Peklo / Reporty / New Jersey vyšlo ve Winnipegu střelecky naprázdno

New Jersey vyšlo ve Winnipegu střelecky naprázdno

Špatná forma pokračuje i nadále, Devils podlehli Winnipegu 0:3.

Ruský obránce Anton Volchenkov dnes nastoupil k 600. utkání v NHL.
Utkání začali hosté velmi aktivně. Hned ve druhé minutě si vybojovali faul a při ponechané výhodě svého soupeře asi minutu svírali v pásmu, vše ukončila střela Eliáše, kterou Montoya dobře vyrazil. Během přesilové hry už se ale tolik nedařilo, v jejím úvodu se dokonce dostal do šance domácí Dustin Byfuglien, který ale zakončoval bekhendem a bokem k brance. Puk nakonec skončil nad bránou. Po vypršení početní výhody byla hra stále rychlá, z čehož pramenila příležitost Berniera s Giontou. Prvně jmenovaný se v přečíslení 2 na 1 rozhodl vystřelit a Al Montoya si připsal další dobrý zákrok. V sedmé minutě měl dobrou šanci domácí Olli Jokinen, který zakončoval těsně před Schneiderem bekhendem, brankář Devils ale puk vyrazil. Nebyl překonán ani při následném dobrém pokusu Byfugliena. V 10. minutě na modré čáře napřáhl Ryane Clowe, jeho střela byla velmi povedená a Montoya tak musel prokázat velmi dobrý postřeh, když jí vyrazil betonem. Poté si mezi kruhy velmi dobrým způsobem sjel Patrik Eliáš, jenže jeho zakončení šlo mimo bránu Montoyi. Ve 12. minutě byl špatně vyloučený Stephen Gionta za podražení. Útočník Jets sice při svém výpadu upadl, ale jak ukázaly opakované záznamy, naprosto bez cizího zapříčinění. I diváci v MTS Centre z toho měli spíše srandu. Ale spravedlnost se nakonec ukázala, protože Winnipeg tuto početní výhodu v gól nepřetavil. V závěru třetiny si vybojovali Devils přesilovou hru, faulu se dopustil Devin Setoguchi.
Střely: 8:8

V přesilové hře měl nejdříve šanci Jágr, který zakončoval zpoza branky, ale neuspěl. Poté se po vyloučení Wrighta nabídla 72 sekund dlouhá dvojnásobná početní výhoda. V jejím úvodu nejprve zahrozil Židlický, jehož střelu z mezikruží Montoya vyrazil nad bránu. Brankář Jets se následně zaskvěl i proti velké šanci Michaela Rydera. A když ke konci početní výhody chytil střelu Greenea od modré, vysloužil si ovace domácího publika. První gól padl ve 23. minutě. Evander Kane se rozjel z obranného pásma, projel okolo Larssona, nahodil puk před branku a Andy Greene si ho v souboji se Setoguchim nešťastně srazil do brány. A Winnipeg hrál najednou naprosto v pohodě, přebral otěže hry a vybojoval si přesilovou hru. V ní se musel několikrát předvést Cory Schneider. Nejprve chytil bekhendový pokus Scheifeleho, jenž byl sám před bránou. Poté po dobré kombinaci vyrazil střelu Byfugliena a dorážku Ladda, aby nakonec zneškodnil i dobrou ránu Wheelera. Devils se tak stěží ubránili. Následně se hra přelévala z jedné strany na druhou, diváka to muselo bavit. Ve 28. minutě střelu Setoguchiho dorážel na brankovišti obránce Bogosian, ale branku minul. Následně taktéž několikrát zahrozili hosté. Nejprve Henrique s Ryderem a poté dobře napadající Bernier. Jenže Al Montoya svůj tým držel, což ukázal i jeho následný zákrok proti velké šanci Patrika Eliáše, jenž byl před brankářem Jets úplně osamocený. Ve 34. minutě hráli Devils přesilovou hru. V jejím úvodu pálil od modré Travis Zajac, ale povedený zákrok lapačkou vytáhl Al Montoya. Výhodu jednoho muže v poli se tak opět nepodařilo využít. Do konce druhé dvacetiminutovky už se nic nestalo a tak se do šaten šlo za stavu 1:0 pro Winnipeg Jets.
Střely: 12:11

V úvodu třetí třetiny to zpoza branky zkoušel Evander Kane, ale na Schneidera nevyzrál. O chvíli později vyhazoval z obranného pásma Olli Jokinen tak nepovedeně, že puk přelétl přes mantinel a byla z toho přesilová hra. Hned v jejím úvodu ale unikal obráncům Jim Slater, jenže jeho zakončení nebylo příliš silné, protože byl útočník Jets dobře tísněný Zajacem. Schneider tak puk udržel. A o chvíli později jel sám na bránu Evander Kane, Schneidera ovšem podruhé v zápase nepřekonal! Přesilová hra se tak hostujícímu týmu vůbec, ale vůbec nevydařila. Pro oba týmy byli nyní důležití brankáři. Schneider totiž zneškodnil dělovku Bogosiana od modré a Montoya následně pokus Olesze. New Jersey se i nadále hnalo za vyrovnáním. Šanci měl Stephen Gionta, který pálil z mezikruží pouze do betonu Montoyi. V průběhu 52. minuty situaci zkomplikovalo vyloučení Brunnera. Domácí odehráli přesilovou hru dobře, ale neskórovali v ní. V 57. minutě se do dobré šance dostal po kombinaci obránce Tobias Enström, jenž pálil osamocený z prostoru pro vhazování, ale Schneider puk vyrazil! Čas ubíhal a Devils stále nemohli najít recept na Montoyu. V 58. minutě projel Evander Kane do šance, předložil do velmi dobré příležitosti Laddovi, jenž ale Schneidera nepřekonal. 90 sekund před koncem odvolali hosté brankáře. Jenže místo vyrovnávací branka přišla branka na 2:0, která pojistila výhru domácích. Autorem byl Evander Kane. / A jelikož obrana Devils už úplně odešla, padl ještě třetí gól. Střelu Frolíka dorazil do brány Andrew Ladd.