Peklo / New Jersey Devils / Ani druhé utkání Devils nevyšlo. Washington rozhodl ve třetí třetině

Ani druhé utkání Devils nevyšlo. Washington rozhodl ve třetí třetině

Druhé utkání ve dvou dnech sehráli hokejisté Devils na ledě Verizon Center, kde svoje domácí zápasy hraje Washington Capitals. Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří v patnácté minutě vedli 2:0. Následovalo ovšem vyrovnání hostů. Prosadili se Henrique s Gelinasem. To bylo ze strany New Jersey vše. Ve třetí třetině jasně dominovali domácí, kteří hned třikrát skórovali. Capitals zaslouženě zvítězili.

Washington Capitals 5:2 New Jersey Devils
13. Chimera (Williams, Carlson), 15. Orpik (Wilson, Chimera), 47. Ovečkin (Niskanen), 53. Johansson (Ovečkin, Carlson), 58. Niskanen (Williams, Orlov) – 15. Henrique (Tlustý, Palmieri), 18. Gelinas (Stempniak, Cammalleri), 59. Cammalleri

Washington Capitals: Holtby – Orpik, Carlson, Alzner, Niskanen, Schmidt, Orlov – Ovečkin, Kuzněcov, Oshie – Johansson, Burakovsky, Williams – Chimera, Beagle, Wilson – Laich, Latta, Collins

New Jersey Devils: Kinkaid – Greene, Larsson, Merrill, Moore, Schlemko, Gelinas – Tlustý, Henrique, Palmieri – Cammalleri, Zajac, Tootoo – O’Neill, Josefson, Stempniak – Matteau, Kalinin, Gionta

Aktivněji začali nabuzení domácí. Přečíslení dvou na jednoho řešil Oshie přihrávkou na Ovečkina, ale ta byla obráncem Merrillem zblokována. Po osmi minutách se ke střele dostal Lee Stempniak, ale tomu se z blízkosti nepovedlo překonat pozorného Holtbyho. První branka byla k vidění ve třinácté minutě. Jason Chimera si v oslabení najel do útočného pásma, kde posílal puk na Justina Williamse. Puk si ovšem do branky ztečoval Jordin Tootoo – 1:0. Netrvalo dlouho a domácí vedli již o dvě branky. Brooks Orpik se po pohledné akci Toma Wilsona dostal k puku a střelou z mezikruží skóroval podruhé. Tento stav opět nevydržel dlouho. Po dvaadvaceti sekundách odpověděl Adam Henrique, který překonával Holtbyho po krásném pasu od Jiřího Tlustého. Do konce třetiny se povedlo ještě skórovat Ericu Gelinasovi, jenž střelou od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě.
Střely na branku: 6:11

Druhá třetina se odehrávala spíše ve středním pásmu a šance byly k vidění až v poslední pětiminutovce. V sedmatřicáté minutě se hnal v přesilovce sám na Kinkaida T.J.Oshie, ale jeho bekhend byl zakončen skvělým zásahem hostujícího brankáře. Podobnou akci měl po skončení této početní výhody Adam Henrique. Ten zamíchal s kotoučem, ale do branky se mu jej nepovedlo forhendovou kličkou poslat. V závěru druhé dvacetiminutovky ještě střílel Cammalleri, ale tomu se nepodařilo nějak vážněji ohrozit Holtbyho.
Střely na branku: 17:16

Obrátit utkání mohli hosté hned na začátku třetí třetiny. Nejprve se puk pohyboval v brankovišti Bradena Holtbyho, ale nikomu v bílém se nepovedlo puk poslat do sítě. O pár sekund později střílel z dobré pozice Gionta, ale proti němu byl i nyní pozorný domácí brankář. Následovala přesilovka, která se domácím využít nepovedlo, ale po jejím skončení se prosadil Alexandr Ovečkin. Ruský snajpr se prodral kolem obránce Moorea a krásnou střelou do šibenice vrátil svému celku vedení. Definitivní hřebíček do rakve New Jersey zatloukl Marcus Johansson, jenž těžil z výborné akce Alexandra Ovečkina. Johansson posílal puk do prázdné branky. Kouč John Hynes na nic nečekal a již v sedmapadesáté minutě Kinkaida odvolal. Do jeho klece se trefil Matt Niskanen a bylo definitivně hotovo. Hostům se sice ještě povedlo zásluhou Mikea Cammalleriho snížit, ale bylo příliš pozdě.
Střely na branku: 27:25