Peklo / Ohlasy / Devils prohráli s Blues, Blandisi však znova zářil

Devils prohráli s Blues, Blandisi však znova zářil

Po dnešní prohře Devils a výhře Tampy Bay se tým z New Jersey propadl na do playoff nepostupující pozici. Tým prohrál poslední čtyři z pěti zápasů.

Proti Bluesmanům navíc nevyhráli již popáté v řadě.

Zápas byl až do 3. třetiny velmi vyrovnaný. Podle kouče Hynese byl rozhodujícím gólem ten, který přišel 2:46 po začátku třetí třetiny.

,,Neměli jsme odpověď na čtvrtý gól,” řekl Hynes. ,,Pořád jsme měli dost času na vrácení se do utkání, ale nedokázali jsme se vzchopit a zabojovat.”

Nelichotivou statistikou bylo, že Devils byli více než 17 minut bez střely na bránu, před tím, než Jordin Tootoo vystřelil v čase 48:53.

,,Hráli jsme dobře do stavu 3-2, pak se jim podařilo nás přejet a my neměli žádnou odpověď,” řekl centr Zajac. ,,Podařilo se jim nás udržet, my navíc byli zbytečně vylučováni a už jsme se do utkání nevrátili.”

Největší plus na dnešním zápasu z pohledu Ďáblů byl mladý útočník Joe Blandisi, který si připsal svůj první bod při asistenci na Stempniakův gól, mimo jiné hrál velmi aktivně a málem se dočkal i svého prvního gólu v NHL.

Blandisi skončil se sedmi střeleckými pokusy, z toho tři mířily na branku Blues.

,,Joe hrál dobře,” řekl kouč Hynes. ,,Viděli jsme jeho rychlost, schopnost dostávat se do šancí, málem nás poslal do vyššího vedení. Byl dobrý. Zlepšuje se, používá svou rychlost, více si věří, má ofenzivní instinkt a je velmi šikovný.”

Blandisi byl i tak po zápase smutný. A to hlavně kvůli šanci, kterou kdyby proměnil, šli by Devils do vedení 3-1.

,,Chtěl sem to tam dostat tak rychle, jak jen jsem mohl,” řekl Blandisi. ,,Moc jsem nepřemýšlel, kam mířit. Eliott se tam pak ukázal a předvedl skvělý zákrok. Zaslouží si chválu, ale já jsme to měl udělat lépe.”

To, že Blue chvíli na to vyrovnali Blandisimu moc nepomohlo.

,,Byl to možná rozhodující okamžik. V mých očích dlužím spoluhráčům dva body,” kál se Blandisi.

Blandisi mimojiné trefil i tyčku při stavu 2-2.

,,Doufal jsem, že dnes vyhrajeme a budu moct spát v noci, ale po tomhle nevím,” řekl mladý útočník. ,,Proti Coloradu musím být pozitivní. Střílení gólů mi vždy šlo. Musím si najít správná místa a v Denveru skórovat.”

Kinkaid byl nespokojený s čtvrtým gólem, kdy byl podle něj atakován Rattiem.

,,Trochu jsme se podíval na střídačku,” řekl Kinkaid. ,,Jeden z rozhodčích se mnou souhlasil, druhý ne. Byl jsem z toho zmatený.”

Hynes použil jeho trenérskou výzvu, ale na gólu to nic nezměnilo. Oficiální vyjádření znělo takto: Po prohlédnutí všech dostupných záznamů a konzultování celé situace, potvrdili rozhodčí, že k žádnému kontaktu nedošlo před tím, než puk překročil čáru.

Kontakt byl mimo brankoviště a právě rozhodčí možná usoudili, že za to mohl i Kinkaid.

,,Myslím si, že to byl ten problém,” řekl Kinkaid.

Dle Hynese bylo i tak dobré si vzít výzvu a pokusit se zamezit prohrávání o dva góly.

Hynes rovněž uvedl, že Mike Cammalleri pravděpodobně nenastoupí ani proti Coloradu.

Útočník Bobby Farnham bude mít telefonát od oddělení pro bezpečnost hráčů NHL, kvůli jeho hitu na Jaškina.

Farnham po zápase řekl, že by byl šokovaný, kdyby mu někdo ohledně toho volal. Dokonce říkal, že ani neměl dostat dvě minuty.

,,Bya to jedna z těch věcí, na které jsem se moc nesoustředil, ale možná jsem tam byl trochu pozdě. Pouze jsem se snažil prodat energii a nastartovat náš tým,” řekl Farnham.

Blake Coleman – dříč, co nevyrůstal v hokejovém prostředí

Blake Coleman je často označován jako pomalý startér. Řekl to o sobě i sám. „Obvykle mi z nějakého důvodu trvalo nějakou dobu, než jsem vystřelil první,“ řekl s bezzubým úsměvem poté, co si na konci března zapsal svůj první gól v NHL v dresu New Jersey Devils, po sedmnácti zápasech své kariéry v NHL. „Jako …