Peklo / Ohlasy / “Mimořádný moment”, tak o svém debutu hovoří Blandisi

“Mimořádný moment”, tak o svém debutu hovoří Blandisi

Ďáblům se podařil opět krásný návrat do zápasu, kdy dokázali stáhnout dvougólové manko a v prodloužení k tomu přidat ještě další gól navrch. Dnešní ohlasy budou zaměřeny především na hlavní aktéry z prodloužení – Lee Stempniaka a Kyla Palmieriho.

Kyle Palmieri a Lee Stempniak měli ve stejnou chvíli stejnou myšlenku. A díky tomuto střetu dokázali Ďáblové vytěžit z utkání proti Red Wings i druhý bod! Jakmile se podařilo Stempniakovi odebrat puk detroitskému Smithovi v levém rohu obraného pásma Devils, Palmieri již startoval. Perfektní backhandová žabka a následný backhandový blafák tak rozhodl o druhém bodu.

Trochu jsem zariskoval. Lee ale udělal perfektní práci u mantinelu, takže jakmile jsem viděl, že má puk na holi a dává ho vzduchem, tak jsem se prostě snažil dostat před svého obránce.

Takto viděl situaci střelec vítězného gólu, který padnul 39 vteřin před koncem prodloužení. Stempniak se otočil s pukem na stranu svého backhandu a viděl Palmieriho, jak předskočil detroitského Tomáše Tatara. Neváhal a hodil puk vzduchem Kylovi do jízdy. Po zápase taktéž skromě dodal svůj pohled na celou situaci:

Dostal jsem se k puku a viděl jsem spoustu prostoru. Prostě jsem jen hledal Kyla nebo Andyho. Viděl jsem, že je krok před obráncem, takže jsem se snažil tento prostor, který jsme dostali, využít.

Díky dnešnímu obratu mají Devils v této sezoně bilanci zápasů, které byly rozhodnuty v prodloužení, v poměru 5-1. Jediným zápasem, kdy Ďáblové v prodloužení podlehli, byla porážka minulý týden od Philadelphie. Ta dokázala zvítězit 4-3. A je to právě Stempniak, který má největší podíl na této hezké bilanci. Měl totiž prsty hned ve čtyřech z těchto pěti vítězství. Na své konto si v tomto extra čase připsal 1 gól a 3 asistence.

Mluvili jsme o tomto formátu prodloužení s Leem již dříve. Máme nějaké instrukce, nějaké plány, jak zaútočit.

Týmu chyběli zranění Zajac a Henrique. Díky tomu vzniklo v týmu místo a svůj debut v NHL si tak mohl odbýt Joe Blandisi, 21letý centr Ďáblů. Jak ten se k tomuto momentu vyjádřil?

Je to všechno zábavné! Užil jsem si to. Je to sen, který přišel a stal se skutečností. Je to rozdíl oproti pouhému sledování a je to pro mě a moji rodinu opravdu nezapomenutelný životní moment.

Blandisi v zápase nebodoval, ale připsal si celkem tři střely na branku a slušný ice time, který se pohyboval kolem 14 minut a 30 vteřin. Joe byl povolán z Albany ve čtvrtek, právě kvůli zraněnní Henriquea a Zajaca a Ďáblům tak chyběl center. Byl zařazen do druhé lajny, kde mu hrála křídla Tlustý a Palmieri. A jak viděl jeho hru kouč Hynes?

Byl to dobrý zápas od Joea. Bylo vidět zlepšení. Jsou to pro něj body nahoru a zároveň také pro trenéra Kowalskyho a celé vedení v Albany. Hrál dobře defenzivně, byla vidět jeho rychlost a určitá vyzrálost. Když byl na ledě, byli jsme klidní, věřili jsme mu, a dali jsme mu proto i pár minut v přesilovkách.

Navrátilcem do sestavy byl dnes Eric Gelinas. Ten se vrátil do sestavy poté, co byl veden jako nehrající náhradník po porážce v Torontu. Trenér Hynes ale i tak dále limitoval jeho čas a Gelinas odehrál pouze něco málo přes 10 minut. Hynes se na jeho adresu vyjádřil pochvalně s dovětkem, že pokud bude pokračovat v téhle hře, která se od něj žádá, jeho čas na ledě opět vzroste. Po 10 zápasech se konečně bodově prosadil také Jordin Tootoo. Po útlumu dnes přidal tento bojovník 2 asistence a celkově má na svém kontě 6 bodů za 2 góly a 4 asistence.

Další zápas čeká Devis už zítra, v pěkný čas – 23:00. Soupeřem nám budou Ostrované, takže opět velmi důležitý divizní souboj. Během zítřka opět čekejte zásobu předzápasových informací! GO DEVILS!

Pět hráčů, kteří se letos mohou stát jedničkou draftu

Největší výhra sezóny pro fanoušky i vedení Devils nastala až po jejím skončení. Krátce po druhé hodině ranní středoevropského času se rozhodlo o týmu, jenž bude draftovat z prvního místa – los přál New Jersey Devils, kteří si tuto situaci vyzkouší vůbec poprvé v historii. Nabízíme vám pět prospektů, jenž se mohou stát jedničkou.