Peklo / Hlavní zprávy / Devils prohráli v Dallasu. Cammalleri se zranil.

Devils prohráli v Dallasu. Cammalleri se zranil.

Devils se dnes v noci podruhé v sezoně utkali s Dallasem. Utkání hrané v American Airlines Center v texaské metropoli lépe zvládli hráči domácího celku, kteří vyhráli 4:3, a mají tak ve letošní sezoně proti Ďáblům stoprocentní bilanci.

1. třetina:

Na úvodní buly se proti sobě postavili elitní formace obou týmů a hned v první minutě zahrozil Jaromír Jágr. Před Lehtonenem byl však těsně bráněn, a zakončení se mu tak nevyvedlo podle představ. Devils byli vůbec za začátku utkání aktivnějším celkem, ve čtvrté minutě zahrozil z prostoru mezi kruhy Mike Cammalleri, ale branku ve slušné pozici minul. Hráči Dallasu vystřelili na Schneiderovu branku poprvé až po pěti minutách hry, postupně však otěže první třetiny převzali a v její polovině už byl stav na střely 5:2 ve prospěch domácích. Slušné šance ke skórování měli Vernon Fiddler a Cody Eakin, jenž udělal otočku kolem Damona Seversona, ale na Schneidera už nevyzrál. Utkání se v tuto chvíli hrálo velmi plynule a asi 8 minut bez jediného přerušení. Krátce po první komerční pauze v polovině třetiny se do pěstního souboje pustili Jordin Tootoo a Curtis McKenzie. Uštědřili si navzájem několik ran, ale protože ani jeden z nich neměl výraznější převahu, rozhodčí je od sebe odtrhli, a bitka tak skončila pomyslnou remízou. Ve 13. minutě přišlo první vyloučení. Jamie Benn ujížděl se Seguinem do přečíslení a Marku Židlickému nezbylo, než ho zpomalit pomocí drobného zahákování. V přesilovce si však Stars žádnou výraznou šanci nevytvořili. Co se však nepovedlo během powerplay, přišlo krátce po jeho skončení. Devils ztratili puk v útočném pásmu a hráči Dallasu se ocitli v přečíslení tři na dva. Erik Cole posunul kotouč mezi kruhy a Tyler Seguin neomylně zavěsil pod víko Schneiderovi svatyně – 1:0 v 15′. Devils jako by se na chvíli probudili a do šance se dostal Michael Ryder. Jeho střela se však zastavila na horní tyčce. Naopak hned po Ryderově šanci naskočila na led opět první formace Hvězd a postarala se o další závar v obranném pásmu Devils. Puku se zmocnil Jason Spezza, objel branku a z otočky vystřelil. Schneider tuto střelu ještě pokryl, ale na rychlou dorážku už zareagovat nestihl. V 17. minutě byl tak stav utkání 2:0 ve prospěch Dallasu. Ve zbytku úvodní třetiny se již nic důležitého nestalo, a tak po 20. minutách odcházeli hráči New Jersey do kabin s dvougólovým mankem.

Střely v první třetině: 13:7

2. třetina:

Tentokrát vlétli domácí na soupeře hned po úvodním buly a na Schneiderovu branku vyslali hned čtyři střely během první minuty (z toho dvě z hole Hemského). Ďáblům se v této fázi hry vůbec nedařilo dostat z vlastního pásma. Až po čtyřech minutách druhé třetiny se do dobré příležitosti dostal Jon Merrill. Jeho střelu z levého kruhu však Lehtonen vychytal a následně si poradil i s Havlátovou dorážkou. Ve 25. minutě byl za faul vysokou holí vyloučen kapitán domácích Jamie Benn. Rychlou přesilovkovou souhru pak zužitkoval Jon Merrill, jenž se ocitl prakticky ve stejné pozici jako v předchozí šanci. Tentokrát už se však nemýlil a poslal kotouč vedle pravé tyčky za záda finského brankáře – 25′ 2:1. Asi tři minuty po Merrillově gólu se ve dvou proti jednomu řítili Benn a Seguin. Střelu druhého jmenovaného však skvělým zákrokem zblokoval Andy Greene. Hned v následném protiútoku se u levého mantinelu v útočné třetině dostal k puku Eric Gelinas. Tísněn protihráčem jen nahodil kotouč na branku, ale protože mezí ním a Lehtonenem bylo hned několik hráčů, zastavilo se jeho nahození až v síti branky Dallasu – 28′ 2:2. Krátce po Gelinasově vyrovnání se nechal trochu zbytečně vyloučit Tuomo Ruutu, jenž ve středním pásmu seknut Aleše Hemského. Následovala přesilovka, ve které se největší možnosti dostal mladík Travis Morin. Zblízka však nastřelil jen tyčku a svůj první gól v NHL tak prozatím slavit nemohl. Ve 34. minutě dostal od Klingberga skvělou přihrávku přes polovinu hřiště Erik Cole. Jeho dělovka sice prošla skrz Schneidera, nicméně branku pak jen těsně minula. Krátce nato už to však hráčům Dallasu zase vyšlo. Antoine Roussel posunul po rychlé souhře s Hemským puk na volného Trevora Daleyho, jenž rychlou střelou z pravého kruhu prostřelil přesouvajícího se Schneidera u bližší tyče – 35′ 3:2. A o dvě minuty později už to bylo 4:2. Fiddler na sebe při rychlém útoku natáhl hned tři hráče Ďáblů a poslal puk na zcela volného Shawna Horcoffa. Ten už pak neměl těžkou práci zblízka překonat Coryho Schneidera. Pár sekund před druhou sirénou se do velké příležitosti dostal Aleš Hemský, jenž přejel celé hřiště, svojí typickou stahovačkou přešel přes obránce a ocitl se až před brankou. V poslední chvíli k němu však přibruslil Tootoo a hrou do těla mu zakončení znemožnil. Český křídelník byl vůbec po celý zápas asi nejaktivnějším a neustále hrozícím hráčem Dallasu. Proti Devils se mu patrně hraje dobře. Také v minulém zápase v Prudential Center byl s osmi střelami nejaktivnějším hráčem na ledě.

Střely ve druhé třetině: 20:13

Na začátku druhé třetiny zmizel do útrob stadionu Mike Cammalleri. Zatím nejsou k dispozici oficiální zprávy o tom, jaká je příčina jeho předčasného odstoupení ze zápasu. Ty neoficiální hovoří o zranění nohy. O stavu nejlepšího střelce Devils Vás budeme informovat na našem webu.

3. třetina:

Do třetí třetiny nastoupil v brance Devils Keith Kinkaid. Vystřídal tak Coryho Schneidera, jenž inkasoval 4 branky z 33 střel. Ve 43. minutě podrazil Cody Eakin Scotta Gomeze, a Ďáblům se tak naskytla možnost hry v přesilovce. Za celé dvě minuty si však pořádnou šanci nevytvořili, a další gól z početní výhody tedy nepřidali.V první polovině třetí části hra ubrala na tempu. Na hráčích se začala projevovat únava a šancí na obou stranách ubylo. Na konci 52. minuty došlo k závaru před Lehtonenem. Židlický zavezl puk před branku, kde se snažil prosadit Ryder. Obrana Dallasu však toto nebezpečí ustála. Dvě a půl minuty před koncem se Devils rozhodli riskovat v šesti hráčích v poli. Po icingu Dallasu si trenér DeBoer vzal time-out, aby nechal své klíčové hráče odpočinout před závěrečným tlakem. To se však vyplatilo jen částečně. Ďáblům se sice podařilo na konci 59. minuty snížit na rozdíl jediné branky, když po Jágrově akci skóroval Scott Gomez, ale na vyrovnání už čas nezbyl. Hráči Stars ještě dvakrát vyhodili kotouč na zakázané uvolnění a po posledním vhazování pokryl puk svým tělem Jason Spezza. Devils se tak ke hře až těsně před zazněním závěrečné sirény, a to bylo příliš pozdě.

Z Dallasu si tak Devils odvážejí porážku 3:4. Navíc během zápasu přišli o Mikea Cammalleriho, jenž odstoupil ze zatím neznámého důvodu na začátku druhé části. Na straně Dallasu se kromě tradičních opor prezentovali skvělým výkonem Aleš Hemský a také mladý obránce Jyrki Jokipakka, jenž byl na ledě u všech čtyř gólů svého týmu.

Střely ve třetí třetině: 3:11

Dallas Stars   4:3  New Jersey Devils

15. Seguin (Cole, Spezza), 17. Spezza (Seguin, Roussel),35. Daley (Roussel, Hemský), 37. Horcoff (Fiddler, Sceviour) – 25. Merrill (Henrique, Židlický), 28. Gelinas (Josefson, Bernier), 59. Gomez (Henrique, Jágr)

Střely celkově: 36:31

Hvězdy utkání:

1. Tyler Seguin (1+1, +1), 2. Jason Spezza (1+1, +1), 3. Jyrki Jokipakka (0+0, +3) – všichni Dallas

STARS: Lehtonen – Goligoski, Klingberg, Jokipakka, Daley, Jordie Benn, Demers – Seguin, Spezza, Jamie Benn – Roussel, Eakin, Hemský – McKenzie, Morin, Cole – Horcoff, Fiddler, Sceviour
DEVILS: Schneider – Greene, Severson, Merrill, Židlický, Gelinas, Harrold– Cammalleri, Gomez, Jágr – Havlát, Henrique, Ryder – Ruutu, Josefson, Sislo – Tootoo, Gionta, Bernier

Rozhodčí: Jean Hebert, Tim Peel – Andy McElman, John Grandt

Petr Straka opouští organizaci Devils, vrací se do mateřské Plzně

V listopadu 2016 byl útočník Petr Straka vyměněn z Philadelphie do New Jersey za sedmé kolo draftu. Šanci v NHL v dresu Ďáblů nedostal, hrál pouze na farmě. Tam stihl sehrát 38 zápasů, ve kterých dal 4 góly a na dalších 9 přihrál. Nyní pětadvacetiletý forvard svou zámořskou misi ukončuje po osmi letech, kdy v …