Peklo / Reporty / Ďáblové brnkali na nesprávnou notu a podlelhli St. Louis popáté v řadě

Ďáblové brnkali na nesprávnou notu a podlelhli St. Louis popáté v řadě

Hokejisté New Jersey Devils odjíždí ze Scottrade Center s prázdnou.

AUTOR: JAN ZHEJBAL
Bilance vzájemných zápasů nějak nenasvědčovala, že by se Devils představili jako favorité, ale začátkem utkání se oba týmy spíše „oťukávaly“. Hrálo se dlouho bez přerušení, první hvizd rozhodčích byl slyšet až po pěti minutách hry. Hráči New Jersey si postupně vytvářeli tlak na branku, ovšem v polovině třetiny zbytečně fauloval Lee Stempniak a hráči Blues si přesilovou hru nenechali ujít, Patrik Berglund protlačil puk po nátlaku na Keitha Kinkaida. 1:0!
Hosté se nevzdali a pokračovali v nátlaku na domácí svatyni a to se vyplatilo. Po krásné akci, kdy zezadu přihrál Adam Larsson na Stephena Giontu, ten našel zadovkou Bobbyho Farmhama a bylo vyrovnáno. 1:1:!
Ďáblové nepolevili a chvílemi to vypadalo, jakoby se hráči St. Louis zastavili. O pár minut později se k odraženému puku dostal Lee Stempniak a hosté se dostali do vedení. 1:2!
Devils si zahráli i přesilovou hru, ale díky skvělé obraně domácích nedokázali vystřelit na branku.
Střely: 9:10

Na začátku druhé části se představil skvělou šancí Joseph Balndisi, který ani na třikrát nepřekonal gólmana Elliota. Hráči s ďábelským N na prsou poté pokračovali v napadání v útočném pásmu. Všem po ojedinělé akci se po sérii střel dokázal nejlépe zorientovat Scottie Upshall a překonal Kinkainda. 2:2!
Po vyrovnávacím gólu měli více ze hry Blues a dostávali se častěji do útočného pásma. Dokonce překonali ďábelského gólmana, ale puk se zastavil o tyčku. Stejný problém měl i na druhé straně Joseph Blandisi. Devils se po vydařené hře dostali do oslabení a v něm Patrik Berglund vstřelil dnes svůj druhý přesilovkový gól. 3:2!
Krátce po skončení přesilové hry se musel hostí potýkat s dalším oslabením, ale do konce třetiny se skóre už neměnilo.
Střely: 15:8

Ve třetí části začínali hráči Blues s mini přesilovou hrou. Ovšem ve třetí minutě napřáhl od modré čáry Kevin Shattenkirk a před brankou tečoval Ty Rattie a překonal gólmana Kinkaida. Rattie tak dal první gól v NHL. Trenér John Hynes si vzal možnost prověřit videorozhodčím, z důvodu bránění ve hře, ale dle rozhodčích bylo vše v pořádku a gól by uznán. A nutno uznat, že po právu. 2:4!
Devils se tímto gólem dostali do menší krize, skoro žádná přihrávka nebyla přesná a hráči zbytečně faulovali. Toho náležitě využívali domácí a před hostujícím brankářem byli skoro jako doma. Hra obou týmů se náhle změnila na pošťuchování a strkanice. Celé se to vygradovalo osm minut před koncem, kdy Bobby Farmham oplatil bodyček a vyprovokoval hromadnou bitku, do které se zapojil i Jordin Tootoo, který dostal přesnou trefu od Reavese a šel k zemi. Další strkanice už rozhodčí zvládli kontrolovat. Po vynesení verdiktu se hrálo dvě minuty 4 na 4 a další tři minuty měli domácí přesilovou hru. Hosté toto vše přečkali dokonce si troufli na hru bez brankaře na více než dvě minuty. To se ukázalo jako nešťastné řešení, protože 35 vteřin před koncem zápasu se do prázdné branky trefil přes celé hřiště David Backes. 2:5!
Devils podlehli Blues a prodloužili nevítězná utkání proti týmu z Missouri na pět.
Střely: 13:6

Branky:
11. Berglund (PPG) (Steen, Parayko), 25. Upshall (Brouwer, Steen), 38. Berglund (PPG) (Pietrangelo, Lehterä), 43. Rattie (Shattenkirk, Fabbri), 60. Backes (EN)– 13. Farnham (Gionta, Larsson), 15. Stempniak (Larsson, Blandisi)

– Joseph Blandisi zaznamenal svůj první bod v NHL za asistenci Lee Stempniakovi.
– český útočník Patrik Eliáš dnes podstoupil náročnou operaci kolene a jeho návrat na led byl odložen na neurčito.
– Ďáblové měli před zápasem nelichotivou bilanci střetnutí s týmem ze St.Louis. V posledních 4 zápasech ani jednou nevyhráli a z posledních třech utkání na ledě Scottrade Center také nepřivezli ani bod. Poslední výhra byla 30.12.2008 v poměru 4:3.