Peklo / Reporty / Devils vyloupili Madison Square Garden!

Devils vyloupili Madison Square Garden!

I na podruhé dokázali Devils porazit rivaly z New Yorku, tentokrát v Madison Square!

Ďáblové začali zápas velmi aktivně a napadání v útočném pásmu dělal Rangers problémy. Po úvodní pětiminutovce se osmělili i domácí a nebezpečně mezi kruhy pálil Stepan, Marty si ale poradil. V polovině utkání jsme šli poprvé do čtyřech, když byl vyloučen Jágr za podražení, které bylo už ve středním pásmu poměrně zbytečné. Oslabení jsme ale ustáli bez komplikací. 8 minut před koncem 1. třetiny rozhrával Lundqvist za bránu, tam puk zachytil Jágr, před bránu předložil Ryderovi, tomu ale Lundqvist vystavil stopku. O minutu později ze strany najížděl Zuccarello, puk se ztratil, ale rozhodčí naštěstí přerušil hru tak, že dorážka Rags již neplatila. Po kontaktu Zuccarella a Volchenkova odešel Anton do kabin. 5 minut před koncem třetiny nás čekala taktéž PP. Za podražení byl vyloučen Boyle. Po minutě byl ovšem opět za podražení vyloučen Greene a bylo po PP. Zkrácená přesilovka Rangers byla taktéž neúspěšná. Jenže 30 vteřin do konce ještě přišlo opět naprosto zbytečné vyloučení Larssona, který hrál vysokou holí. Do šaten se ale šlo za bezgólového stavu.

Střely 7-9

Minutu a půl dlouhé oslabení na začátku této třetiny jsme taktéž přežili a po delší době jsme tak viděli hru opět 5 na 5. Úvodní minuty patřily Rangers, kteří nás dokázali udržet pod tlakem. V polovině 2. třetiny Deb Placey oznámila, že se Volchenkov do zápasů kvůli zranění v dolní polovině těla již nevrátí. Po 7-mi odehraných minutách se hned 2x měnilo skóre. Nejprve skóre šťastně otevřel Carter, ovšem hned po 20-ti vteřinách střelou z kruhy srovnal Staal. I nadále měli mírnější převahu Rags. Za pošťuchování u Martyho byli vyloučeni Židlický a Zuccarello. Následná hra 4 na 4 byla velmi zajímavá a oba týmy měly šanci ujat se vedení. Nestalo se tak však ani na jedné straně. 4 minuty do konce se nám naskytla přesilovka po faulu Heglunda na Henriqua. PP opět neúspěšná. 45 vteřin před koncem se podruhé téměř totožným  způsobem – střelou z úhlu z pravé strany – trefil Carter.

Střely 21-25

Po odehraných dvou minutách jsme šli opět do početní výhody, ale opět bez využití. V 5. minutě se naprosto hloupě nechal vyloučit Josefson za zdržování hry. Ani 9. přesilová hra v zápase nebyla využita. 10 minut do konce šli Devils opět po držení Jágra do 4. Hned po skončení trestu vyslal Zubrus Jágra do samostatného úniku, ten ale neproměnil. Devils si i nadále koledovali a 7 minut do konce zásluhou Girardiho a především Larssona srovnali na 2-2. 5 minut do konce dostal pukem do hlavy Gelinas, ale za chvíli byl zpět na lavičce. 3 minuty před koncem geniální přihrávkou vyslal Jágr Zajace, který posunul na Zubruse a ten z dorážky překonal Lundqvista 3-2!

Střely 28-35

26:37 Carter – Greene, 26:55 Staal – Zuccarello, Kreider, 39:13 Carter – Larsson, Harrold, 53:18 Girardi – Kreider, McDonagh, 57:05 Zubrus – Zajac, Jágr

Marcus Johansson: V klubu mu patří prvenství. Jaké?

Organizace Devils a její manažer Ray Shero překvapili v neděli v noci hokejový svět, když klub oznámil, že získal levé křídlo Marcuse Johanssona z Washingtonu Capitals. Podpis zkušeného útočníka se uskutečnil výměnou za volbu v druhém kole (dříve získané z Floridy za Marca Savarda, 10. června 2016) a volbu v třetím kole (dříve získané z Toronta jako …