Peklo / Reporty / Devils stále čekají na první výhru, Calgary podlehli 2:3

Devils stále čekají na první výhru, Calgary podlehli 2:3

Ani v Calgary se Devils prvních dvou bodů nedočkali, prohráli zde 3:2 gólem z 58. minuty.

Obránce Andy Greene nastoupil ke 400. utkání v NHL.
Calgary vstoupilo do utkání lépe a jako první si vytvořilo šance. Hned ve druhé minutě zkoušel Brodeura překonat Chris Butler a dorážející Mikael Bäcklund. Ale stejně jako Wideman o dvě minuty později neuspěli. Obránce Flames totiž vychytal Marty lapačkou. V polovině první třetiny nevyužilo Calgary přesilovou hru, navíc k jejímu konci fauloval Glencross a tak nabídli stejnou možnost i hostům. Jenže ani ti jí nevyužili. Pak už ale přišla první branka – Andy Greene nahazoval na MacDonalda, puk lehce tečoval Brunner a brankář Flames ho tak pouze vyrazil na hůl Adama Henriquea, který už dopravil touš do sítě – 0:1! V 16. minutě měl při vyloučení Eliáše velkou šanci domácí tým. Jiří Hudler se před Brodeurem dostal k puku, ten ale i vleže dokázal puk vyrazit betonem! I proto po první třetině vedli Devils 0:1.
Střely: 10:7

Do druhého dějství už lépe vstoupili hosté. Dravě kombinovali v útočném pásmu, vymýšleli spoustu akcí, ale poměrně těžce se prosazovali. Ve 25. minutě byl poměrně přísně vyloučený Anton Volchenkov. Calgary svou třetí přesilovkovou možnost využilo, protože střelu Widemana od modré i díky clonění Glencrosse Brodeur neviděl – 1:1! Šanci vrátit vedení Devils měl ve 31. minutě Damien Brunner, který se dostal za obranu a šel sám na MacDonalda, byl ale tísněný a v těžké pozici, navíc v pádu, a tak přestřelil branku. Ve 37. minutě se opět měnilo skóre – Travis Zajac našel v útočném pásmu dobře postaveného Zubruse, který napálil puk do sítě a poslal tak New Jersey do vedení 1:2! O minutu později vypálil Ryane Clowe přímo do helmy MacDonalda, puk poté do branky dorazil Ryder, ale gól uznán nebyl. Rozhodčí totiž útočníka Devils velmi přísně vyloučil za nedovolené bránění brankáře, ačkoliv šel jen po puku. V přesilovce Flames tlačili. Velmi nebezpečný byl obránce Wideman. A domácím se podařilo dokonce vyrovnat. Nejdříve posouval Hudler na Stempniaka, ten ale bránu minul. Pak ale český útočník posunul na Giordana, ten obehrál bránícího hráče a šťastným zakončením překonal Brodeura (s přispěním od Zubruse, který puk nešťastně tečoval). Do šaten se tak šlo za stavu 2:2.
Střely: 10:10

V průběhu 44. minuty se před Brodeura probojoval Joe Colborne, nezvládl ale zakončit a tak z otočky nahrál na Streeta, jenž brankáře Devils nepřekonal. Marty se poté musel opět několikrát vyznamenat při vlekém rozruchu před brankou. Obrovskou šanci měl třeba Hudler, který už střílel do odkryté branky, ale Brodeur se stihnul po puku natáhnout. Brankář teď hostující tým opravdu držel! Domácí byli aktivnějším týmem, soupeře téměř k ničemu nepouštěli. Až v 51. minutě měli první dobře vypadající šanci, Zajacovu střelu v pádu tečoval těsně mimo branku Olesz. Neuvěřitelný tlak poté vypracovala lajna Zubrus-Eliáš-Jágr, ale branka z toho nepadla. Hráči domácího týmu velmi statečně padali do střel! A dokonce z toho založili protiútok s přečíslením 2 na 1, který po Backlundově pasu ale neproměnil Lance Bouma. V 58. minutě přišla pro New Jersey velká rána – Sven Bärtschi našel skvělým pasem od mantinelu volného Seana Monahana před brankou a ten dal na 3:2! 1:30 před koncem odvolali Devils brankáře a dokonce se podařilo vybojovat ještě přesilovou hru, Giordano totiž vyhodil puk přes mantinel. Jenže ani přes velký tlak se nepodařilo skórovat a tak odešli Devils s prázdnou.