Peklo / Reporty / Devils srážely chyby v obraně a proto nedokázali v Bostonu uhrát ani bod

Devils srážely chyby v obraně a proto nedokázali v Bostonu uhrát ani bod

Ďáblové v TD Garden třetinu a půl strádali. Osudným se jim stal konec druhé třetiny, kdy dvakrát inkasovali z  hole Griffitha a Smithe a zdálo se být po zápase. Devils sice zbraně nesložili, ale otočit utkání s Bostonem ze skóre 2:4, není lehký úkol na pondělní večer. I když třetí třetinu bojovali a zvýšili nasazení, vyrovnat se jim nepodařilo a tak odjíždějí s prázdnou.

1. třetina:

Ďáblům se podařilo vyhrát úvodní buly. Dobré znamení? Uvidíme. Možná ano. Gól Travise Zajaca ve 2. minutě posílá Ďábly do jednobrankového vedení. Zajac se prosadil  po přihrávce Cammalleriho přes čtyři bránicí hráče Bostonu a “pověsil” puk nad vyrážečku Tukky Raska, finského strážce branky Bruins. 7. minuta a Boston začíná být nebezpečný. O střely se postupně pokoušeli Marchand se Seidenbergem, avšak oba neuspěli, byly zblokované. V následujícím průběhu se srazili Cammalleri se Smithem uprostřed hřiště tak nešťastné, že je rozhodčí oba vyloučil.

Je to tu znovu! Devils budou hrát oslabení. Jejich noční můra v letošní probíhající sezóně. Larsson je vyloučen za držení.

Statistika nudná je, avšak má cenné údaje, zpívá se v české písničce. To se potvrzuje na ledě TD Garden, když Ďáblové neubránili další z jejich oslabení. V této sezóně už po jedenadvacáté. Gól dal Carl Söderberg. 1:1.

V posledních minutách je Boston aktivnější a usadil se v pásmu Devils. Z toho těžil Kelly, střílel velmi nebezpečně a Devils museli odvracet puk pryč od branky. Larsson posílá nepochopitelně skákající puk Gelinasovi před vlastní branku a ten si s ním nedokázal poradit a toho využívá Patrice Bergeron. To byla ale neomluvitelná hrubka. 1:2 z pohledu Ďáblů.

Jágr musel pomoci obraně při rozehrávce, jelikož Bruins napadají velmi vysoko. Probíhá poslední minuta utkání a Devils zavřeni ve vlastním pásmu jako “v kleci.” Třetina končí.

stav: 1:2 ( NJD – BOS )

střely: 5 – 11

góly: 2. Zajac ( Cammalleri, Greene ) – 11. Söderberg ( Smith, Bergeron ), 18. Bergeron

2. třetina

Bruins načli třetinu stylově. Zavřeli Ďábly v podstatě na tři minuty do jejich obranné třetiny. Devils mají trable s rozehrávkou a dostat se k Raskovi je obrovský problém. ani Jágrova pětka nezměnila toto rozpoložení, které panuje na ledě ze začátku druhé třetiny.

Teď konečně situace před brankou Raska. Severson s Jágrem ohrozili finského fantoma. Tím to ale vše skončilo a hra se přesouvá před Schneidera.

Salvadorovo umístěné nahození, nejpíš myšlené na teč, bohužel nikoho nenašlo. A hned další pokus Larssona. Teď se Ďáblové ukázali jako správní “pekelnící.”

v 11. minutě pokračuje akce Devils nepřesnou a hlavně nepovedenou střelou T.Ruutua, která končí za brankou. No ale tahle rána zápěstím Cammalleriho stála za to! Trefil horní tyč branky finského fantoma Raska, který už už byl překonaný, když ho v onu chvíli zachránilo břevno. Smůla. Nezbývá než dodat, že Cammalleri je aktivní, dokáže se dostat do šance a je vidět. Důležitý článek v sestavě Devils. Dnes nepostradatelný. Chybí už jen potvrdit formu vstřeleným gólem. A to se teď daří ne Cammallerimu, ale komu jinému než české legendě se 68 na dresu. Jaromír Jágr po vyhrané buly dostal puk přihraný o mantinel od Zajaca a pak se nemýlil nádhernou přízemní střelou nad beton Tukky Raska.

Pak se pustil do útočení T.Ruutuu a snaha to nebyla marná, Rask ho vychytal, tak, že si povyjel a zamezil tak Ruutuovi ve vstřelení gólu. Jenže o pár minut později se hra přesunula do pásma Devils a udála se situace, kterou si Schneider za pověstný rámeček nedá, poněvadž to byl hloupý gól. Griffith sám zblokoval střelu, sám rozjel akci a také sám zakončil. A to tak, že zády k brance a mezi svýma nohama i těma Coryho Schneidera. Co naplat, gól to byl hezký, ale Devils místo aby vedli (možnosti na to měli), tak inkasují. 2:3

Zbývalo 39 sekund do konce, ale bohužel i to stačilo Ďáblům na inkasovaní druhé branky během 1 minuty a 20 sekund.Stav je najednou 2:4 a jde se do kabin. Devils tak budou muset ve třetí třetině dohánět náskok Bruins, které si nechali utéct o dvě branky na konci druhé třetiny.

stav: 2:4

střely: 14 -20 ( celkově po druhé třetině )

góly: 2. Zajac ( Cammalleri, Greene ), 33. Jágr ( Zajac, Cammalleri )  – 11. Söderberg ( Smith, Bergeron ), 18. Bergeron,  39. Griffith, 40. R.Smith ( Bergeron )

3. třetina:

2. minuta třetí třetiny a Andy Greene se pokoušel o nahození, které mělo být tečované, ale Rask vše viděl a kotouč pokryl. 3. minuta a zvýšený tlak Ďáblů pokračuje, Jágr se vymanil z rohu a dorazil Zajacův pokus, nicméně oba byly neúspěšné. Aktivita týmu z New Arku pokračovala, Jacob Josefson střílel z mezikruží, ale puk rychle “sbalili” Medvědi a “hrnuli” ho opět rychle na branku, kterou stráží Schneider. Dále se ke střele dostal bostonský obránce Adam Mcquaid, Schneider zneškodnil jeho pokus, mířící do dolní části branky. Po delší době se ke střele zápěstím dostal Steve Bernier, avšak Raska nijak zvlášť neohrozil. Hra plynula pro Devils “mílovými kroky” a stav se stále neměnil z nepříznivého 2:4.

Jágr – Zajac – Cammalleri dnes nejlepší, nejaktivnější, jednoduše řada, která táhla Devils, si vytvořila další šance. Nicméně další gól už se jim nepodařilo vstřelit. Přesto hlavně Cammalleri s Jágrem zaslouží za tento zápas absolutorium. Oba dva totiž zaměstnávali obranu a brankáře Bruins často a nenechali jim jen tak vydechnout. Na digitální kostce svítily 2 minuty do konce a Peter DeBoer se odhodlal k timeoutu a k odvolání brankáře Schneidera. Jenže Bruins jsou natolik vyspělým týmem, že toho Ďáblům moc nepovolili, i přes velkou snahu útočící šestice. Jeiná šance Brunnera, švýcarského forvarda, nevedla k ničemu zásadnímu. Proto zápas skončil vítězstvím Bostonu v poměru 4:2.

konečný stav: 2:4

střely: 28 – 23

shrnutí: V celém zápase byla vidět obrovská vyspělost týmu Bruins. Třetinu a půl Devils neměli žádnou šanci prosadit se, a Bruins byli lepším týmem. Pak se ale Devils povedlo srovnat a s touto událostí přišly i šance, příležitosti, jak skóre otočit. jenže to by Devils nesměli srážet hloupé chyby v obraně. Další herní situací, kterou je potřeba zlepšit, jsou určitě oslabení. Devils v nich často inkasují a neumějí je v letošní sezóně hrát. Dále byl nepochybně důležitý návrat do sestavy Mika Cammalleriho, ten hru ohromně oživil a měl spoustu příležitostí ke skórování, dal i břevno. Když vezmeme v potaz, že byl zraněný, předvedl velice nadstandardní výkon. Sečteno, podtrženo stále je na čem pracovat a Ďáblové se musejí hodně zlepšit. Nejen aby přerušili nepříznivou bilanci 4 proher v řadě, nýbrž, aby si zachovali naději na postup do play off a nenechali si soupeře zbytečně utéct.

sestavy:

Boston Bruins: Rask (Svedberg) – Seidenberg, Hamilton, Morrow, McQuaid, Krug, Trotman – Lucic, Kelly, Griffith – Marchand, Bergeron, Smith – Fraser, Söderberg, Eriksson – Paille, Campbell, Gagne

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Severson, Salvador, Židlický, Gelinas, Larsson – Cammalleri, Zajac, Jágr – Ruutu, Eliáš, Ryder – Tootoo, Josefson, Brunner – Zubrus, Gionta, Bernier

Diváci: 17565
zdroj obrázku: nhl.com, Brian Babineau