ve 3. třetině  8 – 6

Střely na branku (celkově):  30 – 16

San Jose Sharks 0:3 New Jersey Devils
24. Smith-Pelly (Gionta, Sislo), 42. Zajac (Palmieri), 60. Zajac (Boucher)

– oba zápasy v této sezoně proti San Jose odchytal Keith Kinkaid
Ve druhém utkání si navíc připsal Shutout, druhý v sezoně i v kariéře. Obě čistá konta byla proti Kalifornským týmům.
– Mike Sislo zaznamenal první asistenci v této sezóně
– Branky Devils byly vstřeleny dvěma střelami, které od sebe dělilo 18:23 ze hry – v tomto období jinak Ďáblové nevypálili ani jednou
– New Jersey Devils vyrovnali počet vítězství z minulé sezony (32)

Sestava:
Kinkaid (Danis) – Greene, Larsson, Moore, Schlemko, Helgeson, Warsofsky – Kennedy, Henrique, Smith-Pelly – Boucher, Zajac, Palmieri – Blandisi, Kalinin, Sislo – Farnham, Gionta, Tootoo

Petr Straka opouští organizaci Devils, vrací se do mateřské Plzně

V listopadu 2016 byl útočník Petr Straka vyměněn z Philadelphie do New Jersey za sedmé kolo draftu. Šanci v NHL v dresu Ďáblů nedostal, hrál pouze na farmě. Tam stihl sehrát 38 zápasů, ve kterých dal 4 góly a na dalších 9 přihrál. Nyní pětadvacetiletý forvard svou zámořskou misi ukončuje po osmi letech, kdy v …