Peklo / Ohlasy / Vyjadrenia hráčov Devils po prehre proti Blackhawks

Vyjadrenia hráčov Devils po prehre proti Blackhawks

Tím z Newarku dnes nezvládol zápas proti silnému Chicagu Blackhawks napriek tomu, že po dvoch tretinách vyhrával 1-0. Domáci dokázali obrátiť stav strenutia v tretej tretine a nakoniec sa tešili z víťazstva 3-1. Zo soboty na nedeľu čaká na Diablov ďalší silný súper – Nashville Predators.

Diabli dnes vyhrávali proti silnému súperovi z Chicaga 1:0, ale na konci druhej časti hry sa Michael Ryder dopustil zbytočného faulu, čím dal možnosť domácim na vyrovnanie.

Rozhodcovia uznali jeho zákrok za nedovolený, a tak si šiel 3,6 sekundy pred koncom druhej tretiny sadnúť na trestnú lavicu. Chicago dokázalo danú výhodu využiť a zásluhou slovenského útočníka Mariána Hossu v čase 1:27 vyrovnali stav stretnutia. Pre Hossu to bol štvrtý zápas za sebou, v ktorom dokázal streliť gól. Diabli nakoniec prehrali v United Centre 3-1.

“Nemôžete urobiť takýto faul, špeciálne pár sekúnd pred koncom tretiny,” vyjadril sa k situácii kouč a GM Lou Lamoriello. “Predtým sme ubránili pár oslabení, ale stále mali 20 minút. Zmenilo to zápas, pretože presilová hra priniesla vyrovnanie a dala im malé momentum, ale je to časť hry”.

Ryder vystrelil puk zá bránu, pri ľavom mantineli ho dokorčuľoval Adam Henrique, ktorý od mantinelu poslal puk za bránu. Ryder si chcel urobiť trochu priestoru, a tak zozadu atakoval domáceho obrancu Hjalmarssona.

Ryder svoj zákrok vysvetlil tak, že si robil priestor pred bránou, aby mohol zakončiť po Adamovej prihrávke.

“Keď sa to stalo, nemyslel som si, že budem vylúčený,” hovorí Ryder. “Ale, je to rozhodnutie rozhodcu a on myslí, že to faul bol. Nemyslím si, že som ho udrel tak tvrdo, ale asi stratil rovnováhu”.

“Je tvrdé byť vylúčený tak neskoro, ako v tomto prípade,” pokračuje Ryder. “Dúfal som, že to ubránia, a keď inkasovali, Chicago získalo momentum”.

V sobotnom zápase sa to stalo Dainiusovi Zubrusovi – dostal 4 minúty za hru vysokou hokejkou – Canadiens sa podarilo dvakrát skórovať. Následne bol vylúčený Peter Harrold a Canadiens opäť skórovali. V pondelok si šiel na trestnú lavicu sadnúť Adam Larsson v druhej tretine a Nail Yakupov využil ponúknutú výhodu.

Brankár Cory Schneider v rozhovore povedal, že mohol a mal zastaviť Hossovu strelu z pravého kruhu. “Bol to jeden z tých smiešnych gólov,” vyjadril sa brankár hostí.

Jonathan Toews sa presadil ako druhý hráč Blackhawks. Hossa mal priestor na ľavom krídle, dostal sa až pre bránu a brankár hostí zlikvidoval jeho bekhendovú strelu hokejkou. Toews následne dorazil Hossov predchádzajúci pokus do brány. Bol to jeho 16. gól v sezóne.

Na konečných 3-1 upravil Kris Versteeg strelou do prázdnej brány 43 sekúnd pred koncom zápasu.

“Myslím, že sme celý zápas robili veci, ktoré sme chceli,” povedal Lamoriello. “Myslím, že naša snaha bola excelentná. Zahrali sme dobre ako tím. Myslím, že sme mali dosť šancí, posielali puky na bránu. Nedokázali sme streliť gól v presilovej hre, nanešťastie, oni svoju presilovku využili a potom pridali druhý gól”.

Ryder dúfal v lepší výsledok v jeho prvom zápase od 19. januára, kedy Diabli hrali proti Žralokom zo San Jose. Bol zdravým náhradníkom 7 zápasov za sebou po All-star prestávke.

Diabli prehrali už tretí zápas v rade po tom, čo dokázali vyhrať tri zápasy za sebou. V noci zo soboty na nedeľu nastúpia na ľad ďalšieho silného súpera – Nashville Predators.

“Dostať sa do vyraďovacej časti bude ťažké, ak budeme prehrávať,” hovorí Ryder. “Potrebujeme sériu výhier a nedovoliť si strácať body. Je ťažké prísť a zbierať výhry, prvé dve tretiny sme na to mali, potom prišiel náhly spád a nedokázali sme sa dostať späť do zápasu. Zajtra nás čaká ďalší zápas. Musíme zabudnúť na dnešný zápas a vyhrať zajtrajší, aby sme z tripu odišli aspoň s 50% úspešnosťou”.

Cory Schneider si v dnešnom zápase pripísal 32 zákrokov a 94,1% úspešnosť zákrokov, ale ani to nestačilo na výhru.

Po zápase povedal, že sa ešte nerozprával s náhradníkom Keithom Kinkaidom o zajtrajšom zápase a je teda otázne, kto sa postaví do brány.

zdroj: Tom Gulliti (Fire&Ice)

zdroj obrázku:  Bill Smith, nhl.com