Peklo / Reporty / Devils ani tentokrát nevyhráli, podlehli Predators

Devils ani tentokrát nevyhráli, podlehli Predators

Dnes v noci přivítali Devils v Prudential Center tým Nashville Predators. Domácí měli co napravovat. Po sérii dvou proher bojovali o první výhru v nové sezóně. V cestě jim však stál vedoucí tým centrální divize. Preds odehráli dva zápasy a oba vyhráli.

New Jersey Devils 1:3 Nashville Predators

Branky: 11. Josi (Weber, Forsberg), 58. Bourque (Rinne), 60. Nystrom – 59. Palmieri (Greene,Josefson)

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Weber, Josi, Jones, Jackman, Ellis, Ekholm – Neal, Ribeiro, Forsberg – Smith, Fisher, Wilson – Jarnkrok, Hodgson, Bourque – Watson, Gaustad, Nystrom

New Jersey Devils: Kinkaid (Danis) – Larsson, Greene, Moore, Severson, Gelinas, Schlemko – Palmieri, Henrique, Tlustý – Tootoo, Zajac, Cammalleri – O’Neill, Josefson, Stempniak – Ruutu, Gionta, Matteau

V první třetině jsme byli svědky opatrného hokeje. Začínalo se opravdu zlehka. Poprvé o sobě dali hráči vědět po pěti minutách kdy se zajímavou střelou vyrukovali domácí, Rinne však vyrazil a přímo na hokejku svých spoluhráčů, ti se hnali do protiútoku – Kinkaid se však překonat nenechal. Ani jednomu týmu se nedařilo usadit se v útočném pásmu. To se pravděpodobně nelíbilo Tootooovi, který se málem dostal do bitky. Bohužel, ani pozdvižení v podobě bitky nebylo divákům umožněno. V polovině třetiny jsme se dočkali prvního vyloučeného – vyloučen byl Ruutu. Hosté si vytvořili velký tlak a ten se jim podařilo využít, Kinkaida prostřelil Josi. Domácí obdržený gól trochu probral, ale i přes zvýšenou aktivitu měli stále problémy s přechodem do útočného pásma a následným udržením se v něm. 4 minuty před sirénou se před bránou Predators vytvořila obrovská skrumáž, ale stav zůstal nezměněn. Ve zbytku třetiny se již nic zajímavého nestalo a do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

Střely na branku: 10-8

Ve druhé třetině nečekalo na domácí nic lehkého, dohánět manko proti skvěle chytajícímu Rinnemu rozhodně nebylo to, co by si přáli. Devils se však snažili a ve 4. minutě nastřelil Tootoo tyčku ! O chvíli později vybojoval Stempniak přesilovou hru a domácím se tak naskytla skvělá šance k vyrovnání. Přesilová hra zůstala nevyužita a naopak na druhé straně mohli jít hosté do trháku, ale v rozhodujícím okamžiku netrefili bránu a Devils se znova nastěhovali do útočného pásma. Až v polovině třetiny si první střelu připsali Predators. Na ledě to byl spíše tuhý boj, než nějaké pohledné představení, žádné větší šance jak na jedné, tak na druhé straně. 2 minuty před koncem třetiny zachránil Kinkaid Devils od inkasování dalšího gólu skvělým zákrokem na brankové čáře!

Střely na branku: 16-12

Ve třetí třetině již měli Devils nůž na krku. Po 40ti minutách stále nedali žádný gól – a co hůř – jeden dostali. Domácí se hodně snažili, na střeli byli opět aktivnější. Žádná gólová střela však nepřicházela. Naopak hosté hrozili z protiútoků. V 8. minutě byl za zbytečný útočný faul vyloučen Tootoo a zkomplikoval tak svým spoluhráčům snahu o vyrovnání. New Jersey přečkalo oslabení bez problému ale ke skórování zbývalo posledních 10 minut. Tlak domácích sílil, dobrou střelou se prezentoval Gelinas. Poté se však ke slovu dostali hosté a zlobili obranu Devils. 3 minuty před koncem odvolali Ďáblové Kinkaida a při forčekingu fauloval Hodgson. Bohužel Bourque v oslabení trefil prázdnou bránu. 0:2 pro hosty. Domácí se ale nevzdali! Palmieri dokázal zužitkovat přesilovku do konce zbývala minuta a 40 sekund. Nystrom však nedopustil větší potíže a upravil na 1:3 do prázdné brány. Devils tak znova prohráli.

Střely na branku: 20-23

zdroj obrázku: Nhl.com

Adam Henrique se zachoval jako džentlmen. Fanynce, co přišla o dům, poslal podepsaný dres

Fakt, že někteří hokejisté udělají pro své fanoušky cokoliv, je znám nějakou dobu. Mezi tyto osobnosti patří také Adam Henrique, který věnoval svůj dres fanynce, jež přišla o střechu nad hlavou. Ashley krom dresu dostala také pozvánku od organizace Devils na první domácí utkání příští sezóny. Něco zlé je k něčemu i dobré.