Peklo / Ohlasy / Ďáblové prohráli desátý zápas v řadě…

Ďáblové prohráli desátý zápas v řadě…

Devils včera odehráli, dalo by se říct, zajímavý zápas, bohužel jeho konec nebyl šťastný. Po velmi tragickém vstupu do zápasu mizérie pokračovala. Ve 4. minutě 2. třetiny zvyšoval Perlini už na 4-0 a s Ďábly to vypadlo velmi špatně. Schneider byl zhruba v polovině zápasu, po navýšení skóre Kojotů na rozdíl čtyř branek,  střídán Kinkaidem.

Přesto všechno měli Devils naději na zisk dvou bodů. Běžely poslední tři minuty zápasu, který se v jeho polovině zdál již rozhodnutý. Aktuální stav je 5-4 pro domácí Kojoty a ze středového kruhu se k samostatnému nájezdu rozjíždí faulovaný Taylor Hall. Ale bohužel, senzace se nekoná.

„Dal jsem Smithovi gól možná třikrát, čtyřikrát mezi betony,“ řekl Taylor Hall k provedenému nájezdu a době, kdy hrával ještě za Oilers a s Yotes se potkával mnohem častěji, než nyní s Devils. „Zkusil jsem mu dát opět gól mezi betony, ale zvedl jsem puk moc nad led a Smith udělal dobrý zákrok.“

Neproměněný nájezd Taylora Halla

„Věřil jsem, že můžeme vyhrát ještě v základní hrací době,“ svěřil se Palmieri, který v zápase vstřelil dva góly, vyslal celkem 6 střel a dále navazuje: „Hráli jsme dobře, měli jsme obrovský tlak. Možná to není příliš vidět na poměru střel (31-30 pro Yotes), ale vytvářeli jsme velký tlak na jejich gólmana, ten na nás ale vyzrál. Tak to je.“

Arizona vstřelila tři góly z osmi střel v první třetině. Vrbata otevřel skóre, Rieder přidal záhy druhou branku a Chychrun před koncem první třetiny zvyšoval už na 3-0. V první přestávce si vzal John Hynes na slovo Schneidera a v průběhu druhé třetiny pustil mezi tyče Kinkaida. Později Hynes tuto změnu okomentoval tak, že to nebyla reakce na hru Schneidera, ale prostě potřeboval dát týmu nový impuls. V konečném zúčtování se tento tah osvědčil, protože se po této změně dokázali Ďáblové dotáhnout na Arizonu na rozdíl jednoho gólu, na 4-3.

„Měli čtyři góly náskok, proto nemělo smysl tam Schneidse držet,“ dodal ke svému rozhodnutí Hynes.

Pátý zápas v řadě vynechal také Michael Cammalleri, který s týmem na trip vůbec neodcestoval. Na vině je stále zranění ramene, avšak o víkendu již individuálně bruslil doma v New Jersey, takže jeho návrat by se mihl přiblížit. Co se týče zranění v horní části těla Jacoba Josefsona, zatím nemáme žádnou aktualizaci jeho stavu.

Sestřih zápasu Coyotes 5-4 Devils

Devils tak zakončili trip opět prohrou a zápasová tabulka měsíce března vypadá bídně, posuďte sami. Nyní letí zpět do New Jersey a v úterý vyzvou Winnipeg.

• Ben Lovejoy odehrál nejvyšší ice-time z týmu 21 minut a 56 vteřin a zblokoval čtyři střely.
  • Navrátilec do sestavy, kapitán Andy Greene, při svém návratu odehrá l19 minut a 44 vteřin. Kapitán chyběl 4 zápasy kvůli úmrtí svého otce.
  • Pavel Zacha se objevil na centru druhé a třetí řady.

Srovnání možných jedniček draftu Patricka a Hischiera, kdo je lepší?

Nolan Patrick Nolan Patrick promeškal poměrně dost zápasů sezóny 2016-17. Bojoval s několika zraněními, ale i přesto patří mezi nejvýše postavené hráče na draftu 2017, alespoň podle očekávání. Castron hodnotí přednosti Nolana Patricka na ledě: „ Je to centr, velký vzrůstem, s čichem na góly a přehledem, zároveň hraje zodpovědně dozadu, což je ojedinělé a velmi …