Peklo / Reporty / Z ledu Philadelphie vezou Devils dva body za výhru 2:1!

Z ledu Philadelphie vezou Devils dva body za výhru 2:1!

Ďáblové se představili ve Wells Fargo Center, kde se utkali s Philadelphií Flyers.

První šance přišla již ve druhé minutě, kdy Ryder střelou z první prověřil pozornost Masona. V čase 2:46 se faulu dopustil Andy Greene a Flyers tak byli prvním, kdo si v zápase zahrál přesilovou hru. Před brankou byl v dobré pozici Simmonds, ale svou střelou z otočky Brodeura  nenachytal. Letci si vytvořili mnoho dalších příležitostí a nepustili hosty téměř vůbec k puku a ani ven z pásma, přesto neskórovali. A první přesilovku měli i Ďáblové, za nedovolené bránění brankáře byl vyloučen Downie. Dvakrát nebezpečně pálil Damien Brunner, jenže ani jednou neměl přesně seřízená mířidla. Velkou šanci měl v závěru početní výhody Greene, který byl po pěkné kombinaci zcela osamocený před Masonem, ale neuspěl. Ani další dobře vypadající přesilovka v tomto zápase tak nebyla využita. Ďáblové se ale krátce po ní dokázali prosadit – Jágr náhral Zajacovi za obranu, ten si trpělivě položil Masona a dal na 1:0! V 10. minutě fauloval Hartnella Marek Židlický, za což také dostal dvě trestné minuty. Tato přesilovka už se Philadelphii nedařila tolik, jako ta první, přesto při ní měli obrovskou příležitost vyrovnat. Po střele Streita se k odraženému puku dostal Downie, ale nedokázal ho zpracovat a tudíž ani zakončit. Po menším útlumu měli šanci i hosté – po Židlického střele, kterou Mason vyrazil ramenem, byl před brankou Dainius Zubrus se svou dorážkou neúspěšný. Další šance nevyužili jak Jágr, tak Zajac. 32 sekund před koncem první třetiny měl velkou šanci Matt Read, který pálil z mezikruží z voleje. Brodeur ale včas sklapnul betony a zabránil tak průchodu puku do branky.
Střely: 6:13

Úvod druhé třetina obstarala příležitost Stewea Downieho, který si stáhl obránce Merrilla a následnou střelou málem překonal Brodeura. Poté už ale domácí dokázali vyrovnat – Grossman vypálil od mantinelu a puk propadl mezi Brodeurovými betony až do branky – 1:1. Pro Nicklase Grossmana to byl první gól v sezoně. Následně před branku nahazoval Hall a tečovat mohl VandeVelde, ale obránci mu to nedovolili a Brodeur tak puk v pohodě udržel. Ve 23. minutě byl za vysokou hůl vyloučen Salvador. Během přesilovky se ale nic zajímavého nestalo. Po dlouhé době měli šanci i Devils, a to ve 27. minutě, Clowe ale nedokázal na Masona najít recept. V čase 29:16 fauloval Rydera Jakub Voráček a přesilovku si tak v této třetině zahráli i hosté. Dvakrát dobře pálil Jon Merrill, ale první pokus ani k Masonovi nedošel a ten druhý brankář Flyers vyrazil betonem. Ve zbytku této početní výhody už hráči New Jersey nic nevymysleli. Ve 33. minutě od modré velmi nebezpečně střílel Grossman, ale Brodeur ukryl puk v lapačce! O minutu později byl vyloučen Tuomo Ruutu. Hned v úvodu této výhody jednoho muže v poli nevyužil šanci Voráček. Zbytek Ďáblové dobře ubránili. Do konce třetiny už se nic zajímavého nestalo.
Střely: 12:7

Úvod třetí třetiny obstaralo vyloučení Ruutua za hákování a tedy další přesilovka Philadelphie. Do velké šance si před branku vyjel Giroux, nedokázal jí ovšem využít, stejně jako jeho tým celý zbytek této přesilovky. Ve 45. minutě fauloval v útočném pásmu za brankou Claude Giroux a přesilovou hru měli tentokráte Devils. Do přečíslení 2 na 1 se v oslabení dostávali Couturier s Readem, ale útočník Brunner dokázal zamezit jak přihrávce, tak střeleckému pokusu. V útočném pásmu se New Jersey nedokázalo vůbec prosadit a tak se Giroux z trestné vracel poměrně v klidu. Ve 48. minutě předvedl v útočném pásmu skvělou práci Marek Židlický. Dlouho motal hlavy obráncům Flyers, až nakonec nahrál Jágrovi před branku, který poslal Devils do vedení! V polovině třetí třetiny si vytvořili tlak domácí, zvláště duo Voráček-Giroux bylo velice nebezpečné. Ztroskotali ovšem na koncovce, která nebyla moc přesná. V 52. minutě opět střílel Voráček a před brakou se k dorážce snažil probojovat obránce Luke Schenn, ale nebylo mu to umožněno. Na druhé straně měl obrovskou šanci Jágr, který byl sám před Masonem, tentokráte ale v zakončení neuspěl. Devils dnes sráželo poměrně časté vylučování, v 56. minutě se faulu dopustil za vlastní brankou Jaromír Jágr. Velmi blízko vyrovnání byl dvakrát Simmonds, který během každé přesilovky stojí před Brodeurem. V obou případech tak dorážel z bezprostřední blízkosti – jednou minul, podruhé ho vychytal Brodeur. Flyers si poté vzali timeout. Zbytek přesilovky už sice nevyužili, přesto si dokázali vytvořit další šanci. Z pádu neúspěšně zakončoval Voráček. Do další šance sjel Brayden Schenn, ale ani ten nedokázal Martina Brodeura překonat. 1:42 před koncem odvolali domácí brankáře. Devils si raději vzali timeout na odpočinek a poradu ohledně bránění této situace. 40 sekund před koncem dokázali Flyers Brodeura překonat, ale pouze díky tomu, že ho dotlačili do branky. Rozhodčí tak gól neuznal, ikdyž opakované záběry prokazovaly, že se jedná o velice spornou situaci, protože Brodeur byl do branky dotlačen především díky vlastnímu obránci, Volchenkovovi. Ani po následné konzultaci s videorozhodčím gól uznán nebyl. Poté už dokázali Devils vedení ubránit a získat tak dva body za vítězství!