Peklo / Reporty / Devils navázali na střeleckou formu z Philadelphie

Devils navázali na střeleckou formu z Philadelphie

Devils přenesli výbornou střeleckou formu z prvního zápasu ve Philadelphii i na Floridu a zvítězili 5-1!

Ďáblové vstoupili do zápasu jednoznačně aktivněji a domácí spíše jen vyhazovali puky. Ve 3. minutě se Panteři dopustili zakázaného uvolnění a toho Devils po vhazování využili! K puku se na modré čáře dostal Gelinas a s využitím dobrého clonění spoluhráčů se jeho nahození na Luonga ujalo a Devils v čase 2:37 vedli 1-0! I nadále pokračovala nadvláda Devils, ale i domácí se pomalu začínali dostávat do hry.

V 6. minutě dostal krásný prostor v levém kruhu Andy Green, Luongo se však vyznamenal a Devils nezvýšili. V 8. minutě si Devils zahráli první přesilovku, když byl za zdržování hry vyloučen Mitchell. Druhá přesilovková lajna si vytvořila několik slibných střel, ale žádná se neujala. Do druhé minuty nastoupilo první komando a ihned po vhazování početní výhody využilo. Po vyhraném vhazování nahazoval Gelinas, jehož puk šikovně k tyči tečoval Martin Havlát a Devils tak šli v čase 8:46 do vedení 2-0! Pro Havláta to tak byl první gól za Devils!

Ani v polovině první třetiny se Panteři nemohli příliš dostat do hry. Ve 13. minutě šli Ďáblové podruhé do přesilovky když Huberdeau nešikovně podrazil Schneidera. Ďáblové opět téměř od začátku PP Pantery sevřeli a přesně po minutě zvýšili na 3-0! Na modré čáře si vyměnili puk Severson a Židlický, který nechytatelnou ránou do horního růžku zvýšil na 3-0!

Necelých 5 minut do konce šli do čtyřech i Devils, když nešikovně na polovině hřiště fauloval Tootoo. Hned první střela byla velmi nebezpečná, Schneider ji však vykryl. Panteři měli dvě nebezpečné střely, k ničemu výraznějšímu však Devils soupeře nepustili. Minutu a půl před koncem napálil od modré Campbell Schneiderovu tyč. To bylo však ze strany domácích vše, ne však ze strany Devils! V poslední minutě svého soupeře opět sevřeli a po špatném vyhození puku, který zachytil Severson a okamžitě napálil na Luonga, zvýšil na 4-0. Pro Seversona to tak byl druhý bod v zápase a první gól v NHL! Necelou půlminutu před koncem se ještě do bitky pustil Salvador a Thornton, kterou vyhrál Salvador. To byl konec velmi výživné první  třetiny!

Střely 9-11

Devils započali třetinu ve 4 a po několika vteřinách se ocitl Jokinen sám před Corym, ten byl však bezchybný. Domácí měli ještě několik střeleckých příležitostí, avšak bez využití. Po návratu do plného počtu začali Devils opět tlačit. Ve 3. minutě v rohu vybojovali puk Henrique a Ryder a ten předložil před branku Cloweovi a ten se nemýlil 5-0. To Luongo nevydržel a střídal.

Po 5 minutách byl vyloučen Fleischmann za hákování. Ďáblům se přesilovka poměrně povedla, avšak na její využití to nestačilo. V polovině třetiny udělal chybu Zajac a Thornton ujížděl sám na Schneidera, ten však ani nyní nepovolil. Ve 13. minutě hrál vysokou holí Tootoo a domácí šli do přesilovky. V té ale Panteři příliš neukázali a Devils tak v pohodě ubránili. Naopak šli domácí taktéž do 4, jelikož hráli v šesti a tak Ďábly čekala přesilovka 1:50 dlouhá. Stejně tak přesilovka Devils byla značně kostrbatá a ani nyní se skóre neměnilo. O několik vteřin později hrál opět nešikovně Ruutu a 4 a půl minuty před koncem třetiny šel opět na trestnou. Tato PP se již domácím podařila využít, když rychlou kombinaci zakončoval MacKenzie 5-1. V závěru třetiny si domácí tlak udrželi a Devils po faulu Gionty šli opět do čtyřech.

Střely 7-8

Ďáblové tedy začínali závěrečnou třetinu v oslabení, ze kterého zbývalo ještě cca 80 vteřin. Vše se obešlo bez inkasování. Ovšem záhy vyhodil puk Cammalleri na tribunu a byl vyloučen za zdržování. Necelých 20 vteřin před vypršením Cammalleriho trestu tvrdě srazil Merrill Kulikova a byl taktéž vyloučen. 20vteřinové oslabení 5 na 3 Devils ustáli. Následné oslabení 5 na 4 se taktéž podařilo ubránit a tak stav se neměnil.

V čase 11:32 opět nešťastně zasáhl puk Martin Havlát a putoval na trestnou lavici za zdržování hry. I v této přesilovce byli domácí naštěstí téměř bezzubí a Devils se ubránili.

Necelých 5 minut do konce byli vyloučeni za potyčku Huberdeau a Zajac a hrálo se 4 na 4. V polovině tohoto testu si vybil svoji frustraci Ekblad na Gelinasovi a Ďáblům se tak nabídla minutová přesilovka 4 na 3. Tu se nepodařilo využít. Minuta však zbývala na PP 5 na 4. V té po pár vteřinách Merrill nastřelil horní tyč. Více se však vytěžit nepodařilo, naopak Kopecký se dostal do přečíslení 2 na 1, zakončoval sám, ale Cory puk zastavil vedle své tyčky.

Závěr zápasu se již dohrál v poklidu a Devils tak získali druhé vítězství ve dvou zápasech.