Peklo / Reporty / New Jersey skvěle otočilo utkání s Detroitem a bere dva body!

New Jersey skvěle otočilo utkání s Detroitem a bere dva body!

Ještě na začátku druhé třetiny Ďáblové s Detroitem prohrávali o dva góly, nakonec se ale po brankách Seversona a Kalinina dočkali prodloužení. A v něm rozhodl Kyle Palmieri!

AUTOR REPORTÁŽE: RADOVAN GÁL
Dnešný Star Wars večer v Newarku začal prehratým úvodným vhadzovaním domáceho celku. V prvej tretine sa hral veľmi aktívny hokej. V 1. minúte sa Red Wings dostali do pásma, ale boli to práve domáci, ktorý mali prvú šancu a bol v nej debutujúci Blandisi. Následne o chvíľu sa pred bránou domácich zjavil Larkin, ale Shneider bol pozorný. O ďalší rozruch sa postaralo duo Kalinin s Eliášom, keď v 6 minúte strieľal prvý menovaný a Eliáš sa dostal k dorážke a o dve minúty neskôr si to vymenili keď Paty strieľal s pravej strany a puk sa odrazil medzi kruhy práve ku Kalininovi , ale Howard bol pozorný. V 15. minúte sme sa dostali k prvej presilovej hre, kedy na lavicu hanby usadol Helm. V presilovke sa Devils, konkrétne John Moore, dostal cez obranu Red Wings a ocitol sa zoči voči Howardovi, ktorý vytiahol fantastický zákrok a puk vytesnil na ľavú žrď. Presilovú hru si zahrali aj hostujucí hráči ,ale obrana Devils bola pozorná. Cory vytiahol zákrok na strelu Richardsa. Do druhéj tretiny diabli s Newarku pôjdu v početnej výhode, keď na konci prvej tretiny sadol na trestnú lavicu Zetterberg za zdržovanie hry po vhadzovaní.
Střely: 10:10

Druhá tretina priniesla znova veľmi atraktívny hokej. Hrá sa zápas z jednej strany na druhú. Siedma minúta priniesla obrovskú šancu Helma, ktorú fantasticky chytil domáci brankár. Následne s tejto šance prišlo prečíslenie 2 na 1 kedy sa Kalinin snažil poslať prihrávku na Kennedyho, ale obranca Red Wings prihrávku zachytil. V 8. minúte prišiel zbytočný faul domáceho O‘Neilla za bránou Red Wings. V ponechanej výhode mali hostujúci hráči veľkú šancu na osi Tatar – Zetterberg – Larkin, ale Devils odolali. Red Wings využili ponúknutú presilovku expresne rýchlo keď Kronwal prihral Zetterbergovi, ktorý vyslal na bránu Devils strelu, ktorú krásne tečoval Gustav Nyquist 0:1. V 11. minúte za domácou branou chyboval Gelinas k puku sa dostal Jurčo, ale v sľubnej šanci prestrelil. V 13 minúte pohrozil Tatar keď jeho strelu tečoval hrat Wings, ale Schneider bol pozorný. Wings dostali v 16. minúte možnosť ďalšej presilovky v ktorej mal obrovskú šancu Larkin, ktorý trafil tyč a následne aj domáci Cammalleri, vynikajúci Howard podržal svoj tím . Následne s protiútoku využil presilovku nechytatelnou strelou Tomáš Tatar. V závere tretiny Devils išly do presilovky v ktoréj mal obrovskú šancu Cammalleri a ani na tri krát neprekonal vynikajúceho Howarda. Do tretej tretiny tak idú Devils za stavu 0:2.
Střely: 17:10

Tretia tretina začala aktívnou hrou Devils, ktorá bola korunovaná gólom v tretej minúte, keď Tootoo posunul puk na modrú čiaru a Damon Severson krásnou strelou zlomil kúzlo Howarda. Pri góle dobre zaclonil O‘Neill. Hneď po 30 sekundách mohlo byt vyrovnané, keď spadol obranca Wings a Devils sa dostali do výbornej šance, kde Kalinin poslal krásnu prihrávku na Eliáša, ale Howard opäť čaroval. Pokračoval hokej aktívny ale bez väčších šancí. V 10 minúte sa dostali do prečíslenia hráči Wings Larkin s Helmom, ale Cory opäť čaroval. Celou halou sa začalo ozývať skandovanie Coryho mena. Devils v 13 minúte vyvinuli aktivitu v útočnom pásme začo boli odmenení presilovou hrou. Presilovka priniesla to, po čom každý Diabol s Newarku túžil. Tootoo poslal puk na modrú čiaru, kde stál Kyle Palmieri, ktorý vyslal krásnu strelu, ktorú tečoval Sergej Kalinin. Tréner Wings si vyžiadal coach challenge, ale ukázalo sa, že gól bol regulerný. Do konca tretiny sa už nič vážne neudialo a tak prišlo naraď predlženie.
Střely: 9:5

Predlženie začalo obrovskou šancou Wings. Tatar vyslal dobrú strelu na Schneidera, ktorú sa snažil doraziť ešte Dacjuk, ale domáci gólman opäť čaroval. Svoju šancu si vypracovali aj Devils. Cammallieri strieľal s uhlu a jeho strelu umne tečoval Josefson, no skóre sa nemenilo. V tretej minúte sa predral pred bránu Devils Dacjuk, ale narazil opäť na výborného Schneidera. No v čase 64:20 bol dokonaný diabolsky obrat. V obrannom pásme vybojoval puk Stempniak, ktorý poslal krásnu prihrávku na Kylea Palmieriho, ktorý prešprintoval Tatara a nekompromisným blafákom prekonal Howarda.