Peklo / Preview / Kalifornský trip zakončí New Jersey na ledě Anaheimu

Kalifornský trip zakončí New Jersey na ledě Anaheimu

V noci z dnešního dne na ten zítřejší od 4:00 středoevropského času odehrají svěřenci trenéra Johna Hynese poslední utkání v této sezoně na ledě kalifornského celku. Soupeřem budou Kachny z Anaheimu!

Těm vůbec nevyšel start do sezony a dlouhou dobu měli nejhorší útok v celé lize, po odehrání 67 utkání už jsou na tom ale podstatně lépe – na kontě mají 83 bodů a se skóre 167:159 drží druhé místo Pacifické divize.

Naposledy hráli Kačeři na ledě St. Louis Blues. Ačkoliv ve 26. minutě otevřeli po brance Getzlafa skóre utkání, nakonec svému soupeři podlehli v poměru 2:5. Přitom na střely byli aktivnější (29:23).

Představení soupisky Anaheimu Ducks
Brankáři
Frederik Andersen, John Gibson: Jedničkou týmu je dle počtu odchytaných zápasů šestadvacetiletý Dán Frederik Andersen. Odchytal celkem 37 utkání s úspěšností zákroků 92%. Záda mu kryje Gibson, jenž zasáhl do 30 duelů a úspěšnost má 91.9%.
Osmkrát se mezi třemi tyčemi také objevil Anton Chudobin (90.8%).

Obránci
Kevin Bieksa, Simon Despres, Cam Fowler, Korbinian Holzer, Hampus Lindholm, Josh Manson, Clayton Stoner, Sami Vatanen: Nejproduktivnějším obráncem je ten poslední jmenovaný, tedy Vatanen. V 66 utkáních nastřílel devět branek a na dalších 28 přihrál, celkem má tedy 37 bodů. Ofenzivu ale umí podpořit i Lindholm s Fowlerem.

Útočníci
Andrew Cogliano, Ryan Garbutt, Ryan Getzlaf, Shawn Horcoff, Ryan Kesler, Jamie McGinn, David Perron, Corey Perry, Brandon Pirri**, Rickard Rakell, Nick Ritchie, Mike Santorelli, Jakob Silfverberg, Chris Stewart**, Nate Thompson: Zkušený útočník Getzlaf dokázal nasbírat 53 bodů za 11 gólů a 42 asistencí – je tedy nejproduktivnějším hráčem celého týmu. Za ním je s 28 góly nejlepší střelec Anaheimu Cory Perry, dobré výkony podávají ale i Rakell, Kesler a další. Dlouhé čekání na gól má ale Thompson, který odehrál 39 duelů a zapsal si zatím pouze tři asistence.

Vzájemné utkání
Hostitelem prvního vzájemného zápasu v této sezoně byli Ďáblové. Svému soupeři ale podlehli 1:2. Ducks šli do vedení 2:0 hned po první třetině, kdy se prosadili Stewart a Kesler. Domácí sice zásluhou Cammalleriho v 56. minutě snížili, na vyrovnání už se ale nezmohli.

Předpokládané sestavy
Ducks: Gibson (Andersen) – Fowler, Bieksa, Lindholm, Manson, Holzer, Despres – Garbutt, Getzlaf, Perron – McGinn, Rakell, Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Ritchie, Thompson, Santorelli.
Devils: Kinkaid (Danis) – Greene, Larsson, Moore, Schlemko, Helgeson, Warsofsky – Kennedy, Henrique, Smith-Pelly – Boucher, Zajac, Palmieri – Blandisi, Kalinin, Sislo – Farnham, Gionta, Ruutu.

Petr Straka opouští organizaci Devils, vrací se do mateřské Plzně

V listopadu 2016 byl útočník Petr Straka vyměněn z Philadelphie do New Jersey za sedmé kolo draftu. Šanci v NHL v dresu Ďáblů nedostal, hrál pouze na farmě. Tam stihl sehrát 38 zápasů, ve kterých dal 4 góly a na dalších 9 přihrál. Nyní pětadvacetiletý forvard svou zámořskou misi ukončuje po osmi letech, kdy v …