Peklo / Reporty / Devils podali bojovný výkon, no Coyotes vyhrali o jeden gól

Devils podali bojovný výkon, no Coyotes vyhrali o jeden gól

Diabli odohrali solídne stretnutie, o osude ktorého rozhodla prvá tretina. Hostia inkasovali dva rýchle góly a do konca zápasu len doťahovali vedenie domácich hráčov. Arizona nakoniec vyhrala po dramatickom súboji pomerom 5:4.

Domáci hráči sa zahryzli do zápasu od prvej sekundy a stačili im úvodné tri minúty, aby sa ujali vedenia o dva góly. Skóre zápasu otvoril český útočník Radim Vrbata v druhej minúte, na čo dokázal na konci tretej minúty nadviazať aj útočník Tobias Rieder. Brankár Cory Schneider inkasoval z druhej a štvrtej strely a vývoj zápasu vyzeral ako zo zlého sna. Hostia sa následne upokojili, začali útočiť a vytvorili si pred domácim brankárom Mikeom Smithom šance, no gól sa im streliť nepodarilo. Na oboch stranách sa následne vylučovalo, Diabli sa držali prevažne v útoku, no nedokázali z toho nič vyťažiť a naďalej skúšali šťastie. Hra sa kúskovala, domáci nemohli nájsť spôsob, ako ohroziť Coryho Schneidera, hostia ich držali v tiesni, no aj tak sa im podarilo na konci tretiny navýšiť vedenie. Tretí gól pridal v početnej výhode obranca Jakob Chychrun v 19. minúte, keď dostal presnú prihrávku od Riedera. Do kabín sa tak šlo za stavu 3-0 pre Arizonu.

Strely: 8-11

Druhá tretina nezačala o nič lepšie ako úvodná, kapitán Diablov Andy Greene musel zastaviť nedovoleným zákrokom rýchly protiútok domácich a odišiel na trestnú lavicu. Coyotes hrali naozaj dobre, rýchlo si vymieňali puk v útočnom pásme, až nakoniec Brendan Perlini navýšil vedenie domáceho tímu presnou strelou zápästím – 4:0. Bola to prvá strela domácich v druhej tretine a prvá od momentu, ktorý znamenal tretí gól na konci prvej tretiny.  Z druhej časti ubehli len 4 minúty a do brány Devils sa postavil náhradník Keith Kinkaid. Presilovú hru si napokon zahrali aj hostia, Smith hral s pukom za bránou a dostal sa až do zóny, ktorá je pre brankárov zakázaná, za čo dostal okamžite trest. Joseph Blandisi zabojoval v útočnom pásme o puk, následne ho poslal na Taylora Halla a ten vynikajúcim spôsobom našiel Kylea Palmieriho, ktorý zasunul puk do odkrytej brány, keď sa pomaly končila šiesta minúta druhej tretiny – 4:1. Po presilovke sa dostal do šance Pavel Zacha, no Smith si poradil s jeho dvoma strelami. Hosťujúci hráči sa snažili, Blandisi sršal energiou, no museli si dávať pozor na rýchle protiútoky súpera, ktoré boli počas celého zápasu smrteľne nebezpečné. Obrana Coyotes chybovala 8 minút pred koncom druhej periódy, obranca Schenn stratil puk a Beau Bennett sa ocitol sám pred brankárom, ukážkovo si ho položil a bekhendom strelil druhý gól Devils v zápase – 4:2. Na druhej strane sa Kinkaid musel nudiť, domáci sa nepúšťali do riskantných ofenzívnych výletov, no jeho chvíle prišli až päť minút pred koncom. Gólman Devils najprv vychytal ťažké nahodenie od modrej čiary, poradil si aj s pokusmi, ktoré prichádzali zo strán od mantinelu a podržal aj počas hry 4 na 4. Na trestnú lavicu odišiel Noesen a Jooris za hrubosť po tom, čo sa pred bránou Devils strhla menšia šarvátka. V následnej šanci sa ocitol Chychrun, zostal sám medzi kruhmi, no Kinkaid zastavil aj jeho nebezpečnú strelu a naďalej držal nádeje hostí na dobrý výsledok. Po druhej tretine svietil na ukazovateli skóre výsledok 4:2.

Strely: 14-11

Diabli sa v poslednej časti dokázali presadiť, keď sa po 17 sekundách dostala Seversonova strela od modrej až za bránkovú čiaru – gól bol napokon pripísaný Palmierimu – 4:3. Diabli boli celý čas aktívni, nedovolili domácim takmer nič a sami sa dostávali do sľubných šancí. Pri jednom z výpadov sa puk dostal pred Smitha, no nikto z Diablov nebol nablízku, aby mohol doraziť puk do brány. Blandisi hral výborne aj v tretej časti, vybojoval puk na útočnej modrej, kde odzbrojil Chychruna a Wood s Lappinom sa dostali do prečíslenia, hráč s číslom 44 zobral situáciu na seba, no jeho pokus dokázal Smith pokryť. Následne sa pred Smithovu bránu tlačil Palmieri, ktorému sa snažil poslať presný puk Henrique, no jeho pas bol až príliš dlhý. Šťastie skúšal aj Lovejoy z pravej strany, jeho strelu mohol poslať do brány Wood, no nezorientoval sa včas. Domáca Arizona cítila ako súper stupňuje svoj tlak, čo spôsobilo radu zakázaných uvoľnení. Domáci hráči nemali veľa šancí na to, aby zvýšili vedenie, no stačila im situácia šesť a pol minúty pred koncom zápasu, keď defenzíva hostí zblokovala niekoľko streleckých pokusov, DeAngelo sa dostal k puku, počkal si a poslal presnú strelu až za Kinkaidov chrbát – 5:3. Diabli nečakali dlho a opäť stiahli stav na rozdiel jedného gólu, o čo sa zaslúžil obranca John Moore po peknej spolupráci Zachu a Wooda – 5:4. O pár minút na to sa do úniku dostal Hall, no bol faulovaný a rozhodca udelil útočníkovi hostí trestné striedanie. Hall zvolil naznačenie a rýchlu strelu medzi betóny, no Smith jeho pokus chytil a udržal náskok o jeden gól. Diabli skúšali hru bez brankára, no neúspešne, domáci prečkali poslednú minútu a doviedli zápas do úspešného konca. Hráči Devils skúsili zvrátiť nepriaznivý stav, no od úvodu zápasu boli v ťažkej situácii. Bojovali, ale nestačilo to nakoniec ani na jeden bod.

Arizona Coyotes 5-4 New Jersey Devils

Góly: 2. Vrbata (Domi, Murphy), 3. Rieder (Martinook), 19. PPG – Chychrun (Rieder, Martinook), 24. PPG – Perlini (DeAngelo, Chychrun), 54. DeAngelo (McGinn) – 26. PPG – Palmieri (Hall, Blandisi), 33. Bennett (Severson), 41. Palmieri (Severson, Henrique), 56. Moore (Zacha, Wood)

Strely na bránu: 31-30

Zblokované strely: 17-8

Trestné minúty: 10-10

Hviezdy stretnutia: 3. Damon Severson (2A, +3, 2SOG); 2. Tobias Rieder (1G, 1A, 2PTS, 3SOG); 1. Jakob Chychrun (1G, 2A, 3PTS, +1, 3SOG)