Peklo / Hlavní zprávy / Schneider: “Tohle nejsem já”

Schneider: “Tohle nejsem já”

Kouč Ďáblů Pete Deboer stále nemá jasno kdo nastoupí v bráně proti Minnesotě. Avšak vypadá to, že po včerejší prohře 4:2 proti Bostonu, si zachytá Keith Kinkaid. Jednalo by se o jeho první start v NHL (v zahajovací sestavě).

Schneider včera sice zase bojoval, ale inkasoval 4 góly z 23 střel. Vypadal, že by si rád po tolika zápasech v řadě odpočinul.

,,Je to teď těžké období,” řekl Schneider který byl v předchozích 2 zápasech střídán Kinkaidem. ,,Někdy to vypadá hůř, než to opravdu je, takže musíte zůstat pozitivní.Nehodlám se litovat, nehodlám sklopit hlavu.Už jsem si takovými obdobími prošel. Někdy je to o těžké práci, někdy o hlavě. Každou šanci, kterou máte na trénovaní musíte uchopit a využít ji.”

,,Ale tohle není gólman, kterého znám, a myslím, že i spoluhráči to vědí.Mohu být určitě lepší. Je tedy čas přestat mluvit a udělat to!”

Schneider se také vyjádřil, že neví, kdo bude chytat proti Minnesotě.

Na otázku zdali přemýšlel o tom, že by mu mentálně mohlo pomoci sedět a sledovat hru odpověděl takto: Chci hrát. Chci hrát pokaždé, co dostanu šanci, ale myslím si, že Keith si zaslouží zachytat taky.Hrál skvěle v Albany a tvrdě pracuje i tady. Máme teď našlapaný kalendář a jsme si jistý, že brzy dostane šanci a kdo ví, možná by mi mohla přestávka prospět.”

DeBoer dnes řekl, že Cory byl včera pouze průměrný.

Když se ho novináři ptali zdali si myslí, že Cory může být mentálně unavený, řekl, že neví, a že si s ním bude muset promluvit.

,,Pořád se mě ptáte na únavu. Hráli jsme pouze 14 zápasů a mezi nimi je několik dní na odpočinek. Neumím si představit, že by mohlo jít o únavu.”

Ale je jasné, že Cory momentálně není sebevědomý gólman – těžko říct zdali je to kvůli tomu, jak hrají jeho spoluhráči před ním, nebo tím, že pustil několik hloupých gólů.

Jedná se o Coryho vůbec první zkušenost s chytáním více než 11 zápasů v řadě. Vypadá to, že Schneider má problém s vyčištěním hlavy před dalším zápasem.

Je to trochu rozdílné,hrát každý zápas,” řekl. ,,Musíte hrát co nejlépe a být odolný.Někdy se necítíte úplně dobře a musíte si s tím poradit.Je to těžké, protože já se cítil dobře.Začal jsem dobře, udělal sem pár dobrých zákroků, ale pak se to trochu zvrtlo a nebyl sem tak jistý.Takže tohle je určitě  věc, na kterou se musím zaměřit.”

Schneider si sypal popel na hlavu po gólu Griffitha 2 mnuty před koncem třetiny.Chvíli poté následoval gól na 4-2 a Devils tedy znova nezvládli konec třetiny.

,,Myslím si, že spoluhráči hráli dost dobře na to, aby vybojovali nějaké body, bohužel, já ne.”