Peklo / Reporty / Devs končí séria prehier, proti Wild vyhrali 3:1

Devs končí séria prehier, proti Wild vyhrali 3:1

Stretnutie, v ktorom sa po prvýkrát po zranení objavil Marty Havlát a pre zranenie nenastúpil kapitán Salvador, sa skončilo pomerom 3:1 pre domáci tím. Pre Diablov to je dôležité víťazstvo, keďže posledné 4 zápasy prehrali a nutne potrebovali bodovať. Do akcie bol povolaný mladý obranca Seth Helgeson, ktorý pri svojom debute odohral 6 minút a 14 sekúnd, pripísal si asistenciu, v tabuľke pravdy získal +1 bod a dopustil sa jedného faulu. Pre Minnesotu to bol štvrtý prehraný zápas v rade.

Stretnutie začalo vhadzovaním Zajaca s Koivuom, domáci hráč bol v tomto súboji úspešný. Prvá šanca sa rodila pri strate puku domácich, do “trháku” sa dostával Brodziak, no obrancovia ho stihli pokryť a Brodziak nestíhal dokorčuľovať puk. Divosi boli na začiatku stretnutia častejšie v útočnom pásme ako súper, boli aktívnejší, za mantinelom dobre bojovali útočníci, čo využil Scandella, počkal si na puk na druhej strane, dostal však nepresnú prihrávku na korčule, nemohol vystreliť z prvej, a tak trafil iba rýchlo presunutého Schneidera.

Prvých 5 minút patrilo hosťom, domáci si nevytvorili žiadny tlak, nemali žiadnu šancu, Wild boli čipernejší, viac sa drali do kombinácie, ale gól z toho nedokázali vyprodukovať.

Väčšia šanca domácich prišla z dielne štvrtej formácie, Zubrus si pekne vymenil puk s Giontom, ten strieľal, no Kuemper nemal problém zareagovať. Na druhej strane, formácia s kapitánom Wild Koivuom si na chvíľu držala pásmo, no miesto tvorení šancí sa útočníci zdržiavali pri mantineli, a tak nič vážnejšie neprišlo. Po získaní puku ho Jágr poslal cez všetky čiary po tom, čo nepresne prihrával na rozbehnutého spoluhráča.V 9. minúte prišla prvá väčšia šanca domácich, druhá formácia s navrátilcom Havlátom pekne zakombinovala, Ryder prihral medzi kruhy Eliášovi, ten jemne posunul puk Havlátovi, Eliáš dostal spätnú prihrávku pre bránu, no bol faulovaný, a tak nedokázal usmerniť puk za Kuempera. 1. presilová hra domácich nedopadla tak, ako si predstavovali – Jarda Jágr stratil dvakrát puk a Diabli strávili drvivú väčšinu presilovky vo svojom obrannom pásme. Nakoniec z toho bolo 0 striel na bránu. Po presilovke šli Diabli do oslabenia o 1 hráča – Helgeson pri svojom debute podrazil Niederreitera, za čo si šiel sadnúť na 2 minúty. Wild mali z kraja presilovky šancu, Pominville však trafil ležiaceho Schneidera. Divosi viac v presilovke nevymysleli, a tak sa stav stále nemenil. V 16. minúte sa na trestnú lavicu dostal aj druhý domáci hráč – tentokrát Ryder za hákovanie. Hráči Minnesoty mali opäť menšiu šancu na začiatku, no potom to boli Diabli, konkrétne Severson, ktorý vystrelil tvrdú strelu od modrej čiary, Kuemper stihol zareagovať. Presilovka skončila, hráči sa opäť zdržiavali v obrannom pásme domácich, viac-menej pri mantineli, no ani jeden tím nevymyslel gólovú šancu. 30 sekúnd do konca tretiny sa strhla menšia šarvátka, no nebolo to nič vážne a rozhodcovia neudeľovali tresty.

Strely 6-6

2. tretina začala zakázaným uvoľnením na oboch stranách. Po vyhranom vhadzovaní sa Diabli pokúšali o strely (nahodenia) od modrej čiary, no žiadna neslávila gólový úspech. V 2. minúte sme videli prvé vylúčenie v tejto tretine – Scandella si šiel sadnúť za nedovolené bránenie na člena tretieho útoku – Josefsona. Presilovka domácim opäť nevyšla, jedinú šancu mal Patrik Eliáš, ktorý si nabehol pred bránu Kuempera z ľavej strany, no po Havlátovej presnej prihrávke nedokázal skórovať. Pre Diablov sa skončila presilovka, puk sa vhadzoval po Schneiderovej pravici, dostal sa medzi kruhy, kde bol Coyle sám, mal čas pripraviť sa na strelu, no domáci brankár urobil kvalitný zákrok.

Diabli sa nakoniec dočkali úvodného gólu – čas 5:42 – od modrej čiary nahodil puk debutant Helgeson, Ruutu jemne tečoval a nadvihol puk nad Kuemperovu vyrážačku – 1:0.

10. minúta hry – vhadzovanie po Schneiderovej ľavici – od modrej pálil Granlund, trafil však len konštrukciu brány, Schneider potom hokejkou poslal puk, ktorý smeroval do brány, mimo bránkoviska. 9:53 – po obrovskej šanci Granlunda sa na druhej strane presadil Mike Cammalleri. Jágr vystrelil zo svojej typickej pozície z pravého kruhu, puk sa dostal na Cammalleriho hokejku a ten nemal problém so vstrelením gólu – 2:0.

V druhej polovici tretiny boli stále aktívnejší hráči New Jersey, vytvárali si šance, jedna prišla 6 minút do konca, Josefson mal gól na hokejke, no netrafil sa a dobre k nemu pristúpil hosťujúci hráč. Na druhej strane sa pred Schneidera tlačil Vanek, gól z toho nebol. Minútu na to vyčaroval Cory Schneider brilantný zákrok a opäť podržal domáci tím. Domáci hrali ďalšiu presilovku – trest dostal brankár Kuemper, ktorý poslal k zemi (nechcene) Martyho Havláta – hostia však ustrážili aj túto presilovku, dopomohli k tomu nepresnosti domácich.

V druhej tretine sme videli od útočníkov Devils dobrý backcheching, z ktorého pramenilo viacero dobrých šancí, Diabli nedovolili súperovi väčší tlak, všetky situácie dokázali ustrážiť a aj preto je po druhej tretine stav 2:0 pre domácich.

Strely 10-10

Domáci si preniesli 10 sekúnd z presilovej hry do tretej tretiny, no nevyužili ich. Prvé faul v poslednej časti hry prišiel od Berniera, ktorý si šiel sadnúť za krosček. Presilová hra hostí trvala iba minútu – na strane Divochov bol vylúčený Coyle – dostal vyšší 4-minútový trest. Diabli však v tejto dlhej početnej výhode dokázali kapitulovať – čas 5:24  – po Schneiderovej hrúbke v rozohrávke dokázal skórovať bývalý člen New Jersey Devils – Ryan Carter. Po nevyužitej presilovke nasledovala ďalšia – kapitán Koivu šiel na trestnú za podrazenie na Zubrusa, ktorý mierne prifilmoval celý zákrok. Greene pálil od modrej, tečovaný puk od Cammalleriho skončil iba na hornej konštrukcii Kuemperovej brány. Po uplynutí trestu nasledoval ďalší trest – tentoraz bol vylúčený domáci Josefson. Schneider podržal svoj tím pri strele Granlunda, ktorý sa ocitol sám pre bránou.

V druhej polovici tretiny sa už nevylučovalo, Zajac našiel presnou prihrávkou Jágra, ten si držal obrancu od tela, nahral mu naspäť, no ku Zajacovi dobre pristúpil brániaci útočník. Do protiútoku sa ihneď dostali 2 Divosi, dostali sa do situácie 2 vs. Schneider a domáci brankár urobil bravúrny zákrok a po tom, čo pokazil rozohrávku a zavinil gól, teraz opäť zachránil stav stretnutia. 3 minúty do konca opäť zachraňoval Schneider, na druhej strane mal obrovskú šancu prvý útok, Jágr šikovne obral obrancu o puk, prihral Zajacovi, ten posunul Cammallerimu, no trafil len tyčku.

50 sekúnd do konca to Divosi takticky nezvládli, na chvíľu hrali nedovolene v šiestich, a Fontaine odišiel za tím na trestnú lavicu.  37 sekúnd do konca sa do prázdnej brány trafil Travis Zajac a bolo rozhodnuté – 3:1 pre Diablov.

Strely 7-8

New Jersey Devils 3:1 Minnesota Wild

Góly: 26. Ruutu (Helgeson, Larsson), 40.  Cammalleri (Jágr, Greene), 60. Zajac (Jágr, Židlický) – 46. Carter