Peklo / Reporty / Derby se lépe vyvedlo Rangers, dali pět gólů a Raanta zářil

Derby se lépe vyvedlo Rangers, dali pět gólů a Raanta zářil

Letošní první derby mezi Rangers a Devils bylo očekávaným zápasem víkendu. Ďáblové chtěli ukončit nepovedenou sérii prohraných utkání a Rangers samožřejmě doma vyhrát. Úkol se podařilo splnit domácím…

Derby začalo dle očekávání velmi aktivním hokejem, po chvilce se ke střele dostal Taylor Hall, jehož zakončení Raanta neudržel a byla z toho šance, kterou museli newyorští obránci řešit. To hostům nestačilo, a tak vytvořili vetší tlak na branku a ve druhé minutě se po závaru do puku opřel Adam Henrique a ten zapadl do branky, ovšem byl přikopnutý a po kontrole videozáznamu nebyl gól uznán. Další větší šance přišla až v páté minutě, kdy v obraně Devils zavládl zmatek a McDonagh vystřelil mimo branku. Oba týmy si vyzkoušely, jaké to je mít přesilovou hru i oslabení, když za hru vysokou holí odešel pykat Taylor Hall a minutu na to byl vyloučen Chris Kreider za nedovolený zákrok na Coryho Schneidera. Během přesilové hry Devils, která trvala necelou minutu, si hosté vytvořili tlak na branku Raanty, ale žádný z pokusů nebyl gólový. V osmé minutě se najednou na levé straně zjevil osamocený Nick Lappin, ale domácí gólman byl připraven a střelu zneškodnil. O chvíli později další šanci připravil Travis Zajac, který přihrál na Michaela Cammalleriho, ten neuspěl a odražený puk poslal na branku Kyle Palmieri. V druhé polovině třetiny se k šancím více dostávali domácí Rangers, jejich kombinace hostující obránci zachytávali s nejistotou, ale na konci akce byl vždy připravený Cory Schneider. Až do 17. minuty, kdy z rohu vybojoval puk Mats Zuccarello, přihrál do pravého kruhu a tam číhal Chris Kreider, který mezi betony trefil mezeru a otevřel tím skóre zápasu. 1:0!
Možnost na vyrovnání měl Devante Smith-Pelly, ale jeho střelu i po dorážce kontroloval Raanta. Současně s hvizdem ukončující první třetinu utkání se u mantinelu utvořila skupinka hráčů poštuchujíc se mezi s sebou, Kyle Quincey se zastával Taylora Halla a cosi si vyříkával s Nickem Holdenem. Rozhodčí ale celou situaci měli pod kontrolou.
Střely: 10 – 8

Do druhé části nastoupili hosté s jasným cílem vyrovnat. To jim ve druhé minuté trochu znemožnilo oslabení po vyhození puku mimo hřiště Benem Lovejoyem. Během přesilové hry Rangers postupně prověřili pozornost Schneidera, stříleli Kreider a Vesey. Ihned po ukončení trestu se do útočné třetiny vydal Lovejoy a nahrál nezi kruhy, kde stál osamocený Fiddler, ale tutovku Raanta zneškodnil. Hosté měli po podražení Jimmyho Veseyho možnost hrát přesilovou hru. Krásnou akci připravil Travis Zajac, nahrál nalevo na úplně volného Palmieriho, ale jeho střelu na vzdálenější tyč domácí gólman vychytal. Další střelu vyslal na Raantu Bennett, ale minul. Jimmy Vesey se ihned po propuštění z trestné lavice dostal do protiútoku, jeho střela ale nesplnila gólové ambice. O malé pozdvižení se postaral Mats Zuccarello, když dotíral na zasahujícího hostujícího gólmana, ovšem Kyle Quincey mu vysvětlil, že se toto nedělá. Další přesilovou hru hostí zavinil Marc Staal, když při obranném zákroku podražil nohy Kylea Palmieriho hokejkou, během ní se ale Devils ke střele nedostali. Jakoby domácím předchozí trest nestačil, dalším podraženým byl Nick Lappin a hosté šli opět do přečíslení. To ale domácím až tolik nevadilo, protože ihned po vhazování udělal obrovskou chybu Kyle Palmieri a Kevin Hayes se dostal do útoku, přihrál před bránu J.T. Millerovi a ten zvyšoval v oslabení. 2:0!
Devils měli hodně práce se udržet v útočném pásmu, domácí Rangers hráli ve velké pohodě. To bylo vidět i 2,5 vteřiny před druhým hvizdem, kdy se po vhazování do puku opřel Brady Skjei a kvůli teči od hokejky Palmieriho se puk stočil do branky. 3:0!
Střely: 11 – 3

Poslední část základní hrací doby začali Devils přesilovou hrou, ve které se dostali pouze k jedné střele, ovšem zůstali v útočném pásmu ještě pár minut po jejím ukončení. Šanci na zvácení výsledku překazil v přesilové hře domácích Brandon Pirri, když napočtvrté překonal Coryho Schneidera. 4:0!
Frustrace na Devils byla vidět, o pár minut později zbytečně fauloval sekáním Fiddler a poslal tak svůj tým do dalšího oslabení, kde se ale New Jersey ubránilo. Hrál se ne moc pohledný hokej, Rangers již pouze kontrolovali hru. Osm minut před koncem dostal krásnou přihrávku Ben Lovejoy, ale jeho přesná střela od modré byla pro domácího gólmana lahůdka. V přesilovce si pak vyzkoušeli pevnost branky McDonagh a Vesey. Po zákroku na Milese Wooda se jako odplatou do sebe pustili Lappin s Kleinem, Fiddler a Skjei. Rozhodčí rozdali po pěti minutách Lappinovi a Kleinovi plus dvě minuty pro Devils za hrubost. Při přesilové hře do odkryté branky upravil skóre ještě Jimmy Vesey. 5:0!

New York Rangers  5:0  New Jersey Devils
(1:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 17. Kreider (Zuccarello, Klein), 37. Miller (Hayes), 40. Skjei (Stepan, Lindberg), 47. Pirri, Kreider, McDonagh), 59. Vesey (Pirri, Holden).
Vyloučení: 5:6, navíc Lappin (NJD) a Klein (NYR) 5 min. za bitku. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 18 006 Střely na branku: 31:19 (10:8, 11:3, 10:8).

Hvězdy zápasu:
1. A. Raanta (NYR) – 19 zásahů, 100% úspěšnost, čas na ledě 58:11
2. C. Kreider (NYR) – 1+1, 3 střely, čas na ledě 15:51
3. B. Skjei (NYR) – 1+0, střely, čas na ledě 18:08

Sestava Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene (C), Severson, Merrill, Lovejoy, Moore, Quincey – Hall, Henrique (A), Parenteau – Cammalleri, Zajac (A), Palmieri – Bennett, Kalinin, Smith-Pelly – Wood, Fiddler, Lappin.
Vynechali: Josefson, Auvitu, Zacha.

Sestava Rangers: Raanta (Lundqvist) – McDonagh (C), Girardi, Staal (A), Holden, Skjei, Klein – Grabner, Hayes, Miller – Kreider, Stepan (A), Zuccarello – Hrivík, Lindberg, Fast – Vesey, Pirri, Jensen.
Vynechali: Clendening, Nash.

Rozhodčí: Pochmara, Rank – Nowak, Berg.

Československá stopa:
Marek Hrivík (NYR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:14

– John Hynes jako trenér vyhrál svůj první zápas v NHL právě proti Rangers, 18. 10. 2015, 2:1 v prodloužení. Dnes se to nepovedlo
– Brady Skjei vstřelil svůj první gól v kariéře v NHL
– Devils z posledních 13 zápasů dokázali v normální hrací době vyhrát pouze jeden
– Od 11. listopadu je New Jersey týmem s nejvyšším počtem obdržených gólů.
– Ďáblové ve 12 z posledních 13 zápasů vždy dostali tři a více branek
– New Jersey bylo v 11 z posledních 13 utkání přestříleno. V jednom případě to bylo na střely vyrovnané, pouze jedinkrát pak více pálil tým Johna Hynese